آخرین اخبار جامعه


اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,هواشناسی

ورود سامانه بارشی جدید به ایران/بیشتر نقاط کشور برفی و بارانی می شود

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به ورود سامانه بارشی جدید به کشور، گفت: این سامانه بارشی که در اکثر…

هاشمی: ترخیص قطعات مترو از گمرک ربطی به تحریم ها ندارد اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,هاشمی
رییس شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد که ترخیص قطعات مترو ربطی به تحریم ها ندارد و برخی مشکلات اعتباری و اسنادی در این امر موثر است. 

به گزارش ایرنا، محسن هاشمی روز سه شنبه در حاشیه یکصد و چهل و چهارمین جلسه شورای پنجم شهر تهران در جمع خبرنگاران افزود:  دستگاه ها همیشه در خصوص ترخیص کالاها با گمرگ مشکل دارند چرا که باید تمام مدارک کامل باشد تا گمرک جنس را ترخیص کند.

 

وی ادامه داد: دستگاه ها معمولا مشکلات بودجه ای دارند و بدهی آنها به گمرک موجب کندی و زمان بر بودن ترخیص می شود.

 

هاشمی تصریح کرد: مشکل دیگر این است که اگر واگن را کامل وارد کنیم تنها ۵ درصد مالیات دارد اما وقتی قطعات به صورت جدا وارد می کنیم باید برای هر قطعه مالیات جداگانه بدهیم.

 

وی افزود: در زمان مسئولیتم بر مترو مصوبه ای از دولت گرفتیم که تمام قطعات با همان ۵ درصد ترخیص شود و این موضوع باید دوباره پیگیری شود.

 

هاشمی همچنین از دولت برای ترخیص قطعات مترو کمک خواست و گفت: ۸۵ درصد تاکنون ترخیص شده و ۱۵ درصد بقیه هم بستگی به جربزه مدیران دارد.

 

*** تجمع کارکنان مترو براساس سوتفاهم بود

وی همچنین درخصوص تجمع کارکنان شرکت مترو نیز گفت: به من گفتند سوتفاهم و شبهه ای در مترو پیش آمد و برطرف می شود.

 

هاشمی رو به خبرنگار صدا و سیما که این سوال را پرسیده بود، تصریح کرد: بعضی وقت ها صدا و سیما از شبکه های ماهواره ای بدتر می شود و برای زدن رقیب جلوتر از این شبکه ها حرکت می کنند که نباید اینگونه باشد.

 

** هیچ یک از اعضای شورا نامزد نمایندگی مجلس نمی شود

رییس شورای اسلامی شهر تهران همچنین با اشاره به نزدیکی انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز گفت: هیچ یک از اعضای شورا برای شرکت در مجلس از شورا استعفا نداده و اعضا تا سال ۱۴۰۰ خورشیدی به شهروندان خدمت رسانی می کنند.

 

*** ۳۰ سهمیه طرح ترافیک خبرنگاری برای رسانه های بزرگ 

هاشمی در پاسخ به پرسش مشترک خبرنگاران در خصوص عدم عدالت در توزیع آرم های خبرنگاری میان رسانه ها و نقش کمیسیون فرهنگی-اجتماعی شورای شهر در این سهمیه بندی گفت: تا آنجا که من اطلاع دارم سال گذشته سهمیه ها از طریق معاونت اختصاص داده می شد و امسال کمیسیونی متشکل از نمایندگان کمیسیون فرهنگی، حمل و نقل، اصناف و ارشاد در خصوص سهمیه بندی ها تصمیم گیری کردند.

 

وی ادامه داد: گزارش نهایی در این رابطه را از آقای علیخانی و حق شناس بگیرید تا مشخص شود برای هر رسانه چه تعداد سهمیه در نظر گرفته شده است.

 

رییس شورای شهر تهران با بیان اینکه تعداد سهمیه طرح ترافیک خبرنگاران محدود است، گفت: بیش از 2 هزار سهمیه برای رسانه ها در نظر گرفته شده و با توجه به تعداد درخواست کنندگان، به نظر می رسد به هر رسانه بزرگ به طور متوسط 30 سهمیه در نظر گرفته شده باشد اما من به طور دقیق آمار رسمی را ندارم.

 

وی در خصوص اینکه چه شاخص هایی برای این سهمیه بندی در نظر گرفته شده تصریح کرد: شاخص ها را همان کمیته مشخص کرده و باید پاسخگو باشند.

 

هاشمی تاکید کرد: برای مشخص شدن سهمیه ها می توانید درخواست کنید، سهمیه ها علنی و شفاف شود.

 

وی ادامه داد: در این سیستم مالکیت خودرو مهم نیست و تنها اسم فرد دارای اهمیت است زیرا برخی خودروهایشان به نام پدر و مادر یا همسر است اما خود از آن استفاده می کنند و بسیاری از خودروها قولنامه ای است و تشخیص آن آسان نیست.

 

هاشمی در پاسخ به پرسش خبرنگاری که چرا رابطین رسانه اعضای شورا از سهمیه خبرنگاران استفاده می کنند، گفت: نحوه پرسش شما برای من القای بازجویی است و آیا آیا گفتن ها مانند این می ماند که در حال بازجویی هستید. من از جزئیات این موضوع اطلاعی ندارم.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------