آخرین اخبار ورزشی

مجتبی عابدینی،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی

کناره گیری مجتبی عابدینی از تیم ملی شمشیربازی بخاطر حمایت از مهسا امینی

دیده بان ایران نوشت: مجتبی عابدینی عضو تیم ملی شمشیر بازی ایران با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود در اعتراض به حوادث…

کامرانی فر: کمیته بدوی هنوز هم می تواند درباره صلاحیت نامزدها تصمیم بگیرد/ برخی بازیکنان تیم ملی مسیر را اشتباه رفتندحسن کامرانی فر،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
دبیرکل فدراسیون فوتبال گفت: تا روز انتخابات اگر کمیته بدوی به این نتیجه برسد اگر افراد صلاحیت حضور در انتخابات را ندارند می‌تواند به این موضوع رسیدگی کند.

به گزارش فارس، حسن کامرانی فر درمورد روند برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال، اظهار داشت: باید به روزهای عاشورا و تاسوعا بازگردیم که همه مردم با یک عشق در حسینیه‌ها و هیات‌ها رفتار جدیدی از خودشان در جامعه به نمایش گذاشتند‌. باید ما مردم ایران همیشه این حس خوب را به هم وطنان داشته باشیم. عاشورا و تاسوعا در تمام موارد زندگی می‌تواند الگوی خوبی برای ما باشد‌. حس خیلی خوبی از این ایام داشتیم و امیدوارم همه بتوانیم این مسیر را ادامه بدهیم.

 

وی ادامه داد: کمیته بدوی و استیناف انتخابات فدراسیون فوتبال مستقل هستند که توسط مجمع در سال ۹۹ به مدت چهار سال انتخاب شدند‌‌. هر تغییری در این کمیته ها باید توسط مجمع انجام شود. وقتی یک مجمع انتخاباتی پیش رو داریم این کمیته ها کار خود را به عنوان کمیته ای مستقل شروع کردند‌. تمام بررسی ها از ابتدای کار که بحث فراخوان، اطلاعیه ها و شرایط ثبت نام بود توسط این عزیزان تهیه، تایید و ابلاغ شد‌. تمام مراحل رسیدگی در کمیته بدوی انجام شد که البته برخی افرادی که ثبت نام کردند، نقص مدرک داشتند.

 

دبیرکل فدراسیون فوتبال گفت:‌ این افراد باید نواقص مدارک خود را تکمیل کرده و پرونده‌شان به کمیته استیناف برود. برخی از انها مدارک خود را تکمیل کرده و اعتراض‌شان را به کمیته استیناف دادند کمیته استیناف با رأی مجمع انتخاب شده بود کاملا مستقل رسیدگی و نظر نهایی خود را به کمیته بدوی بازگرداند. کمیته بدوی نیز به عنوان افراد حقوقی و منتخب مجمع نظر نهایی‌اش را اعلام کرد.

 

وی در مورد مشکل واعظ آشتیانی با آخوندی و اسدی برای احراز نشدن صلاحیت‌شان پاسخ داد: واعظ و اسدی از مدیران ورزش ما بوده‌اند و آخوندی تجربه بالایی دارد او در وزارت ورزش فعالیت کرده و اکنون جایگاه خیلی خوبی دارد همه آنها بزرگ هستند حرف دل من این است که دوست داشتیم همه عزیزان در انتخابات شرکت می‌کردند تا مجمع آنها را انتخاب کند، اما برخی مسائل و اختلاف‌نظرها پیش آمد آنها باید زودتر وارد پروسه ثبت‌نام می‌شدند تا کارهای اداری زودتر انجام می‌شد. برخی نیز در لحظات پایانی و دقایق آخر وارد پروسه انتخابات شدند.

 

کامرانی‌فر اضافه کرد:‌ هر یک از افرادی که قصد ریاست فدراسیون فوتبال را داشته باشد باید از 5 نفر از اعضای مجمع تأییدیه بگیرد. می‌دانید برای انتخابات کمیته ملی المپیک فقط اعضای مجمع این کمیته می‌توانند وارد ثبت‌نام شوند. این کار مطابق اساس‌نامه خودشان است اما اساسنامه ما حالت دیگری دارد. علاوه بر اساسنامه کتابچه‌ای به نام مقررات انتخابات فدراسیون فوتبال داریم که این هم مصوبه مجمع است. در مورد برخی مسائل انتخاباتی کاملا در این کتابچه توضیح داده شده است که یکی از این موارد این است که برای ریاست 5 امضاء و عضویت در هیأت رئیسه باید 2 امضاء از اعضای مجمع گرفته شود.

