X

آغاز نیم سال دوم تحصیلی بعد از کنترل کرونا/ در خصوص مجازی برگزار شدن جلسات مجلس فردا تعیین تکلیف می‌شود اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,اسدالله عباسی
سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به عدم‌تغییر آغاز سال تحصیلی مدارس گفت: نظر اغلب کارشناسان، آغاز سال تحصیلی نیمسال دوم بعد از کنترل شیوه کرونا است ولی در این خصوص باید نهادهای تصمیم‌گیرنده جلساتی را برگزار کنند. 

اسدالله عباسی امروز در گفت‌وگو با  فارس در رشت با اشاره به صحبت‌های مطرح‌شده در خصوص جایگزین کردن تعطیلات عید نوروز اظهار کرد: تعطیلات رسمی کشور به‌مانند ۱۲ و ۱۳ فروردین غیرقابل جایگزین بوده و دولت می‌تواند به مجلس پیشنهاد ارائه در خصوص چهار الی پنج روز تعطیلی در ایامی به‌مانند عید فطر داده و مجلس در این خصوص تصمیم‌گیری کند.

 

وی با بیان اینکه دولت و مجلس می‌توانند با مشورت یکدیگر به یک راهکار در خصوص تعطیلی چند روز از ایام سال برسند، گفت: با توجه به اینکه مجلس شورای اسلامی به علت شیوع ویروس کرونا تعطیل است ولی دولت و مجلس می‌توانند با همکاری یکدیگر در خصوص تعطیلی ایامی از سال به یک نقطه مشترک برسند.

 

سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی با اذعان به اینکه تا زمان کنترل ویروس کرونا نمی‌شود تاریخ اتمام سال تحصیلی را مشخص کنیم، تصریح کرد: به علت شیوع کرونا نیم سال تحصیلی دوم مدارس و دانشگاه‌ها تعطیل بوده و تا زمانی که این ویروس در کشور کنترل نشود نمی‌توان تاریخی مشخص را برای اتمام سال تحصیلی مشخص کرد.

 

عباسی با تأکید بر لزوم جبران تعطیلی مدارس در ایام دیگر سال افزود: نظر وزرای آموزش‌وپرورش، علوم و کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس جبران عقب‌ماندگی تحصیلی و انتخاب یک تاریخ جدید برای جبران این تعطیلات است تا مشکلی در بودجه‌بندی کتاب‌های تحصیلی و کیفیت آموزش خللی وارد نشود.

 

وی با اشاره به عدم‌تغییر آغاز سال تحصیلی مدارس بیان کرد: باید ویروس کرونا به‌طور قطعی کنترل و سپس شورای عالی انقلاب فرهنگی، شورای عالی علوم تحقیقات، شورای عالی آموزش‌وپرورش و کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اعلام نظرکرده و تاریخ اتمام مدارس مشخص شود.

 

سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید جلسات متعددی در خصوص تاریخ اتمام سال تحصیلی برگزار شود، گفت: نظر اغلب کارشناسان این است که هر زمان ویروس کرونا در کشور کنترل شد از همان تاریخ نیم سال تحصیلی ادامه پیدا کند ولی باید در این خصوص جلسات متعددی برگزار شود.

 

عباسی همچنین با تأکید بر راهکارهای مختلف برای برگزاری جلسات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در مجلس یک سازوکار به‌مانند مجلس‌یار وجود دارد که نمایندگان از طریق نرم‌افزار در جلسات علنی مشارکت کرده و برای بیان نطق و اعلام درباره لواحیه‌های موجود اعلام نظر کنند.

 

وی با اذعان به اینکه با وزارت ارتباطات جلساتی برای برگزاری غیرحضوری جلسات علنی مجلس برگزارشده، گفت: با وزارت ارتباطات جلسات مختلفی برگزار کردیم تا بتوانیم جلسات مجلس را به‌صورت دیجیتال و یا ویدیو کنفرانس برگزار کنیم زیرا لواحیه‌های بسیاری باید در دستور کار قرار گیرد.

 

سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی از نبود قانون در آئین‌نامه داخلی مجلس برای برگزاری مجازی جلسات خبر داد و افزود: باید راهکار انجام این کار در مجلس شورای اسلامی تعیین شود به همین منظور مقرر شد هیئت‌رئیسه مجلس فردا صبح در این خصوص جلسه‌ای فوری را برگزار شود.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------