آخرین اخبار جامعه


اخبار,اخبار اجتماعی,تعطیلی ادارات در اهواز

ادارات و بانک های اهواز، ماهشهر و کارون فردا تعطیل شد

ادارات و بانک های اهواز، ماهشهر و کارون در استان خوزستان فردا تعطیل است. به گزارش صداوسیما، استاندار خوزستان گفت: فردا دهم…


هواشناسی: هفته پیش رو هوا خنک‌تر می‌شوداخبار,اخبار اجتماعی

سازمان هواشناسی کشور از کاهش دمای هوا در هفته آینده در بیشتر نقاط ایران خبر داد.

امین‌حسین نقشینه کارشناس سازمان هواشناسی کشور روز جمعه در گفتگو با ایرنا، اظهار داشت: براساس آخرین خروجی مدل‌های هواشناسی در پنج روز آینده بعداز ظهر‌ها و اوایل شب‌ها رشد ابر در برخی از استان‌های واقع در شمال غرب کشور بخصوص زاگرس مرکزی، دامنه‌های شمالی و جنوبی البرز همراه با رگبار‌های پراکنده باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می‌شود.

 

وی گفت: در همین مدت برای شمال سیستان و بلوچستان به ویژه زابل وزش باد شدید و همراه با گرد و خاک پیش بینی می‌شود. همچنین روز‌های یکشنبه تا سه شنبه در هفته پیش رو در نوار شمالی کشور کاهش نسبی دما رخ می‌دهد. تبریز مرکز استان آذربایجان شرقی از فردا شنبه حدود ۴ درجه خنک‌تر می‌شود. بیشینه دمای هوا در تبریز امروز ۳۴ و فردا ۳۰ درجه پیش بینی می‌شود.

 

نقشینه افزود: طبق نقشه‌های هواشناسی برای شهر مشهد مقدس واقع در مرکز استان خراسان رضوی طی سه روز آینده هوا خنک‌تر پیش بینی می‌شود. از روز یکشنبه در شهر مقدس مشهد دما کاهش می‌یابد. امروز جمعه بیشینه دمای در مشهد ۳۵ درجه، روز یکشنبه ۳۳، دوشنبه ۳۱ و سه شنبه ۲۸ دمای پیش بینی شده که با این روند هوای مشهد خنک می‌شود.

 

کارشناس سازمان هواشناسی اظهار داشت: بیشینه هوای امروز تهران به دمای ۳۸ درجه و روز شنبه ۳۹، یکشنبه ۳۸ و دوشنبه با توجه به کاهش نسبی دما، به ۳۵ درجه خواهد رسید.

 

نقشینه افزود: دیروز بیشینه دمای هوا در شهر اهواز واقع در استان خوزستان به ۴۹ درجه رسید و کمترین دما در شهر کرد واقع در مرکز استان استان چهارمحال و بختیاری در نقشه‌های سازمان هواشناسی کشور به ثبت رسید که خنک‌ترین مرکز استان شهرکرد بود.

 

وی گفت: کمترین بیشینه دما در کشور روز گذشته به استان اردبیل اختصاص داشت که به ۲۷ درجه رسید و کمینه دمای امروز استان اردبیل در صبح جمعه ۱۲ درجه ثبت شده است.

 

کارشناس هواشناسی کشور همچنین اظهار داشت: سواحل جنوبی و شمالی ایران طی این مدت از آرامش نسبی برخوردار است.

 


مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------