آخرین اخبار جامعه


اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,امتحانات

امتحانات پایه نهم حضوری برگزار می‌شود تااعتراض درتفکیک رشته نباشد

کمرئی گفت:ارزیابی معلمان برای سنجش توانایی دانش آموزان مورد تایید است اما برای اینکه باید یک تفکیکی در رشته های متوسطه دوم…


عدم ممنوعیت تردد بین شهری از ۲۳ فروردین در اصفهان/ آغاز فعالیت صنوفِ کم‌خطر، مرحله‌ای استاخبار,اخبار اجتماعی,حجت‌الله غلامی
سخنگوی ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا گفت: صنوف کم خطر با هماهنگی اتاق اصناف و سایر دستگاه های مربوط از ۲۳ فروردین می‌توانند فعالیت خود را آغاز کنند، اما تلاش بر این است که این آغاز فعالیت مرحله‌ای و پلکانی باشد.

به گزارش ایسنا، حجت‌الله غلامی شامگاه (چهارشنبه-۲۰ فروردین) در نشست خبری که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با بیان اینکه ممنوعیت تردد بین شهری تا ۲۳ فروردین است و از این تاریخ تردد آزاد می‌شود، اظهار کرد: در بیست و چهارمین جلسه ستاد پیشگیری کرونا در خصوص تردد در دو روز ۲۱ و ۲۲ فروردین ماه بحث شد که این تصمیمات را با پلیس هماهنگ کردیم. همچنان در بحث تردد بین شهری محدودیت داریم و تردد میان استان اصفهان با استان‌های دیگر در این دو تاریخ ممنوع است و هر سفری به استان اصفهان جلوگیری می شود. تردد از شهری به شهر دیگر هم ممنوع است و کنترل می شود و اجاز ورود و خروج در این دو روز را نمی‌دهیم.

 

وی به اعمال قانون زوج و فرد در تردد خودروها اشاره کرد و افزود: قبلا از ساعت ۶ تا ۲۴ قانون زوج و فرد اعمال می شد که با توجه به ساعت کار ادارات که از ساعت ۷ تا ۱۴ است و برای اینکه کارمندان بتوانند تردد کنند ساعت تردد را دو بخش کردیم. به همین دلیل از ساعت ۸ تا ۱۳ ممنوعیت تردد و قانون زوج و فرد را داریم، بنابراین کارمندان قبل از ساعت ۸ آزادند تا بتوانند از خودروی خودشان استفاده کنند و به محل کار خود بروند. همچنین از ساعت ۱۳ تا ۱۵ هم قانون زوج و فرد اعمال نمی شود و کارمندان می‌توانند در این فاصله به منزل خود برگردند و مجددا از ساعت ۱۵ تا ۲۴ دوباره قانون زوج و فرد اعمال می شود.

 

سخنگوی ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا با بیان اینکه صنوف به دو دسته کم خطر و پرخطر تقسیم شده اند، تصریح کرد: صنوفِ پرخطر شامل فروشگاه های بزرگ زنجیره ای، آرایشگاه ها، پاساژهای تجاری، آموزشگاه های رانندگی، رستوران ها، اغذیه فروشی ها، فست فودی ها، بازارهای روز، نمایشگاه‌ها، باشگاه های ورزشی و بدنسازی، سالن های پذیرایی، قهوه خانه ها و چایخانه ها است که همچنان بسته خواهند ماند.

 

غلامی ادامه داد: بقیه صنوف کم‌خطر با هماهنگی اتاق اصناف و سایر دستگاه‌های مربوط از ۲۳ فروردین می‌توانند فعالیت خود را آغاز کنند، اما تلاش بر این است که این آغاز فعالیت اصنافِ کم خطر، مرحله‌ای و پلکانی باشد. همچنین جلسه کمیته حمل و نقل هم فردا برگزار می کنیم و این بحث هم مدیریت خواهیم کرد و تاکسی ها را با محدودیت فعال می کنیم تا سفرهای کم خطر داشته باشیم.

 

وی افزود: دانشگاه ها و مدرسه ها همچنان تعطیل هستند و عجله ای برای بازگشایی نداریم و آموزش کماکان در فضای مجازی برای دانشگاه ها و مدارس ارائه می شود.

 

غلامی گفت: ساعت کار از ۷ صبح تا ۱۴ برای کل استان‌ها است و فعالیت ادارات در روز پنجشنبه ها طبق روال جاری ادامه خواهد داشت و فقط در موارد اضطرار استانداران می‌توانند برای یک برهه کوتاه پنجشنبه ها را تعطیل کنند.

 

سخنگوی ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا اظهار کرد: پذیرش گردشگر در روستاهای طرفِ گردشگری ممنوع است و ضد عفونی روستاها نیز طبق برنامه زمانبندی انجام خواهد شد.

 

وی در خصوص زیرساخت های اینترنتی، گفت: مخابرات ظرفیت اینترنت را افزایش داد و ادارات، بسیاری از کارها را به شکل اینترنتی انجام می دهند، مانند شهرداری ها. بنابراین سرعت اینترنت به دو برابر افزایش پیدا کرده است.

 

غلامی خاطرنشان کرد: فروشگاه های بزرگی که مایحتاج عمومی مردم را تامین می کنند، تعطیل نیستند و فروشگاه های بزرگ زنجیره ای که نیازهای ضروری مردم را تامین نمی کنند در لیست مشاغل پرخطر قرا می گیرند و ۳۱ فروردین در مورد این فروشگاه ها تصمیم گیری می‌شود.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------