X

آخرین اخبار جامعه


پویش انتخاباتی دام جدید کلاهبرداران فضای مجازی،اخبار اجتماعی،خبرهای اجتماعی

پویش انتخاباتی دام جدید کلاهبرداران فضای مجازی

پلیس تهران بزرگ هشدار داد: مراقب کلاهبردارانی باشید که با ترفند "پویش انتخاباتی" از کاربران فضای مجازی کلاهبرداری می‌کنند.…

تصمیم‌گیری درباره هدایت تحصیلی دانش‌آموزان در روزهای آینده اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,هدایت تحصیلی
مدیر کل امورتربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش خبر داد که در روزهای آینده تصمیمات لازم مرتبط با هدایت تحصیلی دانش‌آموزان اتخاذ و اطلاع‌رسانی می‌شود. 

به گزارش مهر، مسعود شکوهی گفت: هدایت تحصیلی یکی از موارد مهم و مورد پرسش خانواده‌ها در تمام ایام است زیرا با سرنوشت و آینده فرزندانشان گره خورده است. منظور از هدایت تحصیلی در دوره متوسطه، هدایت دانش‌آموزان به مناسب‌ترین و بهترین رشته تحصیلی است که این رشته تحصیلی بر اساس استعداد و علاقه آن‌ها متناسب با نیازها و امکانات کشور انتخاب می‌شود.

 

وی افزود: هدایت تحصیلی را شاید بتوانیم نقطه عطف زندگی هر فردی قلمداد کنیم اگر این امر به درستی و با دقت انجام نشود می‌توانیم این تصور را داشته باشیم که آینده شغلی و تحصیلی فرد به خطر می‌افتد.

 

شکوهی برخی از موارد دخیل در امر هدایت تحصیلی را برشمرد و افزود: بررسی نتایج نمرات دانش‌آموزان در تمامی دروس دوره اول متوسطه با ضرایب اختصاصی هر درس در رشته‌ها و گروه‌های مختلف به میزان ۳۵ درصد، آزمون‌های استعداد، رغبت و ارزش‌های تحصیلی شغلی از دانش‌آموزان به میزان ۳۰ درصد، نظر دبیران، نظر دانش‌آموزان، نظر والدین و نظر مشاور از جمله عوامل دخیل در هدایت تحصیلی هستند.

 

مدیرکل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی گفت: آیین‌نامه‌های هدایت تحصیلی می‌گوید دانش‌آموزان در شاخه نظری به یکی از رشته‌های ریاضی و فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و معارف اسلامی هدایت خواهند شد یا در شاخه فنی و حرفه‌ای و کار و دانش، دانش‌آموزان در یکی از زمینه‌های صنعت، کشاورزی و خدمات هدایت شده و در هنرستان‌های موجود وارد می‌شوند.

 

شکوهی گفت: با توجه به شرایط تحصیلی امسال و تعطیلی طولانی مدارس بر اثر پیشگیری از شیوع کرونا ویروس لازم است این نکته برای خانواده‌های محترم دانش‌آموزان تبیین شود که جای هیچ‌گونه نگرانی نیست و در صورت ادامه تعطیلی‌ها، طی روزهای آینده تصمیمات مقتضی اتخاد می‌شود و به اطلاع جامعه فرهنگیان و دانش‌آموزان خواهد رسید.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی