تصمیم‌گیری درباره هدایت تحصیلی دانش‌آموزان در روزهای آینده اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,هدایت تحصیلی
مدیر کل امورتربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش خبر داد که در روزهای آینده تصمیمات لازم مرتبط با هدایت تحصیلی دانش‌آموزان اتخاذ و اطلاع‌رسانی می‌شود. 

به گزارش مهر، مسعود شکوهی گفت: هدایت تحصیلی یکی از موارد مهم و مورد پرسش خانواده‌ها در تمام ایام است زیرا با سرنوشت و آینده فرزندانشان گره خورده است. منظور از هدایت تحصیلی در دوره متوسطه، هدایت دانش‌آموزان به مناسب‌ترین و بهترین رشته تحصیلی است که این رشته تحصیلی بر اساس استعداد و علاقه آن‌ها متناسب با نیازها و امکانات کشور انتخاب می‌شود.

 

وی افزود: هدایت تحصیلی را شاید بتوانیم نقطه عطف زندگی هر فردی قلمداد کنیم اگر این امر به درستی و با دقت انجام نشود می‌توانیم این تصور را داشته باشیم که آینده شغلی و تحصیلی فرد به خطر می‌افتد.

 

شکوهی برخی از موارد دخیل در امر هدایت تحصیلی را برشمرد و افزود: بررسی نتایج نمرات دانش‌آموزان در تمامی دروس دوره اول متوسطه با ضرایب اختصاصی هر درس در رشته‌ها و گروه‌های مختلف به میزان ۳۵ درصد، آزمون‌های استعداد، رغبت و ارزش‌های تحصیلی شغلی از دانش‌آموزان به میزان ۳۰ درصد، نظر دبیران، نظر دانش‌آموزان، نظر والدین و نظر مشاور از جمله عوامل دخیل در هدایت تحصیلی هستند.

 

مدیرکل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی گفت: آیین‌نامه‌های هدایت تحصیلی می‌گوید دانش‌آموزان در شاخه نظری به یکی از رشته‌های ریاضی و فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و معارف اسلامی هدایت خواهند شد یا در شاخه فنی و حرفه‌ای و کار و دانش، دانش‌آموزان در یکی از زمینه‌های صنعت، کشاورزی و خدمات هدایت شده و در هنرستان‌های موجود وارد می‌شوند.

 

شکوهی گفت: با توجه به شرایط تحصیلی امسال و تعطیلی طولانی مدارس بر اثر پیشگیری از شیوع کرونا ویروس لازم است این نکته برای خانواده‌های محترم دانش‌آموزان تبیین شود که جای هیچ‌گونه نگرانی نیست و در صورت ادامه تعطیلی‌ها، طی روزهای آینده تصمیمات مقتضی اتخاد می‌شود و به اطلاع جامعه فرهنگیان و دانش‌آموزان خواهد رسید.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------