تکمیل چرخه درمان بیماران کرونایی‌ در معدن نمکبهبودیافتگان کروناویروس در لهستان برای ادامه روند درمان به معدن نمک ویلیچکا فرستاده میشوند.

به گزارش ایسنا، یکی از اماکن میراث جهانی یونسکو در لهستان برای کمک به مبتلایان کووید-19 مورد استفاده قرار گرفته و بیماران به معدن نمک ویلیچکا که در اعماق زمین قرار دارد و مرکز درمانی بیماری تنفسی است، فرستاده میشوند.

 

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,درمان بیماران کرونایی

معدن نمک ویلیچکا که درست در خارج از شهر کراکوف واقع شده است یکی از بزرگترین جاذبه های گردشگری لهستان است که در سال 2019 حدود 1.8 میلیون بازدید کننده داشته است. اما پزشکان معتقدند شرایط آب و هوایی این معدن که تا 327 متر زیر زمین کشیده شده به افراد دارای مشکلات ریوی کمک می کند.

 

یکی از پزشکانی که در این معدن کار می کند، گفت: بیماران مبتلا به بیماری های تنفسی از قرن نوزدهم به این معدن مراجعه می‌کنند. هوای موجود داخل معدن از مجراهای نمکی وارد می‌شود و به همین دلیل از آلودگی های موجود پاک است.

 

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، یکی از بیماران مبتلا به کووید-19 گفت: در ماه نوامبر به این بیماری مبتلا شدم. اکنون دو هفته از زمان حضورم در معدن میگذرد که از نظر تنفسی و جسمی وضعیت مساعدی دارم.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------