آخرین اخبار ورزشی


اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

اطلاعیه باشگاه پرسپولیس درباره مثبت بودن تست دو تن از اعضای تدارکات تیم/ چهار تست مشکوک کرونا در باشگاه تراکتور

باشگاه پرسپولیس اعلام کرد دو عضو تدارکات این تیم که به کرونا مبتلا هستند، در قرنطینه خانگی به سر می‌برند و هیچ ارتباطی با…


منزوی استعفا داد/ فوتبال برای همه درآمد داشته اما برای استقلال بدهی داشته استاخبار,اخبار ورزشی,کامران منزوی
کامران منزوی استعفای خود را به اعضای هیات مدیره این باشگاه ارائه کرد.

به گزارش فارس، نشست اعضای هیات مدیره باشگاه استقلال از ساعت 17 امروز در شرایطی برگزار شد که کامران منزوی مدارک استعفای خود را تحویل اعضای هیات مدیره این باشگاه داد.

 

منزوی در این خصوص گفت: ان شاالله بعد از این در جلسات هیات مدیره استقلال شرکت نخواهم کرد.

 

فوتبال برای همه درآمد داشته اما برای استقلال بدهی داشته است/ اصلا استراماچونی را ندیدیم که بفهمیم مشکلش چیست

کامران منزوی پیش از آغاز جلسه امروز (سه‌شنبه) هیئت مدیره باشگاه استقلال در خصوص مشکلات باشگاه، اظهار داشت: اینجا زیرساخت ندارد و حالت روزمرگی دارد. تقصیر هیچ مدیری نیست و هر کسی بیاید، دچار روزمرگی می‌شود که حاصل یک اتفاق طولانی است.

 

وی افزود: تا بخواهیم کاری انجام دهیم، بحران پشت بحران می‌آید و مدیرعامل یا هر فرد دیگری نمی‌تواند کاری انجام دهد. گزارش مجلس یک کلمه خلاف درباره وضعیت استقلال ندارد.

 

عضو هیئت مدیره استقلال در مورد اینکه قرارداد کارگزار جدید را امضا نکرده است، گفت: حرفم این است که این قرارداد مثل قرارداد سال گذشته می‌شود. نه تنها من، بلکه بزرگتر از من نیز تا زمانی که باشگاه به ساختار نرسد، نمی‌تواند کاری انجام دهد و به مشکل می‌خورد. اینکه ردیف بودجه داشته باشیم و 10 درصد آن را ارگان دیگری بردارد، کاری صورت نمی‌گیرد و آن وقت اقتصاد در فوتبال معنایی نخواهد داشت. اگر باشگاه خصوصی شود، باید 50 قرارداد در ارگان‌های مختلف بسته شود.

 

منزوی با اشاره به جدایی استراماچونی از استقلال خاطرنشان کرد: چرا استقلال مربی‌‌اش را از دست داد؟ آیا در کارش دخالت شده بود؟ 

 

وی در واکنش به اینکه گفته می‌شود هیئت مدیره استقلال نتوانست منابع مالی برای پرداخت مطالبات استراماچونی را فراهم کند، گفت: مگر هیئت مدیره عابر بانک است؟ عابر بانک‌ها در حال حاضر در زندان به سر می‌برند. اگر می‌خواهیم به فکر عابر بانک‌ها باشیم، فوتبال ما به جایی نمی‌رسد. 

 

عضو هیئت مدیره استقلال تصریح کرد: در تراز مالی باشگاه استقلال نوشته‌اند که این باشگاه طلب دو میلیارد و 400 میلیون تومانی داشته که اکنون 9 میلیارد تومان شده است. یک نفر هم 900 میلیون تومان طلب داشته که رای دادگاه را گرفته و طلبش به دو میلیارد و 400 میلیون رسیده است. مدیر استقلال با این شرایط چیزی دستش را می‌گیرد؟ به نظر من تا زمانی که زیر ساخت باشگاه درست نشود، کاری انجام نخواهد شد. صحبت از خصوصی سازی است، اما کدام بخش خصوصی آمده هزینه کرده و به مشکل نخورده است؟ اینکه فکر کنند ما عابر بانک هستیم یا قرار است دست دراز کنیم جایی وام بگیریم چنین چیزی نیست. 

 

 منزوی با انتقاد از وضعیت و ساختار باشگاه استقلال افزود: سال 97 که به استقلال آمدیم این باشگاه چهار میلیارد و 800 میلیون تومان به سازمان لیگ بدهکار بود. در زمان مدیریت کوتاه فتح‌الله‌زاده نامه‌ای آمد که بدهی 6 میلیارد و 200 میلیون تومان شده است. فوتبال برای همه درآمد داشته اما برای استقلال بدهی داشته است.

