ورود بدون ماسک به متروی تهران ممنوع شد/ تمدید محدودیت‌های مصوب کرونایی در اصفهاناخبار,اخبار اجتماعی,ممنوعیت ورود بدون ماسک به متروی تهران
فرمانده انتظامی تهران بزرگ از تشدید نظارت‌ها بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک در سطح پایتخت خبر داد.

به گزارش ایسنا، سردار حسین رحیمی در حاشیه جلسه‌ای که با حضور معاون وزیر بهداشت و رییس ستاد مقابله با کرونا در استان تهران برگزار شد، گفت:  به دنبال مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر ضرورت استفاده از توان تمام سازمان ها و دستگاه ها برای رعایت پروتکل های بهداشتی و به خصوص زدن ماسک،  امروز در جلسه ای بر چگونگی هر چه بهتر اجرا شدن این مصوبات بحث و تبادل نظر شد.

 

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی همگام و همراه مدافعان سلامت است، ادامه داد: با توجه به مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص لزوم تشدید نظارت بر پروتکل ها که در تهران قرار است بصورت پایلوت به اجرا گذاشته شود، با تمام توان و بسیج امکانات در سطح پلیس های تخصصی پای کار خواهیم آمد و در این رابطه در سطح شهر از ظرفیت پلیس های پیشگیری و کلانتری ها و پلیس راهنمایی و رانندگی بهره خواهیم گرفت.

 

رییس پلیس پایتخت با اشاره به اینکه از امروز به کسانی که از ماسک استفاده نمی‌کنند و ضوابط و پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند تذکر داده خواهد شد، گفت: پلیس اماکن در سطح اصناف و بازار، پاساژها و مال‌های بزرگ حضور پیدا خواهد شد و در چند روز ابتدایی طرح، تذکر شفاهی داده خواهد شد و بعد از آن برخورد سلبی و جریمه افرادی که ضوابط و پروتکل ها را رعایت نمی کنند، اعمال خواهد شد.

 

وی افزود: هیچ فردی بدون استفاده از ماسک نمی تواند به مترو وارد شود و همه کسانی که از مترو می خواهند استفاده کنند باید از ماسک استفاده کنند.

 

رحیمی با اشاره به اینکه پلیس در کنار ستاد ملی کرونا با تمام امکانات پای کار آمده است و همه امکانات خود را  برای سلامت مردم بسیج خواهد کرد، گفت: پلیس در کنار و همراه ستاد ملی کرونا است تا بتوانیم وضعیت کنونی و افزایش مبتلایان به این ویروس را ساماندهی کنیم.

 

محدودیت‌های مصوب کرونایی همچنان در اصفهان ادامه دارد

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان گفت: با توجه به وضعیت قرمز شیوع کرونا در اصفهان محدودیت تردد در پارک‌ها و تفرجگاه‌ها پس از پایان ماه صفر تا اطلاع ثانوی ادامه خواهد داشت.

 

حجت الله غلامی شامگاه روز سه شنبه در نشست خبری مجازی پنجاه و سومین جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا افزود: براساس گزارش‌های دانشگاه علوم پزشکی اصفهان همچنان وضعیت بحرانی در ابتلا به کرونا، بستری‌ها و فوتی‌ها و وضعیت قرمز و نارنجی را در شهرهای استان شاهد هستیم.

 

وی با بیان اینکه نظارت‌ها و بازرسی‌ها به ویژه در روزهای پایانی ماه صفر تشدید می‌شود، تصریح کرد: مراسم عزاداری پایان ماه صفر با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و به صورت محدود برگزار خواهد شد.

 

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان یادآور شد:  برگزاری مراسم عزاداری با رعایت دستورالعمل‌ها اجرا  می شود و با توجه به وضعیت بحرانی استان این هفته برگزاری نماز جمعه نخواهیم داشت.

 

وی با بیان اینکه تا پایان ماه صفر تعطیلی مشاغل پرخطر ادامه دارد، خاطرنشان کرد: پس از ماه صفر مشاغل پرخطر می‌توانند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به فعالیت ادامه دهند اما نظارت‌ها و بازرسی‌ها تشدید می‌شود.

 

غلامی اظهارکرد: مقرر شد جلسه کمیته حمل و نقل تشکیل و درباره ساماندهی ترددها در سطح استان برای تعطیلات تصمیم گیری شود.

 

وی با اشاره به در نظر گرفتن جریمه برای افراد فاقد ماسک در استان گفت: این مصوبه به صورت پایلوت در تهران بزرگ در حال اجراست و پس از برطرف شدن نواقص و اصلاحات برای کلانشهرها و شهرهای با وضعیت حاد برای استان‌ها اعمال می‌شود.

 

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان ادامه داد: مقرر شد تا پایان ماه صفر برنامه‌های آموزشی به صورت غیر حضوری برگزار و پس از آن به صورت ترکیبی و با اختیار والدین برگزار شود.

 

وی با اشاره به اینکه تخلفات مراسم‌ عزاداری توسط سازمان تبلیغات اسلامی مورد بررسی قرار می‌گیرد، بیان کرد: مراسم‌ عزاداری پایان ماه صفر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی و محدودیت زمان برگزار خواهد شد.

 

به گفته غلامی براساس آمار ارایه شده در بخش دستگاه‌های اجرایی و دولتی بالای ۹۰ درصد از کارکنان و در صنوف حدود ۸۵ درصد و در سطح جامعه و عموم مردم درصد پایین‌تری از ماسک استفاده می‌کنند که در شهرهای مختلف متفاوت است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------