آخرین اخبار جامعه


اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,ئیس شورای اسلامی شهر

محسن هاشمی: زیست شبانه در تهران تصویب شد/ شورای شهر: زیست شبانه برای کل تهران نیست

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به تصویب لایحه تحقق شهر بیدار گفت: این طرح قرار است در چند نقطه از پایتخت که دچار شب…

اطلاعیه‌ها را ۷۲ ساعت و اخطاریه‌ها را ۴۸ ساعت پیش از وقوع سیل صادر می‌کنیم اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,پیش‌بینی وضعیت هوا
رئیس سازمان هواشناسی گفت: پیش‌بینی وضعیت هوا متکی بر اصل عدم قطعیت است، اما معمولا اطلاعیه‌ها را ۷۲ ساعت قبل از وقوع پدیده و اخطاریه‌ها را ۴۸ ساعت پیش از وقوع پدیده صادر می‌کنیم.

به گزارش ایلنا، جمعی از مسئولان کشور امروز جهت ارائه گزارش از چرایی ایجاد سیلاب در کشور و همچنین درباره اقدامات انجام شده برای سیل‌زدگان در صحن مجلس حضور یافتند.

 

رئیس سازمان هواشناسی کشور با ارائه گزارش‌هایی درباره میزان بارش‌ها طی سال گذشته عنوان کرد: از ۲۵ اسفند تا ۱۳ فروردین سه سامانه فعال جوی در کشور فعالیت داشته است.

 

وی تاکید کرد: مجموع بارش‌ها طی سال ۹۷ به میزان ۲۰۴ میلی متر بوده است که ۲۷ درصد نسبت به بلندمدت افزایش داشته است. بنابراین کشور تحت تاثیر خشکسالی است و وارد ترسالی نشده‌ایم و این شرایط هم ناشی از تغییر اقلیم است. این بارش‌ها تا پایان فروردین در کشور قابل ملاحظه خواهد بود.

 

علی لاریجانی که ریاست جلسه را بر عهده داشت خطاب به رئیس سازمان هواشناسی گفت: این آمارها قبلا هم ارائه شده است، شما بفرمایید که آیا پیش بینی‌های خود را پیش از قوع سیل به دستگاه‌ها و مسئولان ارائه داده بودید یا خیر؟

 

رئیس سازمان هواشناسی کشور هم گفت: پیش‌بینی وضعیت هوا متکی بر اصل عدم قطعیت است، اما معمولا اطلاعیه‌ها را ۷۲ ساعت قبل از وقوع پدیده و اخطاریه‌ها را ۴۸ ساعت پیش از وقوع پدیده صادر می‌کنیم.

 

وی در پاسخ به سوال دیگر لاریجانی مبنی بر اینکه توان پیش بینی میان‌مدت را هم دارید یا خیر گفت: تا ۱۵ روز می‌توانیم پیش‌بینی کنیم اما قطعیت ندارد در نتیجه هرچه از زمان وقوع دورتر می‌شویم صحت پیش‌بینی‌ها کاهش پیدا می‌کند. ما برای بارش‌ها از ۱۵ روز قبل اعلام نکرده بودیم. اما ۷۲ ساعت قبل و ۴۸ ساعت قبل از وقوع پدیده اطلاعیه و اخطاریه‌ها را صادر کرده بودیم.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------