 

 وی تصریح کرد: آقای خلیل‌زاده هفته گذشته اعلام کرد که تراز مالی باشگاه را می‌گیرد و می‌دهد. من به شما می‌گویم که الان دو میلیارد دیگر بدهی روی دست سعادتمند مانده و اضافه شده است. شما هم در این شرایط با خبرهای‌تان آب و تاب می‌دهید که لوگوی استقلال توقیف شد یا فلانی برای باشگاه حکم گرفت. سعادتمند الان چه کار کند، وقتی باید بدهی سال 91 را بدهد؟ زمانی که قرارداد خارجی‌ها بسته می‌شد دلار چقدر بود و الان چقدر شده است؟ آیا فتحی و سعادتمند  مقصر هستند؟ هر مدیری بیاید که ادبیات اقتصادی نداشته باسد، دچار مشکل می‌شود. 

 

منزوی ادامه داد: وقتی مشکل باشد، پول نیست و مربی قهر می‌کند، بازیکن قهر می‌کند. پیش از عید لوگوی استقلال در حال توقیف بود، این بدهی به دلیل طلب سال 91 بود که مدیر سال 98 آن را پرداخت کرد. حنیف عمران‌زاده سال 95 از فوتبال خداحافظی کرد، او طلب سنگین یک میلیارد و 300 میلیونی داشت که خیلی از آن را بخشید. چرا نباید طلب او همان سال پرداخت می‌شد؟ خیلی‌ها گفتند پس هیئت مدیره چه کار می‌کند؟ 

 

وی در واکنش به این سوال که گفته می‌شود منزوی امروز ناهار را با فرد دیگری می‌خورد و فردا روزی با فرد دیگری است، گفت: خدا را شکر جایی با کسی نرفته‌ام. اینها اراجیف است. همه در جریان هستند که استقلال 4, 5 سال است که مشکل دارد، هوادار هم عصبانی است و حق دارد چون نتایج کسب نشده است، اما گناه سعادتمند چیست که این همه بدهی به باشگاه آمده است؟ 

 

عضو هیئت مدیره استقلال در رابطه با شکایت کارگزار قبلی به دلیل قرارداد جدید با کارگزار جدید تاکید کرد: قراردادی با کارگزار جدید بسته نشده است

 

منزوی در رابطه با دخالت‌های وزارت ورزش و جوانان در امور استقلال و پرسپولیس گفت: اینجا به هیئت مدیره نیازی ندارد و مدیر عامل حکم اجرایی دارد.خودم برخی انتصاب‌ها را در سایت‌ها می‌بینم چون از اختیارات مدیر عامل است.

 

منزوی درباره حضور تنها سه نفر در هیئت‌مدیره باشگاه استقلال گفت: مدیرعامل باشگاه در اساسنامه استقلال، بالاترین مقام اجرایی است و من برخی انتصابات باشگاه را از سایت می‌بینم  وگرنه وظیفه هیئت‌مدیره، سیاست‌گذاری کلان است. سال گذشته همه فکر کردند هیئت‌مدیره وظیفه اجرایی دارد و تصمیم‌گیرنده است. تصور می‌شد همه در باشگاه اتاق داریم.

 

وی با اشاره به مشکلات مالی باشگاه استقلال اظهار داشت: باشگاه بیش از صد میلیارد تومان بدهی مالیاتی دارد و اگر بخش خصوصی باشگاه را دو هزار میلیارد بخرد، پولش به خزانه می‌رود. او با کدام زیرساخت کار می‌کند و چه قانونی از او حمایت خواهد کرد؟ حق پخش تلویزیونی یا تبلیغات محیطی؟ اگر چهار صفر را هم حذف کنیم تا پول ما زیبا شود، هزینه‌ها کاهش نمی‌یابد.

 

عضو مستعفی هیئت‌مدیره باشگاه استقلال با بیان اینکه باشگاه برای یک فصل، بیش از دو میلیارد تومان به سازمان لیگ بدهکار است، تصریح کرد: من درباره رابطه مالی استقلال با سازمان لیگ حرف می‌زنم. این سازمان به نیابت از ما، تبلیغات دور زمین را اجاره می‌دهد، اما به‌جز دو میلیارد بدهی، چه عاید باشگاه شده است. چند میلیارد تومان قرارداد بسته شده است؛ مگر استقلال نباید منتفع شود؟ اما یک ریال دریافت نکردیم. البته برخی هزینه‌ها از جمله 10 درصد قرارداد بازیکنان این مبلغ کسر می‌شود.

