آخرین اخبار جامعه


اخبار,اخبار اجتماعی,ویروس کرونا در ایران

مرگ و میر کرونا؛ ۲.۵ برابر آمار رسمی؟/ طلاق در نزدیکی یک‌ سوم ازدواج؛ مرگ در آستانه یک‌ دوم تولد

سازمان ثبت احوال آماری از ازدواج، طلاق، تولد و مرگ در ۴ ماه نخست سال ۹۹ که کرونا شتاب داشته است، ارائه داده که چندان…


توضیحات حاجی‌میرزایی اقدامات دولت در خصوص طرح رتبه‌بندی و افزایش حقوق فرهنگیان اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,حاجی‌میرزایی
وزیر آموزش و پرورش اقدامات دولت در راستای حمایت از فرهنگیان را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی، محسن حاجی‌میرزایی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: یکی از سیاست‌های دولت یازدهم و دوازدهم حمایت از فرهنگیان و تقویت معیشت آنها و بهبود منزلت معلمان بوده است. طی این سال‌ها علاوه بر افزایش‌ حقوق‌هایی که به صورت معمول و سنواتی که همه کارکنان دولتتجربه کردند، فرهنگیان در چند نوبت افزایش حقوق داشتند. در سال ۹۳، ۹۵ و ۹۶ حدودا ۱۴درصد بیش از سایر کارکنان دیگر به فوق‌العاده شغل و فوق‌العاده ویژه فرهنگیان اضافه شد.

 

وی ادامه داد: در سال ۹۴ یک مرتبه‌ای از رتبه‌بندی انجام شد که با حدود بیش از ۱۰ درصد افزایش حقوق بین فرهنگیان همراه شد. در سال ۹۸ ما رتبه‌بندی را اجرا کردیم که در آن رتبه‌بندی پیش‌بینی شده فرهنگیانی که بیش از دوسال سابقه کار دارند، تحت عنوان آموزگار، دبیر، مربی پرورشی، مراقب سلامت، مشاور واحد آموزشی و مدیر و معاون مرکز آموزشی متناسب با صلاحیت‌های علمی و تخصصی خود از امتیازاتی بهره‌مند شده و در رتبه‌های اول تا پنجم قرار می‌گیرند. پیش‌بینی می‌شود که به طور متوسط ۴۲۰هزار تومان افزایش از این محل متوجه فرهنگیان شود و یک امکان دیگری را که ما در سال ۹۸ برقرار کردیم این است که معلمان می‌توانند با ۶ ساعت اضافه تدریس حقوق بیشتری بگیرند که با احتساب این افزایش که متعلق به افرادی است که بیش از ۶ ساعت در هفته از ساعت موظف خود تدریس می‌کنند چیزی که به عنوان رتبه‌بندی در نظر گرفته شده متوسط یک میلیون تومان افزایش برای فرهنگیان خواهد بود و اینها مجموعه تلاش‌هایی است که برای کار فرهنگیان انجام شده است.

 

وی افزود: ما برای مسکن فرهنگیان توافقی را با وزارت راه و شهرسازی انجام دادیم که ۱۷۰ هزار نفر از فرهنگیان عزیز بتوانند در شهرها و روستاها صاحب مسکن شوند و ظرف سه سال این توافق اجرایی خواهد شد. اقدام دیگری که انجام شده برای تبدیل وضعیت نیروی انسانی در آموزش و پرورش است؛ تعدادی از مربیان پیش دبستانی و حق‌التدریسان آزاد که در سال‌های گذشته با آموزش و پرورش همکاری می‌کردند امسال براساس قانونی که مجلس محترم تصویب کرد و براساس شیوه‌نامه‌ای که در وزارت خانه تعیین شد برای تبدیل وضعیتشان ابلاغ شده است. این‌ها بایستی در یک دوره یکساله شرکت کنند و متناسب با جنس، منطقه و نیازی که آموزش و پرورش دارد و در صف ردیف‌هایی که سازمان امور استخدامی به آنها اختصاص می‌دهد ظرف مدت سه سال آینده یعنی تا پایان برنامه ششم استخدام شوند. در مورد آموزشیاران نهضت سوادآموزی و آموزش‌دهنده‌هایی که با این نهاد همکاری داشتند این چنین است که اول باید در یک آزمونی شرکت کنند و اگر ۵۰درصد نمره آزمون را کسب کنند در یک دوره آموزش یکساله شرکت می‌کنند و پس از موفقیت در این دوره، آنها هم به استخدام در می‌آیند.

 

وزیر آموزش و پرورش گفت: یکی از نگرانی‌های ما بحث سامانه گرمایشی در آموزش و پرورش است که با نهایی شدن بودجه، وزارت نفت متعهد شد که ۱۰۰هزار کلاس ما را به سیستم گرمایشی استاندارد مجهز کند. 

 

وی همچنین در پاسخ به این سوال که در آغاز سال تحصیلی با کمبود معلم مواجه بودیم، گفت: زمانی من مسئولیت وزارت آموزش و پرورش را به عهده گرفتم دکه و هفته به آغاز سال تحصیلی مانده بود و حدود ۱۰۸ هزار معلم کمبود داشتند و روش‌هایی را برای این امر در نظر گرفته بودند که که شامل به تاخیر انداختن بازنشستگی  برخی معلمان، معلمانی که با استفاده از یک سوم ساعتی که می‌توانستند کار کنند را به کار گرفتند و از یک سری از معلمین رسمی که می‌توانستند ساعات اضافه‌ای را اختصاص دهند از آنها کمک گرفتند و بخشی را هم از طریق همین مربیان پیش دبستانی و تبدیل وضعیت آنها تامین کردند و در یک سری از واحد‌ها برای معاون واحد ساعاتی را برای تدریس در نظر گرفتند . برخی از کسانی که معتقد هستند کلاس‌هایی بدون معلم است یعنی کلاس‌هایی که با معاون ادره می‌شود را معلم تلقی نمی‌کنند. امیدواریم برای سال آینده ساماندهی بهتری داشته باشیم.

 

 

 ایلنا  

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------