آخرین اخبار جامعه


اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی, زالی

آخرین وضعیت کرونا در تهران از زبان زالی

فرمانده ستاد مقابله با کرونا ویروس در کلانشهرتهران در آستانه تغییر الگوی کاری ادارات به کارمندان توصیه کرد که فاصله گذاری…


خسارت ۱۰هزار میلیارد ریالی سیل به راه‌های کشور/ سیلاب «پل‌های روستایی» ‌خراسان رضوی را با خود برداخبار,اخبار اجتماعی,سیل در ایران
معاون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور گفت: جاری شدن سیل از ابتدای فروردین امسال تاکنون ۱۰هزار میلیارد ریال به راه‌های کشور خسارت زده است.

به گزارش صداوسیما، رضا اکبری در حاشیه بازدید از راه‌های ارتباطی شهرستان داورزن افزود:از اول فروردین تاکنون پنج سامانه بارشی شدید در نواحی مختلف کشور فعالیت داشت که بر اثر آن بخشی از ابنیه فنی جاده‌ها تخریب شد.

 

وی ادامه داد: بیشترین آسیب به راه‌های استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان، لرستان، تهران، خراسان رضوی و خراسان جنوبی وارد شده است.

 

معاون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور گفت: ترمیم، بازگشایی موقت، لوله گذاری و ایمن سازی کوتاه مدت جاده‌های آسیب دیده انجام شده و با تخصیص اعتبار از سوی دولت بازسازی مناسب آنها انجام خواهد شد.

 

معاون وزیر راه و شهرسازی در امور راهداری و حمل و نقل جاده ای طی سفری یک روزه از محورهای ارتباطی غرب خراسان رضوی که دو روز گذشته بر اثر بارش باران و سیل دچار خسارت شده بود بازدید کرد.

 

سیلاب «پل‌های روستایی» ‌خراسان رضوی را با خود برد

تسنیم نوشت: سیلاب ظرف دو روز گذشته در عمده شهرستان‌های خراسان رضوی جاری شده ‌و مشکلاتی را ایجاد کرده است.

 

علاوه بر خساراتی که سیلاب برای محصولات باغداران ایجاد کرده شاهد هستیم که در برخی محورهای روستایی نیز خروجی پل‌های روستایی با سیلاب شدید روبه‌رو بوده و در برخی موارد این پل‌ها نیز تخریب شده است.

 

براساس اعلام هواشناسی خراسان رضوی، بارش‌ بهاری باران در خراسان رضوی از ابتدای هفته جاری در قالب فعالیت سامانه بارشی به صورت رگباری جریان داشته و تمامی شهرستان‌های این استان را فرا گرفته است.

 

برطبق آخرین اطلاعات رسیده از ایستگاه‌های هواشناسی استان که طی 21 ساعت گذشته بارندگی آنها گزارش شده در 18 شهرستان باران باریده است. 

 

بیشترین بارش رخ داده در این شهرستان‌ها در گناباد با 19 میلیمتر بارندگی ثبت شده است و پس از آن شهرستان‌های سبزوار و فریمان به ترتیب با 14 و 13 میلیمتر بیشترین بارش را داشته‌اند.

 

سیل به ۳۰۷ کیلومتر راه خراسان شمالی خسارت زد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان شمالی گفت: سیل روز شنبه هفته جاری به پنج محور شریانی و ۴۹ محور غیرشریانی استان و در مجموع به ۳۰۷ کیلومتر راه خسارت زد.

 

جعفر شهامت روز دوشنبه به ایرنا گفت: بیشترین خسارت ها در شهرستان فاروج با ۱۸۰ کیلومتر و شهرستان اسفراین با ۱۰۰ کیلومتر راه بوده است.

 

وی با بیان اینکه در اثر سیل ۱۶ دستگاه ابنیه در راه های استان خسارت دیده گفت: راهداران تاکنون ۷۲ مورد پاکسازی و ریزش برداری مسیرهای استان را انجام داده اند.

 

وی خاطرنشان کرد: سیل همچنین سبب بروز مشکل تردد در ۶۱ محور استان شد که این تعداد محور توسط راهداران بازگشایی شده است.

 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی گفت: در این عملیات، ۱۱۸ نفر راهدار با ۸۹ دستگاه ماشین آلات راهداری کار پاکسازی و ریزش برداری مسیرها را انجام دادند.

 

خراسان شمالی در حد فاصل استان های شمالی کشور به مشهد مقدس واقع است و بیش از پنج هزار کیلومتر راه اصلی و فرعی و ۲۲ گردنه دارد که اسدلی در محور بجنورد- اسفراین و امین الله در محور بجنورد - جنگل گلستان از گردنه های سخت گذر این استان محسوب می شوند.  

 

خسارت ۸۲ میلیارد تومانی سیل به زیرساخت‌های بروجرد

مسعود فلاح معاون عمرانی فرمانداری بروجرد گفت: بارش شدید تگرگ وجاری شدن سیلاب ۸۲ میلیارد تومان به بخش‌های کشاورزی، راه و تاسیسات زیربنایی این شهرستان خسارت وارد کرد.

