آخرین اخبار جامعه


اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

توضیحات دادستان نظامی خراسان شمالی درباره پرونده مرگ یک نفر در اسفراین

دادستان نظامی خراسان شمالی درباره فیلم پخش شده در رسانه ها در خصوص مرگ یک فرد در شهر اسفراین توضیحاتی داد. به گزارش ایسنا به…


جاده مرگ در قتلگاه وعده های نافرجام اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,جاده مرگ

 

خش مهمی از جلسه شنبه شب بررسی مصوبه های سفر رئیس جمهور به خراسان شمالی، به موضوع پروژه محور بجنورد- گلستان اختصاص یافت؛ محوری که به جاده مرگ موسوم است. نشست بررسی مصوبات و تفاهم نامه های سفر ریاست جمهوری به استان پنجم آذر هم برگزار شده بود اما درباره پروژه این محور که درصدر مصوبات این سفر استانی قرار دارد، خبری رسانه ای نشد و گویا به این مصوبه پرداخته نشده بود.

 

خراسان سیزدهم آذر در گزارشی به وضعیت این جاده پرداخته  و نوشته بود: «10 ماه از ضرب الاجل وزیر راه و شهرسازی درخصوص این محور می گذرد اما امسال حتی 10 قدم از این پروژه بهره برداری نشده است». استاندار در جلسه شنبه شب بررسی مصوبه های سفر رئیس جمهور به خراسان شمالی با اشاره به تعهد 200 میلیارد تومانی برای پروژه محور بجنورد- گلستان و محسوب شدن فقط 38 میلیارد تومان از این اعتبار در هزینه کرد سال مالی، قول پیگیری اختصاص کامل این مبلغ را داد. طبق این اظهارات،  81 درصد اعتبار جاده مرگ نرسید و فقط 19 درصد وعده وزیر محقق شد.

 

نماینده شرکت ساخت هم در این جلسه، آخرین وضعیت پروژه یاد شده را تشریح کرد تا به نوعی پرونده صدرنشین مصوبه های سفر «روحانی» دوباره بازگشایی شود و به جریان بیفتد. استاندار خراسان شمالی در این جلسه به پیگیری تخصیص اعتبار برای عملیات راه سازی محور بجنورد- گلستان  اشاره کرد و گفت: با این که وزیر راه برای تکمیل این پروژه 200 میلیارد تومان اعتبار تعهد کرده بود اما 38 میلیارد تومان در هزینه کرد سال مالی محسوب شده است که پیگیری های لازم برای اختصاص کامل آن را انجام خواهم داد.

 

دکتر «شجاعی» اظهارکرد: برای اجرای محور بجنورد- گلستان و راه آهن نقاب- اسفراین به مردم قول دادیم و اکنون نباید هیچ مشکلی سد راه مان باشد. نماینده شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور در خراسان شمالی  هم در این جلسه با اشاره به مصوب شدن اختصاص 400 میلیارد تومانی اعتبار برای تکمیل دو پروژه محور بجنورد- گلستان و راه آهن نقاب- اسفراین گفت: پنج پیمانکار در پنج قطعه از محور بجنورد- گلستان مشغول کار هستند که مسافت 73 کیلومتر از این محور، 82 درصد پیشرفت فیزیکی دارد. «هنرور» افزود: 10 کیلومتر از این محور تا یک ماه آینده تکمیل می شود و 63  کیلومتر دیگر تا پایان سال 99 بهبهره برداری می رسد.

 

 

خراسان/شیری 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------