آموزشهای حضوری در مدارس با کلاس‌های ۳۰ نفره و کمتر از نیمه دوم مهرماه/۱۰ سال طول می کشد آسیب‌ تعطیلی مدارس جبران شود وزارت آموزش و پرورش,اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی
معاون آموزش متوسطه و رئیس ستاد پروژه مهر وزارت آموزش و پرورش گفت: با برنامه ریزی های انجام شده آموزش ها را از مهرماه به صورت مجازی آغاز و از آبان ماه به صورت تدریجی، آرام و اقتضایی به سمت حضوری پیش خواهیم برد. 

به گزارش ایسنا، علیرضا کمرئی در حاشیه سفر خود به شیراز گفت: از یکم مهرماه، سال تحصیلی را با برگزاری جشن شکوفه ها در مدارس دوره ابتدایی آغاز کرده‌ایم و در سوم مهرماه زنگ آغاز سال تحصیلی در مدارس سراسر کشور به صورت همزمان نواخته شد.

 

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: آموزش ها را به صورت مجازی، حضوری، تلویزیونی و درسنامه ای آغاز خواهیم کرد و این آموزش ها همه دانش آموزان کشور را در برمی گیرد.

 

کمرئی گفت: با سیاستگذاری های انجام شده به صورت تدریجی، آرام و اقتضایی آموزش ها را حضوری خواهیم کرد.

 

وی افزود: اولویت آموزش های حضوری در مناطق روستایی و عشایری می باشد و مدارس عشایری با تعداد دانش آموز ۱۵ نفر و کمتر از آن، در هر کلاس می‌توانند آموزش ها را از اول مهر، به صورت حضوری آغاز کنند.

 

کمرئی گفت: مدارس با کلاس های ۳۰ نفر و کمتر از آن نیز می توانند از نیمه دوم مهر آموزش های حضوری را آغاز کنند.

 

رئیس ستاد پروژه مهر وزارت آموزش و پرورش گفت: مدارس فنی و حرفه ای و کاردانش نیز می‌توانند دروس استانداردهای مهارتی و شایستگی های فنی را به صورت حضوری برگزار کنند.

 

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش ادامه داد : جمعیت آماری، درنظر گرفتن امکان رعایت پروتکل ها و استحقاق بیشتر، دلیل انتخاب این گروه ها برای آموزش های حضوری بوده است.

 

وی با بیان این که اصل حفظ سلامت دانش آموزان اولین و مهمترین اولویت ما در شروع سال تحصیلی بوده، گفت: خوشبختانه معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش و معاونت بهداشت وزارت بهداشت و درمان شیوه نامه خوبی برای آغاز سال تحصیلی تنظیم کرده اند که در آن به تهیه اقلام بهداشتی در مدارس تأکید ویژه ای شده است.

 

رئیس ستاد پروژه مهر وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به سوالی در مورد آمادگی سامانه شاد برای سال تحصیلی جدید گفت: بیش از ۹۰ درصد کلاس بندی دانش آموزان در سامانه شاد انجام شده است و معلمان می توانند جریان یادگیری را از ۳ مهر آغاز کنند.

 

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، کمرئی گفت: واکسیناسیون معلمان و اولیاء به خوبی در جامعه در حال انجام است و امیدواریم از آبان ماه به تدریج و با در نظر گرفتن شرایط مناطق بازگشایی مدارس را با سرعت بیشتری دنبال کنیم.

 

۱۰ سال طول می کشد آسیب‌ تعطیلی مدارس جبران شود

سرپرست مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور گفت: معلمان با تمام توان، در تلاشند تا دانش آموزان، از آموزش بی بهره نباشند.

 

به گزارش ایسنا، میترا تیموری در مراسم سال جدید تحصیلی با حضور در هرمزگان که به صورت نمادین در مدرسه دخترانه شاهد ناحیه یک بندرعباس برگزار شد، اظهار کرد: ما معلمان همه تلاش خودمان را بکار بسته ایم که دانش آموزان ما از آموزش بی بهره نباشند که به هر طریق ممکن بتوانیم دانش آموزان مان را همواره و به طور مستمر در جریان آموزش و یادگیری قرار دهیم.

 

وی افزود: جهان به سمتی می‌رود که به زودی با این ویروس مبارزه کرده و پیروز می شود و زمینه را برای حضور تمام مشاغل و بویژه حضور دانش آموزان در مدارس فراهم می کند.

 

تیموری ادامه داد: ما خوشحالیم که تعلیم وتربیت می تواند از این پیشرفت بهره مند شود و بتوانیم معلمان، دانش آموزان، مدیران و اولیا را در مدرسه داشته باشیم و آن شور و حرارت را مجدد به کلاس های درس برگردانیم.

 

وی گفت: بررسی های متعدد نشان داد که حضور نداشتن دانش آموز در مدرسه لطمه های بسیار جبران ناپذیری به آموزش و یادگیری و به پرورش و تربیت و در واقع فرایندهای روانی می زند.

 

تیموری ادامه داد: از بین دانش آموزانی که در سراسر جهان متأثر از این پاندمی تعطیل بوده و در منزل بودند؛ ۷۰ درصدشان دچار فقر مطلق یادگیری شدند که پیش بینی کرده اند ۱۰ سال طول می کشد تا لطمه هایی که به دانش آموز وارد شده، بتواند جبران شود.

 

وی گفت: غیر از این، مشکلات روحی و روانی که به بچه ها و خانواده ها وارد شده است که این ها همه نیاز به بازپروری و ترمیم دارد و این جز با بازگشایی مدرسه ها حاصل نمی شود؛ بنابراین ما با همه توان خود در وزارت آموزش و پرورش در همکاری با سایر دستگاه، سعی داریم؛ شرایط را طوری مهیا کنیم که دانش آموزان بتوانند در مدرسه ها حضور داشته باشند.

 

سرپرست مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور تصریح کرد: اولویت حضور در مدارس هم با دانش آموزانی است که در پایه های ابتدایی هستند؛ چون مهم ترین بخش تعلیم و تربیت، در این پایه رقم می خورد.

 

تیموری گفت: از اولیا دانش آموزان تقاضا داریم در حفظ سلامت دانش آموزان و فراهم آوردن شرایط لازم برای بازگشت دانش آموزان به محیط مدرسه، کمک کنند.

 

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره معلمان و دانش آموزانی که در اثر کرونا فوت شدند، گفت: آرزو داریم که همه اولیا و معلمان و کادر اداری سلامت و تندرست باشند و سال آرامی در پیش داشته باشیم  و شور و هیجان به مدرسه برگردد.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------