 

منزوی با اشاره به گزارش تحقیق مجلس شورای اسلامی از باشگاه استقلال خاطرنشان کرد: اگر ساختار مالی باشگاه اصلاح و صورت‌های مالی شفاف نشود و هر مدیری کسی نداند با چه چیزی مواجه است، مشکلات باقی می‌ماند. مجلس بی‌غرض تحقیق کرد و مسائل را درآورد. شما فکر می‌کنید می‌توان این مشکلات را ظرف چند ماه حل کرد، همزمان تیمی قدرتمند تشکیل داد و بازیکنان هم راضی باشند؟ چنین چیزی غیرممکن است و ناعادلانه است بگوییم فلان عضو باشگاه خواست دیگری را خراب کند.

 

وی درخصوص مشکلات داخلی باشگاه استقلال، از جمله چالش علی فتح‌الله‌زاده با موسوی بیان کرد: موسوی در برهه‌ای که کسی به کمک استقلال نیامد، به ما کمک کرد. من اختلاف این دو را درست نمی‌دانم، اما موسوی به هواداران گفت به باشگاه کمک کنید که حدود 127 میلیون تومان به حساب باشگاه واریز شد. باشگاه استقلال باید از طریق حق پخش تلویزیونی، حق رشد و مسائل دیگر درآمدزا شود. وگرنه من با 45 سال سابقه استقلالی بودن خودم را خراب کردم و نتوانستم هیچ کاری کنم. ما آتش نشان بودیم که هر وقت آتشی روشن می‌شد، باید آن را با قرض یا چک خاموش می‌کردیم.

 

عضو هیئت‌مدیره باشگاه استقلال با بیان اینکه نتوانسته کاری زیربنایی برای استقلال کند، اظهار داشت: خودمان را گداشتیم تا هر کسی بیاید، به ما فحشی بدهد. نام یک طلبکار در صورت‌های مالی نیست و گفتند 900 میلیون تومان طلبکار است، اما حکم او با دو میلیارد و 100 میلیون تومان طلب روی میز سعادتمند می‌رود. او هم اول باید پول این طلبکار را بدهد تا مسائل دیگر. دیاباته بازیکن خیلی خوبی بود که فتحی با او قرارداد بست. حالا سعادتمند باید با دلار 17 هزار تومانی با این بازیکن تسویه‌حساب کند.

 

منزوی در پایان تصریح کرد: باید مشکلات را به‌صورت ریشه‌ای حل کنیم، نه اینکه بگوییم او با من خوب است یا بد. یک روز این مسائل را با سند می‌گویم و مطمئن باشید مشکل با اشخاص و عابربانک‌ها حل نمی‌شود. عابربانک‌ها گوشه زندان هستند.

 

***

 

خلیل زاده: هنوز استعفای منزوی پذیرفته نشده است

اسماعیل خلیل زاده، رییس هیات مدیره باشگاه استقلال اظهار کرد: با توجه به اعلام برگزاری مجدد مسابقات نیاز به یک نشست داشتیم تا مشکلات بازیکنان و تمرینات را بررسی کنیم.

 

او درباره صحبت های منزوی درباره مشکلات و بدهی های استقلال از سال های گذشته هم توضیح داد: درباره صحبت های آقای منزوی اطلاعی نداشتم چون در تراز مالی سال های گذشته ندیدم، یعنی قید نشده بود. الان آقای منزوی این موضوع را مطرح کردند که بدهی ۹۰۰ میلیون تومانی تبدیل به حدود ۲ میلیارد شده است. چه اتفاقی افتاده است من نمی دانم. در تراز مالی اصلا وجود نداشت.

 

او در پاسخ به این پرسش که آیا استعفای منزوی پذیرفته شده است یا خیر گفت: استعفا داده اما تا این لحظه پذیرفته نشده است. حتما وزراتخانه تصمیم می‌گیرد.

 

خلیل زاده درباره قرارداد جدید این باشگاه با اسپانسر جدید هم بیان کرد: در اولین جلسه بعد از عید به این نتیجه رسیدیم که قرارداد کارگزاری شرکت آریا برتر فسخ شود و کارگزار جدید بیاید. می توانیم توافق کنیم و فکر نمی کنم مشکلی پیش بیاید. قرارداد ما با آریا برتر داور دارد و داور می تواند فسخ کند. دو طرف اگر موافق باشند می توانند فسخ کنند.

