گل‌محمدی: داور می‌توانست ترابی را اخراج نکند/ مطهری: کمک داور پنالتی اول بازی را به پرسپولیس هدیه دادگل محمدی،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: روند بازی با نساجی به گونه‌ای بود که اگر ۱۰ نفره نمی‌شدیم می‌توانستیم گل‌های بیشتری بزنیم.

به گزارش تسنیم، یحیی گل‌محمدی پس از برتری 5 بر یک پرسپولیس مقابل نساجی مازندران در هفته پانزدهم لیگ برتر گفت: نتیجه‌ امروز نتیجه‌ای بود که دنبالش بودیم و برد خوبی کسب کردیم که البته سخت به دست آمد. می‌دانستیم نساجی مهره‌های هجومی خوبی دارد و در کار دفاعی تمرکز داشتیم که گل نخوریم.

 

10 نفره نمی‌شدیم، گل‌های بیشتری می‌زدیم

وی ادامه داد: در بخش هجومی پرس خوبی داشتیم و با فشار خوبی که بازیکنان روی حریف آوردند به گل رسیدیم. بخشی از آن به هوش و ذکاوت بازیکنان برمی‌گشت که توانستند به گل برسند. اگر 10 نفره نمی‌شدیم روند بازی طوری بود که می‌توانستیم به گل‌های بیشتری برسیم، ولی آن اتفاق باعث شد تیم ما حالت دفاعی به خودش بگیرد و توانستیم بازی را کنترل کنیم. موقعیت خاصی به حریف ندادیم و در بخش دفاعی با تمرکز بازی کردیم. این پیروزی را به هوادارانی که عاشقانه تیم را دوست دارند، تقدیم می‌کنیم.

 

بازیکنان باید مراقبت و تمرکز داشته باشند

سرمربی پرسپولیس در مورد اینکه بازیکنان این تیم کارت‌های بی‌موردی دریافت می‌کنند، تصریح کرد: بخشی از کارت زرد‌ها به حالت روحی و روانی بازیکنان بازمی‌گردد. بازیکنی که در این شرایط قرار می‌گیرد باید مراقبت و تمرکز داشته باشد. اگر این اتفاق بیفتد آمار کارت‌ها پایین می‌آید.

 

جا دارد که عمری بهتر از این شود

گل‌محمدی در خصوص گلزنی‌های اخیر محمد عمری و اینکه چقدر به استفاده از بازیکنان جوان اعتقاد دارد، گفت: برای استفاده از بازیکنان جوان، باید پروسه‌ای طی شود. بازیکنان جوان باید در رده‌های پایه عملکرد خوبی داشته باشند و زمانی که به تمرینات بزرگسالان اضافه می‌شوند، عملکردشان بهتر باشد. بنابراین، فیلتری برای استفاده از بازیکنان جوان وجود دارد و اگر احساس شود که می‌توانند بازی کنند از آنها در پست‌های مختلف استفاده می‌کنیم. آنهایی که سبک کاری من را می‌شناسند، می‌دانند که خیلی دوست دارم از بازیکنان جوان استفاده کنم اما باید کیفیت لازم را داشته باشند.

 

وی خاطرنشان کرد: عملکرد عمری در دو بازی اخیر خوب بوده است، اما جا دارد که بهتر شود. او باید زندگی حرفه‌اش را بهتر کند و تمریناتش بهتر از قبل باشد. او تنها دو بازی انجام داده و راه طولانی در پیش دارد و باید موارد زیادی را رعایت کرده تا روند خودش را طی کند. برای همه جوان‌ها این مسیر وجود دارد و قطعاً اگر این فضا را پیدا کنند، از آنها استفاده می‌کنیم.

 

داور می‌توانست ترابی را اخراج نکند

سرمربی پرسپولیس درباره وضعیت مصدومیت سعید صادقی و اخراج مهدی ترابی گفت: با پزشک تیم صحبت کردم و وضعیت او تا یکی دو روز آینده مشخص می‌شود ولی مصدومیت صادقی آنچنان جدی نبود. فکر کنم چند روز استراحت کند، برمی‌گردد. با این حال، وضعیت دقیق او فردا مشخص خواهد شد. در رابطه با اخراج ترابی، فکر کنم در صحنه‌ای که درگیری لفظی بوجود آمد، می‌شد این بخش را مدیریت کرد تا کار به اینجا نرسد و بازیکن کارت قرمز نگیرد. صحنه‌ای نبود که از کارت قرمز استفاده شود و می‌شد با مدیریت بهتر کار را انجام داد. فشار بازی روی داور زیاد بود. به تیم داوری خسته نباشید و خدا قوت می‌گویم.

 

امیدوارم بهترین انتخاب برای تیم ملی صورت بگیرد

گل‌محمدی در پایان با این سؤال روبه‌رو شد که چه نظری درباره استفاده از مربی ایرانی در تیم ملی دارد، گفت: من نه تصمیم گیرنده هستم و نه معمولاً نظر مربیان و کارشناسان شرط بوده است! کسانی هستند که تصمیم می‌گیرند و زیاد وارد این مسائل نمی‌شوم. همیشه از تیم ملی حمایت کردیم و هر کمکی بوده چه در رده پایه و چه بزرگسالان انجام داده‌ایم. امیدوارم بهترین انتخاب صورت بگیرد. این کار باید زودتر انجام شود تا مربی برنامه‌ریزی خوبی داشته باشد.