 

مسعود فلاح  افزود: در بخش کشاورزی یک هزارو ۱۰۷هکتار اراضی باغی و ۲هزارو ۲۹۵ هکتار اراضی زراعی، برخی قناتها، چاه‌ها و کانال‌های آبر در سیل هفته گذشته دچار خسارت شدند.

 

او با بیان اینکه ۹۲درصد میزان خسارت‌ها به مبلع ۷۶ میلیارد تومان مربوط به بخش کشاورزی است اظهارداشت: در بخش راهداری نیز راه‌های روستا‌های نصیر آباد، شمس آباد، قلعه نو حکیمی و کوشکی با یک میلیاردو ۳۰۰ میلیون تومان دچار خسارت شدند.

 

 معاون عمرانی فرمانداری بروجرد تاکید کرد: سیل اخیر همچنین موجب طغیان دریاچه باغ فدک و تخریب دیواره این دریاچه و وارد شدن خسارت در بخش خدمات و تاسیسات شهری دیواره باغ فدک و دریاچه سوم به میزان پنج میلیارد تومان شد.

 

فلاح افزود: تلاش خواهد شد برای جبران خسارت‌ها به ویژه در بخش کشاورزی و حمایت از کشاورزان آسیب دیده اقدامات لازم صورت گیرد.

 

شهرستان بروجرد با ۶۹هزار هکتار اراضی کشاورزی دارای ۴۰۰هزار نفر جمعیت،۱۸۶روستا و ۵۰۰کیلو متر راه روستایی است.

 

خسارت سیلاب به ۴۰۰هکتار از اراضی کشاورزی دهستان شامکان سبزوار

مدیرکل امور آب منطقه ای خراسان رضوی در بازدید از مزارع خسارت دیده این خسارت سیلاب به 400هکتار از اراضی کشاورزی دهستان شامکان سبزواردهستان گفت: متاسفانه بر اثر بارشهای بی سابقه در این منطقه خسارتهایی به مزارع و باغات پسته کشاورزان وارد شده است.

 

علایی افزود: بر اثر بارشها، سیلاب در کال شامکان منحرف و با تخریب بندها به مزارع و باغات خسارت وارد کرد.

 

وی افزود: بعد از فروکش کردن سیلاب در منطقه کارشناسان آب منطقه ای حضور خواهند یافت و طرح مناسبی بر اساس عکسهای هوایی و بازدید میدانی آماده خواهند کرد تا مسیر این رودخانه فصلی مشخص شود تا سیلاب در همان مسیر هدایت گردد.

 

مدیرکل امور آب منطقه ای خراسان رضوی افزود: تلاش می کنیم طی دو ماه آینده این طرح آماده و میزان بودجه مورد نیاز مشخص شود تا برای تامین آن از منابع ملی و استانی اقدام کنیم.

 

دهستان شامکان با حدود ده هزار نفر جمعیت در جنوب شرقی سبزوار واقع شده است.

 

خسارت 463 میلیارد ریالی سیل به بخش های مختلف اردستان

فرماندار شهرستان اردستان با بیان اینکه به دلیل بارش تگرگ به هزار و پانصد هکتار از باغات پسته شهرستان 420 میلیارد ریال خسارت وارد کرده است افزود: همچنین جاری شدن سیل باعث وارد شدن خسارت 20 میلیارد ریالی به 25 رشته قنات در شهرستان شده است.

 

حمیدرضا تأملی افزود: جاری شدن سیل خسارت 14 میلیارد ریالی را به هشت کیلومتر از راه های فرعی و روستایی و 18 پل و آب نما را به دنبال داشته است.

 

وی گفت: با توجه به بارش باران و جاری شدن سیل به 42 واحد مسکونی خسارتی بیش از 9 میلیارد ریال در شهرهای اردستان و زواره و 11 روستای شهرستان وارد شده است.

 

آبگرفتگی معابر قم در پی بارش شدید باران/ رودخانه قمرود بسته شد

بر اساس پیش‌بینی های صورت گرفته توسط سازمان هواشناسی، شهر قم عصر امروز شاهد بارش شدید باران بود.

 

این بارش شدید منجر به آب گرفتگی در برخی از مناطق و معابر شهر قم شد.

 

شهرک قدس، یزدانشهر، خیابان لقمان و منطقه نیروگاه، از جمله مناطقی است که در آنها آب‌گرفتگی گزارش شده است.

 

با تلاش ماموران شهرداری قم، آب گرفتگی نقاط مختلف در حال برطرف شدن است.

 

رودخانه قمرود نیز به روی خودروها بسته شده است و هیچ ترددی در بستر بلوار زائر در جریان نیست.

 

گزارش های میدانی از پس‌زدگی آب در بالادست رودخانه قمرود در جاده اراک حکایت دارد که این مسئله برای تردد خودروها مشکلاتی به وجود آورده است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------