آخرین اخبار ورزشی


اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی ,مسلمی‌پور

مسلمی‌پور: منشا از زبان فارسی فحش‌هایش را خوب یاد گرفته است

مدافع تیم تراکتور در مورد بازی با گل گهر و اتفاقات پس از پایان بازی صحبت کرد. محمد مسلمی‌پور در گفتگو با ایلنا در خصوص دیدار…

مرگ اسکی باز ایتالیایی در ایران؛ مقصر کیست؟/ علت فوت او مشخص شداخبار,اخبار ورزشی,مرگ اسکی باز ایتالیایی در ایران
مدیر پیست اسکی شمشک می‌گوید که مرگ اسکی باز ایتالیایی به پیست شمشک ربطی ندارد.

به گزارش ایسنا، یک اسکی باز ایتالیایی روز گذشته در پیست اسکی شمشک به دلیل وقوع بهمن جان خود را از دست داد. این اسکی باز به همراه یک راهنمای ایرانی و پسر خود به شمشک رفته بودند تا در بخش کوهستان اسکی کنند.

 

علیداد ساوه شمشکی، مدیر پیست اسکی شمشک در مورد این اتفاق می‌گوید: این ماجرا اطراف پیست شمشک اتفاق افتاد و به پیست ربطی نداشت؛ چون روز قبل از این ماجرا پیست شمشک به دلیل چند مورد استاندارد پلمب شده بود، اما این سه نفر از اسکی بازان کوهستان بودند که آنجا حضور داشتند و بهمن آن‌ها را گرفته بود.

 

او در ادامه افزود: وقتی به ما اطلاع دادند که چنین اتفاقی افتاده است، ساعت از سه بعد از ظهر گذشته بود و با اینکه تعطیل بودیم، به کمک آن‌ها رفتیم؛ تقریبا ساعت ۱۶ و ۴۵ دقیقه رسیدم که اسکی باز را از زیر برف بیرون آورده بودند، اما لحظات آخر فوت شد.

 

ساوه شمشکی درمورد اینکه اسکی باز ایتالیایی پس از آنکه از زیر برف خارج می‌شود، زنده بوده است، گفت: اسکی باز ابتدا که از زیر بهمن درآمد و تقریبا تا آخرین لحظات زنده بود و نفهمیدند که به چه علت فوت شد. در واقع از وقتی که به ما اطلاع دادند تا ۱۷ و ۱۵ دقیقه زنده بود. پزشک امداد و نجات و هلیکوپتر هم آنجا بودند و خیلی کمک کردند.

 

او ادامه داد: پسر این اسکی باز به همراه یکی از عوامل اسکی کوهستان هم با او بودند و حدود ۴۰ دقیقه طول کشیده بود تا او را از زیر پنج متر برف خارج کنند.

 

ساوه شمشکی در مورد اینکه راهنمای این دو اسکی باز کوهستان به پیست شمشک ارتباطی نداشته است، بیان کرد: راهنمای آن‌ها از عوامل فدراسیون کوهنوردی است. مجوز هم داشت که نیروی انتظامی مجوزش را کنترل کرد و اصلا به پیست ربطی نداشت. ما تعطیل بودیم و فقط برای کمک رفتیم.

 

مدیر پیست اسکی شمشک در مورد فدراسیون کوهنوردی گفت: به نظرم فدراسیون کوهنوردی باید شیوه خود را قوی‌تر کند. فضای غیر اسکی در اروپا درخت دارد و نمی‌شود اسکی کرد، اما ایران کوه‌های طبیعی با برف دارد که برای اسکی مناسب است. پیست‌ها به گونه‌ای تعبیه شده که بهمن گیر نیست، اما خارج از پیست و در کوه که برف هم فراوان است، احتمال بهمن زیاد است. هر چند این اسکی بازان امکاناتشان خوب بود و خیلی سریع دست به‌کار شده بودند، اما به نظرم فدراسیون کوهنوردی باید در اسکی کوهستان خود را قوی‌تر کند.

 

ساوه شمشکی در پاسخ به این سوال که آیا اطراف پیست شمشک برای اسکی کوهستان مناسب است؟ گفت: بله، اما راهنما‌ها باید دوره بهمن و آب و هوا را ببینند که چه قسمت‌هایی بهمن گیر است و در چه شرایط آب و هوایی می‌‎توانند اسکی کنند. هر چند اطلاعاتشان خوب است، اما باید قوی‌تر شوند. مسیری که روز گذشته راهنمای این دو اسکی باز انتخاب کرده بود از نظر من ضعیف بود و نباید آن راه را می‌‎رفتند؛ بنابراین فدراسیون کوهنوردی باید خود را در این زمینه قوی‌تر کند.

 

 علت فوت اسکی‌باز ایتالیایی در شمشک مشخص شد

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی مجموعه‌های اسکی، محمدحسین حمیسی ضمن اظهار تأسف و همدردی در پی فوت یک اسکی‌باز خارجی در ارتفاعات شهر شمشک و دربندسر گفت: دو اسکی‌باز ایتالیایی به همراه اسکی بازی از ایران روز گذشته در کوه مجاور پیست شمشک و خارج از محدوده مجاز پیست، در حال اسکی تورینگ یا کوهستان بودند که با حادثه بهمن و ریزش سنگین برف مواجه شدند.

 

وی افزود: اگرچه این حادثه خارج از محدوده پیست شمشک بود، ولی پیستور‌ها و پرسنل فنی پیست شمشک بر حسب وظیفه انسانی و اخلاقی خود به کمک حادثه دیدگان شتافتند که موفق به نجات دو اسکی‌باز شده، ولی متاسفانه به دلیل وقوع بهمن، یک اسکی‌باز ایتالیایی جان خود را از دست داد.

 

مدیر مجموعه‌های اسکی دیزین و شمشک ضمن اظهار تسلیت مجدد از اسکی‌بازان محترم درخواست کرد فقط در محدوده‌های مجاز داخل پیست اقدام به اسکی کرده و اسکی‌بازان کوهستان نیز بدون راهنمایی و مشورت کافی از اسکی در نقاط کوهستانی پرخطر، پرهیز کنند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------