 

***

 

مطهری: کمک داور پنالتی اول بازی را به پرسپولیس هدیه داد

سرمربی تیم فوتبال نساجی مازندران اعتقاد دارد، پیش از اینکه تیم پرسپولیس صاحب ضربه پنالتی شود، مهاجم این تیم در موقعیت آفساید بوده است.

 

مطهری،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی

حمید مطهری پس از شکست 5 بر یک نساجی مازندران مقابل پرسپولیس اظهار داشت: ابتدا به تیم خوب پرسپولیس بابت این پیروزی تبریک می‌گویم. با توجه به بضاعتی که داشتیم و استراتژی که برای بازیکنان تعیین کردیم، بازی خوبی بود. امیدوارم اشتباه کنم، اما احساس می‌کنم منصوری (کمک داور مسابقه) در صحنه گل اول عقب ماند و صحنه ماقبل پنالتی، آفساید بود. به نظرم آن پنالتی را به پرسپولیس هدیه داد.

 

شکست ما مقابل پرسپولیس به خاطر پنالتی ابتدای بازی نبود

وی با بیان اینکه احساس می‌کند وحید امیری در صحنه پنالتی به اندازه نیم‌بدن جلوتر از مدافع نساجی بود، تصریح کرد: البته باید فیلم این صحنه را ببینم. با این حال شکست ما به‌خاطر این پنالتی نبود. شرایط نرمال شد و بازی را برگرداندیم، اما گل دوم را خودمان به حریف دادیم و بازی را بد واگذار کردیم. تغییراتی در تیم ایجاد کردیم که مثمرثمر واقع نشد و شکست بدی را تجربه کردیم.

 

استراتژی من اصلاً دفاع کردن نیست و دوست دارم تیمم فوتبال بازی کند

سرمربی نساجی با بیان اینکه توانایی‌های پرسپولیس را نادیده نمی‌گیرد، گفت: من سه سال در این تیم کار کردم. می‌دانم پرسپولیس تیمی تواناست و کادر بسیار خوبی دارد. گل‌محمدی برای پرسپولیس زحمت کشیده است. استراتژی من اصلاً دفاع کردن نیست و من دوست دارم تیمم فوتبال بازی کند.

 

نساجی یا جای من است یا برخی بازیکنان این تیم

مطهری با انتقاد از برخی بازیکنان تیمش عنوان کرد: دو سه نفر در نساجی واقعاً خوب کار نکردند و یا جای من اینجاست، یا جای آنها. بازیکنان باید سرشان را برای نساجی بدهند، اما پیراهن این تیم برای چند بازیکن گشاد است.

 

با توجه به بودجه و بضاعتی که داریم، خوب کار کردیم

وی با بیان اینکه برای ترمیم سریع نساجی تلاش می‌کند، خاطرنشان کرد: با توجه به بودجه و بضاعتی که داریم، خوب کار کردیم. آدمی نیستم که برای پایین جدول بجنگم و همیشه به آینده و بالای جدول نگاه می‌کنم. به بازیکنان گفتم ذهن برنده‌خواه داشته باشند که این مسئله زمان‌بر است. برخی بازیکنان در این تفکر هستند که اگر نساجی در لیگ برتر بماند، کار بزرگی کرده است. تیم من باید هدفمند بوده و نگاهش به بالای جدول باشد. بابت این شکست از هواداران عذرخواهی می‌کنم.

 

تفکر من در خانه و خارج از خانه همیشه فوتبال رو به جلوست

سرمربی نساجی در مورد نتایج متفاوت این تیم در خانه خود بیان کرد: تفکر من در خانه و خارج از خانه همیشه فوتبال رو به جلوست. شاید برخی‌ها بگویند این کار بی‌احتیاطی یا خامی است، اما من دوست دارم تیمم در هر مسابقه رو به جلو باشد و تماشاگران از آن لذت ببرند. شما بازی ما با تراکتور را تماشا کنید، اما مقابل پرسپولیس چنین شرایطی داشتیم. ذهنیت اهمیت زیادی دارد. ما در خانه بهتر نتیجه گرفته‌ایم، اما این تفکر من نیست که داخل یا خارج از خانه متفاوت بازی کنیم.

 

اینکه یک هفته در میان خوب باشی به ذهنیت ارتباطی ندارد

مطهری در پاسخ به این پرسش که آیا این تفاوت به‌خاطر ذهنیت بازیکنان نساجی است یا خیر، اظهار داشت: ذهنیت برای درازمدت است. بازیکنان پرسپولیس یا استقلال به تلاش برای پیروزی عادت دارند و زیرفشار هستند. بچه‌های ما هم باید احساس کنند نساجی تیمی بزرگ است و به نظرم جزو چهار، پنج تیم بزرگ ایران است. بازیکنان ما باید همیشه بجنگند. اینکه در یک بازی خوب باشی و هفته بعد بد بازی کنی، به ذهنیت ارتباطی ندارد.

 

تیم نساجی را تا جای ممکن ترمیم می‌کنم

وی خودش را مقصر درجه یک باخت نساجی نامید و گفت: مسئولیت این شکست به گردن من است و هیچ‌گاه باخت را به گردن کسی نمی‌اندازم. با این حال تیم را تا جای ممکن ترمیم می‌کنم. بعد از دیدار با استقلال در هفته ششم لیگ، یکی از خبرنگاران گفت شما هفته‌های بعد را نمی‌بینید. من کارم را کردم و خیلی‌ها می‌گفتند بالاتر از توقعات کار کردی. تیم من باید بالا باشد و زمانی که تیمم پایین جدول باشد، حالم بد می‌شود.

 


کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023