آخرین اخبار جامعه


اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,جمعیت

رشد ۶۰ میلیونی جمعیت در ۶۰ سال

بررسی آمارهای قدیمی از این حکایت دارد که از سال ١٣٣٥ تا ١٣٩٥ بیش از ٦٠ میلیون نفر به جمعیت کشور اضافه شده، بعد خانوارها…


صدور حکم پرونده قاچاق مکمل های دارویی در دادگاه انقلاب بندرعباساخبار,اخبار اجتماعی

رییس کل دادگستری هرمزگان از صدور حکم پرونده قاچاق سازمان یافته مکمل های ورزشی و دارویی در دادگاه انقلاب بندرعباس خبر داد و گفت: قاچاقچیان به 10 سال حبس و پرداخت بیش از 150 میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم شدند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام محمد صادق اکبری عصر سه شنبه با اعلام این خبر اظهار داشت: فروردین ماه امسال با گزارش معاونت حقوقی و قضایی گمرک شهید رجایی بندرعباس در خصوص کشف محموله قاچاق مکمل های ورزشی و دارویی غیرمجاز، پرونده ای در دستگاه قضایی هرمزگان تشکیل شد.

 

وی ادامه داد: پس از سیر مراحل قانونی، رسیدگی به اتهام های شرکت حمل و نقل بین المللی پرشیا ترابر مبنی بر قاچاق سازمان یافته در دستور کار دادگاه انقلاب بندرعباس قرار گرفت.

 

حجت الاسلام اکبری بیان داشت: متهمان این پرونده از طریق اظهار خلاف واقع در گمرک، اقدام به قاچاق تعداد 1427 کارتن انواع مکمل های ورزشی و دارویی غیرمجاز به ارزش 7 میلیارد و 839 هزار و 179 ریال کردند.

 

وی با بیان اینکه پس از تکمیل تحقیقات، به دستور مقام قضایی دو تن از متهمان این پرونده شناسایی و دستگیر شدند، گفت: در نتیجه این بررسی ها مشخص شد شرکت عامل در دبی اقدام به قاچاق کالای غیرمجاز تحت عنوان پلی استایرن به مقصد تهران کرده و پس از طی تشریفات، قبل از ورود به گمرک شهریار ، نسبت به تخلیه کالای ممنوعه اقدام کرده است.

 

رییس کل دادگستری استان هرمزگان تصریح کرد: با تکمیل روند تحقیقات و ختم رسیدگی ، هریک از متهمان این پرونده به ممنوعیت از حق العمل کاری به مدت پنج سال ، ممنوعیت خروج از کشور به مدت سه سال و ضبط کالای قاچاق و پرداخت بیش از 150 میلیارد ریال معادل 10 برابر ارزش عرفی کالای کشف شده در حق دولت و ضبط محموله قاچاق ، خودرو و وجوه توقیفی محکوم شدند.

 


    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------