راز طول عمر پیرترین مرد بریتانیا پیرترین مرد بریتانیا,اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون
پیرترین مرد بریتانیا می‌گوید راز زندگی طولانی او خوردن ماهی و سیب‌زمینی سرخ‌شده هر جمعه‌شب برای شام است. 

 به گزارش ایندیپندنت فارسی؛ جان تینیسوود که ۱۰۹ سال دارد، اوایل ماه جاری میلادی (اوت) تولد خود را جشن گرفت و نکاتی را با دیگران در میان گذاشت.

 

او به شبکه خبری آی‌تی‌وی گفت: «هرگز از آنچه در حالت معمول انجام می‌دهید فراتر نروید ... در غیر این صورت به خودتان به صورت فیزیکی یا روحی آسیب می‌زنید. بنابراین حد و حدود کاری که از عهده‌تان بر می‌آید را رعایت کنید.»

 

وقتی مجری برنامه از آقای تینیسوود پرسید آیا سخن حکیمانه دیگری برای برخورداری از یک زندگی طولانی دارد، پاسخ داد که این گستاخی خواهد بود و باید بگذاریم هر کدام از ما کاری را که می‌خواهیم انجام دهیم.

 

زمانی که از او درباره آینده پرسیدند در پاسخ گفت: «آینده آنچه را که انجام می‌دهید حفظ می‌کند، شما نمی‌توانید کار خیلی بیشتری برایش انجام دهید» 

 

آقای تینیسوود به مناسبت روز تولدش، تلگرافی از مکله بریتانیا دریافت کرد که نهمین تلگراف به مناسبت سالروز صد سالگی‌اش بود. 

 

به محض دریافت این کارت به طنز گفت که می‌تواند بابت آن دویست پوند دریافت کند و پرسید: «که آیا (ملکه) شماره‌اش را ننوشته است؟» 

 

آقای تینیسوود پیشتر ازدواج کرده بود. او در سال ۱۹۴۲ با همسرش بلودون رابطه عاشقانه برقرار کرد. آنها در سال ۱۹۴۳ صاحب یک دختر به نام سوزان شدند و ۴۴ سال قبل از درگذشت بلودون، یعنی در سال ۱۹۸۶ ازدواج کردند. 

 

مسن‌ترین مرد ثبت شده در بریتانیا هنری آلینگهام نام داشت که در سن ۱۱۳ سالگی در سال ۲۰۰۹ درگذشت. او به مدت یک ماه مسن‌ترین فرد روی زمین بود.

 

مسن‌ترین زن بریتانیا هم شارلوت هیوز نام داشت که در سال ۱۹۹۳ و در سن ۱۱۵ سالگی درگذشت.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------