X

روند افزایشی نسبی دما در کشور اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: از امروز (سه‌شنبه) روند افزایش نسبی دمای هوا در کشور آغاز می شود و تا جمعه ادامه دارد. 

کبری رفیعی روز سه شنبه در گفت وگو با  ایرنا افزود: امروز بعدازظهر سامانه بارشی که در برخی نقاط کشور فعال است از مرزهای شرقی خارج شده و جوی به نسبت پایدار در بیشتر مناطق کشور حاکم خواهد شد.

 

وی اظهار داشت: ضمن اینکه وزش باد شدید برای مناطق شرق و جنوب شرق کشور و استان کرمان پیش‌بینی می‌شود که این وضعیت در مناطق ذکر شده به جز استان کرمان تا پنجشنبه ادامه دارد و وزش باد شدید در برخی مناطق همراه با خیزش گرد و خاک، کاهش کیفیت هوا و کاهش میدان دید افقی خواهد بود.

 

رفیعی ادامه داد: از اواخر وقت جمعه با ورود سامانه بارشی دیگری بارش پراکنده باران در شمال غرب کشور آغاز می شود که روز شنبه گستره بارش به مناطق غربی، دامنه های زاگرس و البرز جنوبی می‌رسد.

 

به گفته وی امروز بعد از ارتفاع موج در خلیج فارس کاسته می شود و دریای عمان به ویژه شرق آن نیز تا پنج شنبه مواج است .

 

تهران غبار محلی گاهی وزش باد 

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: امروز تهران صاف و غبار محلی در بعد از ظهر افزایش باد ، شب نیز غبار محلی گاهی وزش باد خواهد داشت ، کمینه دمای امروز صبج پایتخت ۶ درجه بالای صفر بود و بیشینه دمای امروز تهران به ۱۸ درجه بالای صفر خواهد رسید، با آغاز روند افزایشی دما، تا جمعه دمای تهران به ۲۱ درجه بالای صفر خواهد رسید.

 

رفیعی گفت: شهرکرد با دمای ۱۱ درجه زیر صفر و اهواز ۲۹ درجه بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------