 

وی خاطرنشان کرد: این عزیزان در زمان مورد نظر نتوانستند امضاء‌ها را بگیرند یک موضوع دیگر وجود دارد و حتما کمیته بدوی آن را اعلام خواهد کرد. هر یک از افرادی که برای ریاست ثبت‌نام می‌کنند باید نایب‌رئیس‌های خود را به صورت همزمان معرفی کرده این افراد ثبت‌نام کنند. باید گروه‌شان تکمیل باشد.همه می‌دانیم در دوره قبلی فدراسیون فوتبال دو نایب رئیس در مجمع رأی نیاوردند و در این حالت نمی‌توان سرپرست و جایگزین گذاشت باید انتخابات انجام شود.

 

دبیرکل فدراسیون فوتبال اضافه کرد: از طرفی باید اکنون اعضای هیأت رئیسه فدراسیون به حدنصاب برسد. نایب رئیس سوم و بانوان ما نیز فعلا در مجموعه فدراسیون حضور ندارند. اگر از لحاظ قانونی بخواهیم دلیل احراز نشدن این افراد را بگوییم دو موضوع است تأیید نشدن توسط 5 نفر از اعضای مجمع و مورد دوم معرفی نشدن نواب رئیس.

 

کامرانی‌فر در خصوص اینکه ظاهرا خبر فدراسیون فوتبال در مورد اعلام نامزدهای نهایی پست ریاست و هیأت رئیسه فدراسیون ویرایش شده و دلیل این موضوع چه بوده است، گفت: ما چیزی را تغییر ندادیم صادقانه بگویم ابتدا که خبر روی سایت فدراسیون رفت کمیته بدوی و استیناف نوشته شده بودند در حالی که تأیید نهایی باید توسط کمیته بدوی انجام شود. ما کلمه کمیته استیناف را برداشتیم. خبر دیگر تغییر پیدا نکرد. کمیته بدوی نیز مستقل است اگر در روزهای آینده اعضای کمیته به این نتیجه برسند افرادی که ثبت‌نام کرده‌اند مثل رئیس، نواب رئیس و مدیران عامل باشگاه‌ها می‌توانند نظر بدهند. هنوز هم اگر کمیته بدوی به این نتیجه برسد اگر افراد صلاحیت حضور در انتخابات را ندارند می‌تواند به این موضوع رسیدگی کند.

 

وی در خصوص اینکه با این تفاسیر آیا همچنان امکان تغییر و تحول در نامزدهای فدراسیون فوتبال وجود دارد یا از همان نامزد معرفی شده برای پست ریاست فردی کم شود، گفت: به صورت خاص در مورد سه نفر صحبت نمی‌کنم سه نفر برای ریاست، 6 نفر نایب رئیس آمده‌اند هر نفر از نامزدهای ریاست دو نایب رئیس دارند 7 نفر به عنوان مدیرعامل باشگاه‌ها تا کنون تأیید شده‌اند از این تعداد کمیته بدوی اختیار دارد تا انتخابات تصمیم‌گیری کند.

 

دبیرکل فدراسیون فوتبال در مورد اینکه برخی اعتقاد دارند فرصت 21 روزه قبل از تاریخ برگزاری مجمع برای اعلام نامزدها رعایت نشده است، گفت:‌ اگر جدول زمانبندی را در اختیارتان بگذارم متوجه می‌شوید که زمان 21 روزه را رعایت کردیم از 18 مرداد تا 8 شهریور بشمارند تا متوجه شوند طبق آنچه که اساسنامه به صراحت بیان کرده 21 روز قبل از مجمع رعایت شده است ما البته روز مجمع را در نظر نمی‌گیریم و اگر به عقب بازگردیم 21 روز همان 18 مرداد خواهد شد.متأسفانه یکی از برنامه‌های تلویزیونی در شمار خود اشتباه خبری را اعلام کرد با آنها صحبت کرده و گفتم اگر شماره‌گذاری کنید متوجه می‌شوید این زمان دقیق محاسبه شده است. ما 21 روز قبل از مجمع نامزدها را اعلام کرده و روز مجمع نیز صفر اعلام کردیم قانونا کار درست پیش رفت.

