کارشناسی داوری دیدار استقلال و پیکان/ پنالتی آبی پوشان گرفته نشد؛ گل استقلال صحیح بودکارشناسی داوری دیدار استقلال و پیکان،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
نوید مظفری معتقد است یک پنالتی باید به سود استقلال در دیدار این تیم برابر پیکان گرفته می‌شد.

نوید مظفری، کارشناس داوری در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص قضاوت موعود بنیادی‌فر در دیدار استقلال و پیکان اظهار کرد: به غیر از یک اشتباه تاثیرگذار، بنیادی‌فر قضاوت خوبی داشت اما به هر حال نمی‌توان از آن تصمیم غلط چشم‌پوشی کرد زیرا اعلام پنالتی به سود استقلال می‌توانست روند بازی را تغییر دهد.

 

وی ادامه داد: در همان اوایل نیمه نخست، داور خطایی را از بازیکن استقلال روی بازیکن پیکان گرفت که ساپینتو اعتراض زیادی کرد اما بنیادی‌فر با مدیریتی که داشت، با آرامش و البته اقتدار خاصی تذکر به موقعی را به او داد.

 

مظفری درباره صحنه‌های مشکوک نیمه دوم عنوان کرد: در دقیقه ۵۳، توپ به دست سامان فلاح خورد که داور باید برای استقلال اعلام پنالتی می‌کرد. ربطی ندارد که دست روی بدن بوده بلکه با دست به توپ ضربه وارد شده و بنیادی‌فر در این صحنه تصمیم اشتباهی گرفت. دقایقی بعد استقلال گلی را به ثمر رساند که داور آن را قبول نکرد؛ این تصمیم بنیادی‌فر درست بود زیرا هر چقدر هم که توپ حتی اندازه یک انگشت در اختیار دروازه‌بان باشد، هر گونه ضربه به توپ خطا است.

 

این کارشناس داوری در پایان اذعان کرد: تنها چند دقیقه بعد، سجاد شهباززاده در حال فرار به داخل محوطه جریمه بود که تعادلش را از دست داد و بازیکنان استقلال معتقد بودند بازیکن پیکان خطا کرده و باید اخراج شود اما این تصمیم داور هم صحیح بود و خطایی روی مهاجم استقلال صورت نگرفته بود.

 

 حیدر سلیمانی در گفت‌وگو با فارس، در خصوص داور بازی استقلال و پیکان اظهار داشت: به نظرم بنیادی‌فر در این دیدار خیلی ترسو قضاوت کرد. او می‌توانست از همان ابتدای نیمه اول با اخطار دادن به سرمربی استقلال که به هر سوت داور اعتراض می‌کرد بازی را کنترل کند اما نتوانست اقتدار داوری خود را در بازی نشان دهد و بعد روانی را در کنار زمین مدیریت کند.

 

وی در خصوص صحنه خطای هند مدافع پیکان در محوطه جریمه عنوان کرد: سامان فلاح مدافع تیم فوتبال پیکان در محوطه جریمه برای مهار توپ به عمد از دست خود استفاده کرد وقتی بازیکن خودش اقدام به چنین حرکتی می‌کند قطعاً پنالتی بوده و داور باید هند عمد این بازیکن را اعلام می‌کرد و یک پنالتی به نفع استقلال می‌گرفت. 

 

کارشناس داوری در خصوص صحنه گل مردود شده استقلال نیز گفت:با توجه به مالکیت دروازه‌بان در محوطه جریمه خطا از سوی بازیکن استقلال به درستی اعلام شد و یک کارت زرد برای جریمه این بازیکن کفایت می‌کرد  که بنیادی فر به درستی در این صحنه عمل کرد.

 

رضا کرمانشاهی: گل استقلال صحیح بود

موعود بنیادی‌فر، داور بین‌المللی ایران روز نسبتا آرامی را سپری کرد اما در یک لحظه گل استقلال از سوی او مردود اعلام شد تا همین سوت با شعارهای تند هواداران مواجه شد.

 

در همین خصوص رضا کرمانشاهی که این فصل از داوری بازنشسته شده و در ستون کارشناسی ورزش سه، نقد عملکرد داوران را انجام می‌دهد، در خصوص چند صحنه این بازی نظرات خود را اعلام کرده است:

 

نیمه اول: در کل نیمه اول همه چیز درست بود و مورد خاصی نداشتیم. داور به‌درستی عمل کرد و آوانتاژ‌ها و نزدیک به صحنه بودن، همگی درست بود.

 

دقیقه ۵۵: بازیکنان استقلال اعتقاد به هند داشتند اما هند نبود و حالت دست‌بسته و طبیعی بود و فضایی هم اشغال نشده بود.

 

دقیقه ۶۴: خطایی روی دروازه‌بان پیکان گرفته شد که فکر می‌کنم درست نبود و گل استقلال صحیح به ثمر رسید. دروازه‌بان پیکان مالک توپ نبود و توپ از دستش رها شد و بازیکن استقلال به‌درستی ضربه زد و بعد از ضربه به دروازه‌بان برخورد کرد.

 

آقای سخندان عملکرد خوبی داشت و در چند صحنه آفساید خوبی اعلام کرد.

 


کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022