یک کیلو طلا، یک میلیارد پول و مردی که وسوسه نشد ,اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی
راننده پاکدست ابهری، کیف حاوی یک میلیارد تومان پول و یک کیلو طلا را به صاحبش بازگرداند. 

یکی از خصایل اخلاقی انسان که دارای ارزش و اهمیت فوق‌العاده‌ای است، امانت و امانت‌داری است‌. امانت به‌ عنوان یکی از صفات اخلاقی و ملکوتی، دارای واژه‌های زیبا و مقدسی اسـت. وجـود این واژه ها نشان‌دهنده قداست و شایستگی خارق‌العاده‌ای بوده و در متن امانت نهفته است.

 

این خصلت معنوی و روحانی، در روح و روان انسان‌های پاک‌سیرت وجود دارد و همواره در گفتار، رفتار، کردار و اعمال آنان نمایان است؛ به‌ طوری‌ که در کنار همه اخبار بد، روزانه در گوشه و کنار اخبار، تصویر امانت‌داری و کارهای نیک مردان و زنان نیک این روزگار ترسیم می‌شود.

 

این روزها که مردم ایران زیر فشارهای اقتصادی فراوان قرار داشته و شمشیر تیز کرونا هر روز برنده‌تر از روزهای قبل بر سر معیشت و زندگی آنان فرود می‌آید، هستند کسانی که علی‌رغم همه مشکلات هنوز هم ردای مردانگی و شرافت بر تن دارند و هیچ مادیاتی نیست که آن‌ها را وسوسه کرده و دنیا را جایگزین آخرت‌شان کنند.

 

یکی از این مردان نیک روزگار که طی روزهای گذشته رفتار نیکش نقل محافل ابهر است، محمد ترکی راننده‌ای است که پول و طلای هنگفت نتوانست او را وسوسه کند.

 

قضیه از این قرار است که محمد ترکی، راننده پاکدست ابهری یک کیف پول حاوی یک میلیارد تومان پول و یک کیلو طلا را که در اتوبوس خود پیدا کرد اما بلافاصله به دنبال صاحب آن گشته و در نهایت کیف را تحویل صاحبش می‌دهد.

 

در همین راستا، عوامل  راهداری و حمل‌ونقل شهرستان ابهر از راننده امین ابهری، بابت پیدا کردن کیف یکی از مسافران و تحویل آن به صاحبش، طی مراسمی از پاکدستی این راننده تقدیر و قدردانی به عمل آوردند.

 

 ایسنا  

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------