 

وی ادامه داد:‌ مجری برگزاری انتخابات دبیرکل است تمام مراحلی که تا این لحظه در پروسه انتخابات پیش بردیم کاملا قانونی بوده از کسی طرفداری نکرده و نمی‌کنم این موضوع را در انتخابات قبلی نیز ثابت کردم در جلسه 28 بهمن سال گذشته نیز کار را انجام دادم  و تا زمانی که در فدراسیون فوتبال هستم همه چیز را مطابق قوانین و مقررات پیش می‌برم نمونه بارز این کار هم که این است که AFC و فیفا دو مرحله اقدامات ما را تأیید کرده و هیچ ایرادی نگرفتند. باز هم به جامعه فوتبال و رسانه‌ها قول می‌دهم انتخابات آتی دقیق مطابق اساسنامه پیش خواهیم برد و هیچ کاری که برخلاف اساسنامه باشد انجام نخواهم داد.

 

کامرانی‌فر عنوان کرد:‌ در جلساتی که با ستاد برگزاری مجمع داشتیم به همه همکارانم اعلام کردم ما نه از کسی طرفداری می‌کنیم و نه بر علیه کسی هستیم حتی به برخی عزیزان گفتم اگر ببینم در این پروسه خلاف این موضوع را متوجه شوم از جمع ما خارج خواهید شد مطمئن باشید این انتخابات به دور از هرگونه طرفداری انجام خواهد شد همانطور که گفتم کمیته بدوی کاملا مستقل تصمیم‌گیری می‌کنند و ما هم مطیع دستور آنها هستیم.

 

وی در خصوص محل برگزاری مجمع فدراسیون فوتبال توضیح داد: مجمع قرار است 8 شهریور در سالن همایش‌های صدا و سیما برگزار شود. 18 مرداد برای تمام اعضای مجمع و افرادی که باید حضور داشته باشند دعوتنامه ارسال کردیم ان‌شاءالله ساعت 9 صبح 8 شهریور انتخاب فدراسیون فوتبال انجام خواهد شد.

 

دبیرکل فدراسیون فوتبال در مورد اینکه در مناظره‌های ریاست‌جمهوری نیز برخی مواقع نامزدها به هم تندی می‌کنند اما ظاهرا دبیرخانه انتخابات فدراسیون فوتبال توصیه‌های جدی و سفت و سختی به نامزدها داشته است اظهار داشت:‌ تمام اطلاعیه‌هایی که تا کنون صادر شده از طرف کمیته بدوی بوده است البته تمام افرادی  که برای قسمت‌های مختلف انتخابات فوتبال ثبت‌نام کردند در زمانی که وارد سایت شدند فرمی را به امضاء رساندند و پای آن انگشت زدند آنها متعهد شدند تا زمان برگزاری انتخابات بر علیه هیچ شخصی یا نامزدی صحبتی انجام نشود و اخلاق انتخابات را رعایت کنند. اگر هم اکنون اطلاعیه‌ای صادر شده کمیته بدوی بر اساس همان فرآیند این کار را انجام داده است.

 

کامرانی فر عنوان کرد: یکی از دلایلی که در مجمع قبلی برای تاریخ ۸ شهریور مصوبه گرفتیم این بود که هر چه سریع تر اعضای هیات رییسه به حد نصاب رسیده و جلساتش تشکیل شود تا بتواند برای فدراسیون و تیم‌های ملی برنامه ریزی کنند. هر اتفاقی باید مصوبه داشته باشد. برخی عزیزان پیشنهاد دادند انتخابات بعد از جام جهانی برگزار شود اما وقتی بررسی کردیم هرچه سریع تر وضعیت فدراسیون مشخص شود، به سود فوتبال است‌. هرکاری انجام دادیم تا شرایط به خوبی انجام شود.

 

وی اضافه کرد : بیشتر مسائلی که در مورد موضوعات مطرح می شود در رسانه ها است. برخی مواقع خودم به عنوان دبیرکل خبرهایی را دریافت می‌کنم که باید خودم مبنا و منبعش باشم اما آنها واقعیت ندارند. خبرهایی را به فدراسیون منتسب می‌کنند که از طرف ما نبوده است.

