پیش‌بینی باران ۵روزه در ۱۴ استان/کاهش ۸درجه‌ای دما در نوار شمالی اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,هواشناسی
سازمان هواشناسی با پیش‌بینی رگبار باران، وزش باد شدید و رعدوبرق از امروز تا آخر هفته در ۱۴ استان اعلام کرد: دمای هوا در نوار شمالی تا ۸ درجه کاهش می‌یابد.

به گزارش تسنیم، بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی طی امروز در شمال غرب، سواحل شمالی، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های زنجان، قزوین، البرز و ارتفاعات البرز مرکزی باران، وزش باد و گاهی رعدوبرق پیش‌بینی می‌شود. بارش‌ها در  شمال استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و گیلان شدت خواهد داشت. در برخی از مناطق استان‌های خراسان جنوبی، کرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان به‌ویژه در ساعات بعدازظهر رشد ابر و رگبار و رعدوبرق به‌همراه وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی شده است.

 

فردا بارش در شمال غرب کاهش می‌یابد و در سواحل دریای خزر، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی تداوم خواهد داشت و در جنوب خراسان رضوی، خراسان جنوبی، شرق یزد، برخی مناطق کرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان در ساعات بعدازظهر رگبار باران، وزش باد شدید موقتی و گاهی رعدوبرق پیش‌بینی شده است.

 

اواخر وقت دوشنبه سامانه بارشی در نواحی شمال غرب کشور تضعیف می‌شود و برای روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه در سواحل دریای خزر و بخش‌هایی از اردبیل بارش‌های پراکنده پیش‌بینی شده است.

 

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی تا اواسط هفته برای نوار شمالی کاهش 5 تا 8 درجه‌ای دما پیش‌بینی شده است. روز سه‌شنبه در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان و ارتفاعات البرز مرکزی بارش‌ها تداوم خواهد داشت و در برخی مناطق استان‌های خراسان جنوبی، کرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان به‌ویژه در ساعات بعدازظهر رشد ابر و رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

 

در این روز همچنین باد در نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان شدت خواهد داشت. تا سه‌شنبه شرق دریای عمان نیز مواج پیش‌بینی می‌شود. روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و برخی مناطق هرمزگان و در ارتفاعات البرز مرکزی رشد ابر و رگبار پراکنده پیش‌بینی شده است و وزش باد در نوار شرقی کشور به‌ویژه منطقه زابل شدت خواهد گرفت.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------