X

آخرین اخبار جامعه


قاضی‌زاده هاشمی,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی

قاضی‌زاده هاشمی: اینترنت در سال آینده گران نمی‌شود/ وزیر ارتباطات تفاوت درآمد با گردش مالی را نمی‌داند!

رئیس کمیته فرهنگی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ با تاکید بر اینکه افزایش حق السهم اپراتورها به هیچ وجه به گرانی اینترنت ربطی…

آیت‌اللهی: هزینه تجدیدفراش، صرف پسرانی شود که توان مالی ازدواج ندارند اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,آیت‌اللهی

زهرا آیت الهی رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده شورای عالی انقلاب فرهنگی در متنی نظر خود را در خصوص تعدد زوجات اعلام کرد.

 

مشروح کامل این متن به این شرح است:

بنده نظر حضرت آقا را در مورد عدم ترویج تعدد زوجات حضوراً شنیده‌ام.

 

در ضمن آقای شهاب مرادی هم اطلاع خود از این نظر حضرت آقا را در شبکه‌های مجازی منتشر کرده‌اند، ایشان هم در جلسه‌ای که بنده حضور داشتم تشریف داشتند.

 

البته برخی علما نظر دیگری دارند ولی رهبری با ترویج تعدد زوجات مخالف‌اند (البته نه با اصل تعدد زوجات که اسلام جایز دانسته است) مقام معظم رهبری دستور داده‌اند اگر در نهاد رهبری کسی خواست همسر دوم بگیرد اول از نهاد رهبری بیرون برود بعد هر کار می‌خواهد بکند، در ضمن بنده متن سخنان حضرت آقا را در دیدار با نمایندگان مجلس هفتم مبنی بر مخالفت با تبلیغ و ترویج تعداد زوجات دارم.

 

اگر آقایان تبعیت از رهبری دارند «نُؤْمِنُ بِبَعْضٍ وَ نَکْفُرُ بِبَعْضٍ» نباشند.

 

در ضمن توجه داشته باشیم طرح موضوع تعدد زوجات در این برهه زمانی بزرگ‌ترین نتیجه‌اش سوق دادن آرای زنان مذهبی و غیرمذهبی در آستانه انتخابات به سمت جریان غرب‌زده است.

 

توجه داشته باشیم آمار رسمی کشور تعداد دختران هرگز ازدواج‌نکرده بالای ۳۵ سال را با پسران هرگز ازدواج‌نکرده این سن تقریباً نزدیک به هم اعلام کرده است پس هرکس توان مالی دارد پولی که می‌خواهد خرج زن دوم کند به پسر مجردی که توان مالی برای ازدواج ندارد بدهد تا هم دختری را سامان داده باشد هم پسری را.

 

در ضمن آمار نشان می‌دهد تعداد زیادی از طلاق‌ها به دلیل ازدواج دوم آقایان است.

 

امروزه ازدواج دوم مرد در اکثر خانواده‌ها آرامش همسر اول را سلب می‌کند درحالی‌که خداوند در آیه ۲۱ سوره روم هدف ازدواج را سکینه و آرامش بیان فرموده است، سلب آرامش از همسر و به‌تبع آن فرزندان به چه قیمتی؟

 

علاوه بر آنکه معمولاً در خانواده‌های چند همسره در وضعیت اقتصادی امروز مرد قادر بر تأمین نفقه واجب همسران و فرزندان نیست و نیز معمولاً عدالت رعایت نمی‌شود و خداوند فرموده است «فَإِنْ خِفْتُمْ أَلَّا تَعْدِلُوا فَواحِدَةً».

 

جامعه را به حال طبیعی خود واگذار کنیم و هرچه همت داریم برای ازدواج مجردان بکار بندیم یقیناً برخی هم بدون تبلیغ این و آن اقدام به چندهمسری خواهندکرد ما بانی اختلاف درخانواده‌ها نشویم.

 

 

 ایلنا  

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------