 

کامرانی‌فر در مورد استوری‌های اخیر برخی بازیکنان تیم ملی پاسخ داد: اختلاف نظر بین برخی بازیکنان بوده و وارد موضوعاتی شدند که به نظر ما در فدراسیون و تمام اهالی فوتبال نباید وارد چنین مسائلی شوند. طبق سیاست‌های فدراسیون سرمربی انتخاب شده و مشغول به کار است. کمیته فنی فدراسیون نیز تشکیل جلسه داد و به این نتیجه رسید که سرمربی تغییر کند آنها نظر فنی خود را اعلام کردند اما برای تغییر سرمربی مسائل زیاد دیگری نیز وجود دارد. اعضای هیأت رئیسه دور هم نشستند و به این نتیجه رسیدند با توجه به نتایجی که اسکوچیچ گرفته و سایر مسائل موجود صرفا مسائل فنی در نظر گرفته نشود زیرا موضوعات دیگری مثل قرارداد جدید نیز وجود دارد.

 

وی ادامه داد:‌ اگر قرار باشد قرارداد سرمربی فعلی را لغو کنیم باید با یک مربی دیگر قرارداد جدیدی ببندیم. هر چند بازیکنان نسبت به تیم ملی احساس نگرانی دارند اما ما و میرشاد ماجدی با آنها صحبت کردیم به همه اطمینان می‌دهم حس و نگاه بازیکنان نیز در نهایت موفقیت تیم ملی است. همه کنار یکدیگر و همدل هستند تمام تلاش خود را می‌کنند و اطمینان دارم اتفاق خوبی در تیم ملی ‌می‌افتد.

 

دبیرکل فدراسیون فوتبال در خصوص اینکه آیا از طریق خانواده بازیکنان به آنها اعلام شده استوری‌های خود را پاک کنند و یکدست شوند توضیح داد:‌ بازیکنان تیم ملی انصافا علاوه بر توانایی‌های فنی از لحاظ اخلاقی و رفتاری جزو الگوهای بالای ما است آنها نیت خیر دارند اما شاید برخی عزیزان مسیر را مقداری اشتباه رفتند. اکنون نیز برنامه‌ریزی خیلی خوبی برای فیفادی انجام دادیم قرارداد دو بازی خوب ما در اتریش تمام و امضاء‌شده است برنامه‌ریزی کامل را برای اعزام تیم انجام دادیم.

 

کامرانی‌فر در خصوص اینکه برگزاری دیدار با اروگوئه و سنگال قطعی شده است گفت:‌ همه کارها انجام شده اما این اسامی را تأیید نمی‌کنم. قرارداد یک بازی را خودم امضاء‌کردم البته به این دلیل که قرار است کارهای هر دو بازی همزمان انجام شود اجازه بدهید فعلا صحبت نکنیم یک تیم دیگر را هم جایگزین گذاشته‌ایم و به صورت کلی کارها تمام شده است.

 

وی ادامه داد: قطعا با توجه به برنامه‌ریزی‌های مالی و سازماندهی که داشتیم اردوی خیلی خوب با دو بازی بزرگ پیش‌رو داریم ان‌شاءالله با برگزاری این مسابقات برای جام‌جهانی آماده می‌شویم.

 

دبیرکل فدراسیون فوتبال در خصوص تسویه مطالبات داوران از فصل گذشته و آخرین وضعیت ورود VAR به کشورمان گفت:‌ هر چند به اعتقاد من مبلغی که داوران در حال حاضر می‌گیرند با تصمیم هیأت رئیسه نسبت به گذشته این مبلغ افزایش خوبی داشت امسال برای اولین بار دوره خیلی خوبی برای تمام داوران و ناظران با تجهیزات و امکانات کامل برگزار کردیم. مدرس یوفا را برای این دوره آوردیم و سعی کردیم از تمام ظرفیت‌هایش استفاده کنیم.

 

کمک داور اسبق فوتبال کشورمان تصریح کرد:‌تمام کارهای مربوط به VAR انجام شده است اما منتظر تأیید نهایی هستیم. ان‌شاءالله این دستگاه به زودی می‌آید زیرا ما آماده هستیم و نامه‌نگاری‌ها انجام شده به زودی دوره آموزش داوران انجام خواهد شد، تجهیز 5، 6 استادیوم به این دستگاه به زودی صورت خواهد گرفت کارها را با فیفا پیش بردیم.

