هادوی تهرانی: آیت الله مکارم به بیماری جسمی شدیدی مبتلا شده است/ فرزند وی تکذیب کرداخبار,اخبار اجتماعی,آیت‌الله مکارم شیرازی
مهدی هادوی تهرانی، استاد حوزه علمیه امروز دوم مهرماه در درس خارج خود با اشاره به دیدار روز گذشته خود با آیت‌الله مکارم شیرازی تصریح کرد: ایشان در چند ماه اخیر دچار یک بیماری شده‌اند که سبب شده از لحاظ جسمی، ناتوانی شدیدی پیدا کنند، گرچه فعالیت‌های فکری ایشان ادامه دارد.

به گزارش انتخاب، این استاد حوزه با طلب دعا از مردم و طلاب و فضلای حوزه برای سلامتی این مفسر قرآن و مرجع تقلید، تصریح کرد: پزشکان به بیماری جسمی ایشان پی نبرده‌اند؛ بیماری که باعث ضعف شدید جسمی شده و آزمایشات متعددی مجدداً در روزهای اخیر برای تشخیص این بیماری تجویز شده است.

 

به نوشته ایکنا، این استاد حوزه تأکید کرد: مراجع، ارکان و استوانه حوزه هستند و وجود آنان برای حوزه برکت و مایه هدایت و راهنمایی است و ان‌شاءالله خداوند به ایشان و سایر اعاظم سلامتی بدهند.

 

هادوی تهرانی بیان کرد: علت تعطیلی دروس ایشان، همین بیماری است؛ ایشان زودتر از همه درس را آغازمی‌کردند، ولی امسال به همین علت نتوانستند تدریس کنند.

 

ادامه تفسیر سوره غافر

هادوی تهرانی همچنین با اشاره به آیه ۷۹ سور مبارکه غافر بیان کرد: این آیه فرموده‌اند کسانی که قدرت خداوند در آفرینش عالم را می‌بینند، ولی باز در آن مجادله دارند، این تکذیب و مجادله برای آن است که اهل کفر هستند و در قیامت غل و زنجیر بر گردن و پاهای آنان زده خواهد شد و در آتش جهنم سوزانده خواهند شد.

 

استاد تفسیر و خارج فقه و اصول حوزه علمیه افزود: این گروه در عذاب سوزان جهنم به آنان گفته می‌شود کجاست قدرت، ثروت و مقامی که داشتید و آن‌ها می‌گویند از دست ما رفته است یعنی به این فهم نرسیدند که اساسا چیزی نبوده که از دستشان رفته باشد.

 

وی افزود: خداوند فرموده است که خداوند این طوری کفار و ناسپاسان را گمراه می‌کند؛ البته خدا کسی را گمراه نمی‌کند بلکه خود این افراد با شتاب به سمت گمراهی می‌روند و خداوند هم دست آنان را برای هدایت نمی‌گیرد.

 

این استاد حوزه اظهار کرد: خداوند حجت ظاهری و باطنی، پیامبران و عقل را به انسان‌ها داده و کتب هم برای انبیاء نازل کرده است ولی باز این افراد لجبازی و بداخلاقی و ناشکری کرده‌اند و به دام انحراف افتاده‌اند و سرنوشتشان در قیامت عذاب جهنم است. 

 

خبر کسالت آیت‌الله مکارم شیرازی تکذیب شد

فرزند آیت الله مکارم شیرازی اظهار کرد: متاسفانه خبری از جناب استاد ‌هادوی در مورد کسالت حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در سایت‌ها منتشر شده که در آن نقل بسیار غلو شده است.

 

وی بیان کرد: معظم له چند ماه پیش به سبب سرماخوردگی و تب ویروسی، عفونی مجبور به استفاده از چرک خشک کن‌های قوی شدند که به‌واسطه آن و همچنین کم اشتهایی که از عوارض این بیماری است به لحاظ جسمانی ضعیف شدند.

 

حجت الاسلام مسعود مکارم شیرازی بیان کرد: اکنون بحمدالله پس از بهبودی در دوره نقاهت و به توصیه پزشکان برخی از فعالیت‌های خود را کم کرده و در حال تجدید قوای از دست رفته هستند اما همچنان در جلسات منظم استفتاء، ملاقات‌های ضروری و مباحثات علمی در آثار مکتوب، نظارت بر امور اجرایی و جلسات روضه دفتر کما فی السابق حضور دارند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------