هواشناسی ایران ۹۸/۱۰/۰۴| آغاز بارش برف و باران ۵ روزه در ۲۱ استان از عصر امروز اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,هواشناسی
سازمان هواشناسی از آغاز بارش برف و باران ۵ روزه در ۲۱ استان خبر داد. آلودگی هوای تهران امروز تشدید شده اما فردا برای پایتخت بارش باران پیش بینی شده است.

 به گزارش تسنیم، بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی، امروز در اکثر مناطق کشور جوی آرام و پایدار حاکم است که در شهرهای صنعتی و پُر جمعیت تشدید آلودگی و افزایش غلظت آلاینده‌های جوی پیش بینی می‌شود. همچنین به دلیل وزش باد جنوبی در سواحل دریای خزر و استان اردبیل افزایش نسبی دما روی می‌دهد.

 

از بعدازظهر امروز سامانه بارشی از غرب وارد کشور شده و در استان‌های ایلام، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی و برخی مناطق آذربایجان شرقی بارش باران گاهی همراه با وزش بادپیش بینی شده است.

 

فردا فعالیت سامانه بارشی گسترده شده و علاوه بر مناطق یاد شده شمال خوزستان، شمال چهارمحال و بختیاری، همدان، لرستان، زنجان و دامنه‌های جنوبی البرز به ویژه در ساعات بعدازظهر در استان‌های قزوین، البرز و تهران را نیر در بر می‌گیرد که در مناطق سردسیر و مرتفع بارش به صورت برف و در مناطق جنوبی کشور بارش همراه با رعد و برق و وزش باد پیش بینی می‌شود.

 

بر اساس پیش بینی سازمان هواشناسی روز جمعه با تداوم فعالیت سامانه در مناطق یاد شده، در استان‌های قم،‌ مرکزی، غرب اصفهان و مناطقی از جنوب غرب کشور نیز بارش پراکنده گاهی با وزش باد روی می‌دهد. شدت بارش‌ها برای این روز مربوط شرق لرستان، غرب کردستان و جنوب آذربایجان غربی است.

 

روز شنبه هفته آینده در شمالغرب، غرب و دامنه‌های جنوبی البرز بارش پراکنده بوده و در غرب خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و شمال بوشهر بارش با شدت بیشتر و گاهی همراه با رعد و برق ادامه خواهد داشت. همچنین در این روز با نفوذ جریانات شمالی به سواحل شمالی کشور بارش خفیف باران و کاهش نسبی دما در این مناطق روی می‌دهد. روز یکشنبه هفته آینده فعالیت سامانه بارشی بیشتر به سمت نیمه شرقی کشور معطوف شده که در برخی مناطق مرکز، شرق و شمالشرق و دامنه‌های زاگرس مرکزی و در شرق سواحل شمالی بارش پراکنده پیش بینی می‌شود که شدت بارش‌ها در استان‌های خراسان رضوی و خراسان جنوبی است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------