 

وی در مورد اینکه آیا می‌توان انتظار داشت نیم‌فصل دور اول با استفاده از این سیستم برگزار شود گفت:‌ تمام کارها انجام شده فقط منتظر کسب تأییدیه‌ها هستیم پس از این اقدام کارها را شروع خواهیم کرد تمام تلاش‌مان را برای استفاده از این سیستم به کار می‌گیریم. با باشگاه‌ها و صاحبان استادیوم‌ها صحبت کرده‌ایم و آنها اعلام آمادگی کرده‌اند. می‌خواهیم در 5، 6 استادیوم و یکی دو ورزشگاه به صورت سیار و به صورت مستقر در تهران کار را انجام بدهیم. اگر در مورد VAR کمتر صحبت کرده‌ایم به این دلیل است که نمی‌خواهیم قبل از انجام شدن کارها حرف بزنیم می‌خواهیم این کار عملیاتی شود سپس موضوع را اطلاع‌رسانی کنیم.

 

کامرانی‌فر در مورد مباحث مطرح شده نسبت به اینکه فدراسیون فعلی برای کسب رأی از هیأت‌های استانی تعداد داوران حاضر در دوره پیش‌فصل را افزایش داد، گفت: انصافا اینگونه نبود به این دلیل که یک مدرس خیلی خوب از یوفا آوردیم و در بهترین مکان و با کمال احترام کلاس را برگزار کردیم تصمیم گرفتیم از داوران بیشتری دعوت کنیم. تعدادی از داورانی که در کلاس هفته گذشته شرکت کردند لیگ برتری نبودند بلکه مجموعه‌ای از بهترین داوران کشور بودند که می‌خواستیم از ظرفیت مدرس خوب خارجی که آوردیم استفاده کنیم آنها داوران لیگ برتری نیستند که بگوییم اضافه کردیم. برخی از آنها در لیگ برتر و تعدادی در لیگ دست اول قضاوت می‌کنند. مجموعه داوران مربوط به این دو لیگ بیش از 200 نفر هستند اما حدود 120 یا 130 داور را به کلاس آوردیم.

 

دبیرکل فدراسیون فوتبال در خصوص اینکه آیا می‌توان انتظار داشت امسال تعداد داوران لیگ برتر محدودتر شود گفت:‌دقیقا فکر ما همین است باید تعداد داوران با تعداد تیم‌ها تناسب داشته باشد.

 

وی در خصوص اینکه آیا به حق عضویت بازیکنان در لیگ برتر اضافه شده است پاسخ داد:‌هیأت رئیسه مصوبه‌ای ندارد و این حق عضویت اضافه نشده بود.

 

کامرانی‌فر در خصوص اینکه با توجه به حدنصاب نرسیدن تعداد اعضای هیأت رئیسه فدراسیون مصوبات آن چگونه لازم‌الاجرا است توضیح داد: طبق اساسنامه برگزاری هر جلسه هیأت رئیسه مراحلی دارد و دستور جلسه باید 7 روز قبل به اعضا ابلاغ شود. از وقتی تعداد اعضای هیأت رئیسه از حد نصاب کمتر شد جلسه رسمی برگزار نکردیم و در این حالت مصوبه‌ای هم نداشتیم اما با این وجود نمی‌توان امور فدراسیون فوتبال را معطل نگه داشت. اعضای هیأت رئیسه در برخی موارد به صورت جلسه‌ای مواردی را ابلاغ کردند اما بحثی مصوب را نکردند. امیدواریم 8 شهریور با تکمیل اعضای هیأت رئیسه بتوانیم کار را جلو ببریم.

 

وی در مورد اینکه آیا در این مدت خودش امور فدراسیون را اداره کرده است گفت:‌خیر اعضای هیأت رئیسه هستند و کارها را انجام می‌دهند آنها از اعتبار نیفتاده‌اند.

 

دبیرکل فدراسیون فوتبال که میهمان برنامه ورزش و مردم بود، درمورد دلیل غیبت تماشاگران در هفته اول لیگ برتر، پاسخ داد: ان‌شاءالله به زودی تماشاگران را در ورزشگاه خواهیم داشت. هم بحث زیرساخت ها بود و هم برخی بخش‌های ورزشگاه‌ها باید تجهیز شود. ملاحظاتی درخصوص حضور تماشاگران وجود دارد و جلساتی هم برگزار شده است. عزیزان تمام تلاش خود را برای رفع این مشکل انجام می‌دهند و امیدوارم در هفته های آتی حضور تماشاگران را داشته باشیم.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------