پیش بینی وضعیت آب و هوا (۹۸/۱۲/۰۵)/ ورود سامانه بارشی جدید به کشور اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی, آب و هوا
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز دوشنبه ۵ اسفندماه سامانه بارشی جدیدی از غرب و جنوب غرب وارد کشور شد که ابتدا این مناطق و سپس بخش‌های دیگر کشور را در بر خواهد گرفت و موجب بارش برف و باران در نقاط مخلتف می‌شود. 

 کبری رفیعی در گفت و گو با ایرنا افزود: بر اساس تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی امروز دوشنبه با ورود سامانه بارشی از غرب و جنوب غرب کشور ابتدا در استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی بارش برف و باران و در جنوب غرب بارش باران آغاز می شود و به تدریج به مناطق مرکزی و دامنه‌های البرز کشیده خواهد شد.

 

وی اظهار داشت: سه شنبه با تقویت این سامانه بخش‌های زاگرس مرکزی، غرب و جنوب غرب، مرکز، دامنه‌های جنوبی البرز و سواحل دریای خزر، شمال شرق و شرق را فرا می‌گیرد و چهارشنبه بارش علاوه بر این مناطق بخش هایی از جنوب کشور را نیز در بر خواهد گرفت. پنجشنبه بارش در شمال شرق و شرق کشور ادامه دارد و به تدریج سامانه بارشی از شمال شرق کشور خارج خواهد شد، جمعه جو نسبتا پایدار در کشور حاکم می شود.

 

رفیعی ادامه داد: روز دوشنبه بر روی زاگرس مرکزی، سه شنبه تا بعد از ظهر چهارشنبه در دامنه‌های زاگرس مرکزی دامنه‌های جنوبی البرز و غرب کشور و از چهارشنبه در شمال شرق بارش شدید پیش‌بینی می‌شود. همچنین از بعدازظهر سه شنبه با توجه به جریانات شمالی دمای هوا در نوار شمالی کشور به طور محسوسی کاهش یافته و با افزایش سرعت وزش باد در دریای خزر این دریا مواج خواهد شد، خلیج فارس نیز از اواخر دوشنبه تا چهارشنبه مواج است.

 

به گفته وی همچنین سه شنبه در شمال غرب و جنوب غرب و چهارشنبه در شرق و جنوب شرق و جنوب وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که در مناطق جنوبی و شرقی با گرد و غبار همراه خواهد بود.

 

بارش پراکنده در تهران 

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: امروز تهران کمی ابری به تدریج با افزایش ابر، در بعدازظهر بارش پراکنده و شب ابری در بعضی ساعات بارش باران خواهد داشت. کمینه دمای امروز صبح تهران ۱۱ بود و بیشینه دمای امروز پایتخت به ۱۸ درجه بالای صفر می رسد.

 

رفیعی گفت: بجنورد و شهرکرد با دمای ۱ درجه زیر صفر ، زنجان صفر ، اهواز و بوشهر ۲۷ درجه بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------