 

خلیل زاده اضافه کرد: من امروز می گویم آرام آرام مشکلات باشگاه در حال حل شدن است. از چند روز دیگر هم تمرینات شروع می شود. من خودم چون به کرونا مبتلا شدم مخالف بازی ها در این زمان هستم. اما به دلیل دستورات مسئولان باشگاه باید برای بازی کردن آماده شود. به نظر من مدیرعامل تلاش می کند و باید کمک کنیم تا هم از لحاظ مالی و اجرایی مشکلات حل شود.

 

او درباره اعتراض بازیکنان به شروه مجدد لیگ هم گفت: بازیکنان باید تست بدهند. حالا یا در بیمارستان یا جای دیگر. نمی شود تست ندهند. در هیات مدیره هم دو دستگی وجود ندارد. بحث می کنند و آخر هم با خوبی و خوشی خداحافظی می کنند. در همه هیات مدیره ها همینطور است.

 

خلیل زاده در پاسخ به این پرسش که آیا منزوی در جلسه بعدی هیات مدیره حضور پیدا می کند یا خیر هم بیان کرد: من که دوست دارم منزوی بماند و به خود او هم گفتم. او نیروی خوب و کاربلدی است. از زمانی که من سرپرست شدم او استعفا داده بود. تا امروز هم او را نگه داشتیم. ان شاء الله می ماند.

 

او درباره گزارش مجلس درباره وضعیت مالی استقلال و پرسپولیس هم اظهار کرد: من این گزارش را مطالعه نکرده ام. مطالعه می کنم به سوالات پاسخ می‌دهم.

 

***

 

نظری: ابتدا باید قرارداد کارگزار قبلی فسخ و سپس قرارداد جدید امضا شود

حجت نظری پس از جلسه هیئت مدیره باشگاه استقلال در مورد اینکه آیا در این جلسه در خصوص استعفای کامران منزوی صحبت شد یا خیر؟ اظهار داشت: تا جایی که من در جلسه حضور داشتم بحثی از این مورد مطرح نشد. البته جلسه همچنان ادامه دارد و من کمی زودتر جلسه را ترک کردم.

 

 وی در مورد اینکه منزوی اعلام کرده است هنوز قرارداد اسپانسر باشگاه استقلال تکمیل و نهایی نشده است، گفت: بله راجع به این موضوع در جلسه صحبت شد و همچنان هم صحبت‌ها ادامه دارد. ما خدایی نکرده نمی‌خواهیم در آینده برای هیچ کسی از جمله مدیر عامل و اعضای هیئت مدیره مشکلی ایجاد شود. در مقطع کنونی مهم این است که پیش از عقد قرارداد با کارگزار جدید، باید تکلیف کارگزار قبلی مشخص شود. حالا اقاله (فسخ توافقی قرارداد توسط طرفین) شود یا فسخ. این اتفاق هنوز رخ نداده و امیدواریم به زودی تعیین تکلیف شود.

 

عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال در مورد اینکه گفته می شود بندی برای فسخ قرارداد با اسپانسر این باشگاه در قرارداد طرفین وجود ندارد، گفت: به هر حال امکان اقاله همیشه وجود دارد و طرفین هم می توانند توافق و قرارداد را به پایان برسانند. به هر حال این موضوع باید تعیین تکلیف شود.

 

نظری در پاسخ به این پرسش که تاکنون چه مقدار از قرارداد اسپانسری دریافت شده است؟ بیان کرد: من واقعا عدد دقیقی ندارم و اجازه دهید دیگران در این مورد پاسخ دهند.

 

وی در ادامه در واکنش به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه هیئت مدیره باشگاه استقلال در چند هفته اخیر کوچک شده است و اعضای آن کمتر در جلسات حضور دارند، به شوخی پاسخ داد: این موضوع به خاطر ماه مبارک رمضان است، اعضای هیئت مدیره روزه می گیرند وزن کم کردند و هیئت مدیره کوچک‌تر شده است.

 

عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال در مورد املاک این باشگاه و بحث انتقال مالکیت دو ورزشگاه شهید کاظمی و امام رضا (ع) به دو باشگاه پرسپولیس و استقلال گفت: در مورد انتقال مالکیت ورزشگاه امام رضا (ع) و شهید کاظمی هنوز صحبتی اساسی صورت نگرفته و فقط یک سری صحبت‌های کلی مطرح شده است. با توجه به اینکه مالکیت دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در اختیار وزارت ورزش است باید بین این وزارت و مدیریت شهری گفت‌و‌گو شود. تا اینجا هم هیچ گفت‌وگوی اساسی در این مورد انجام نشده است.

 

نظری ادامه داد: درباره املاک دو باشگاه پرسپولیس و استقلال در خصوص فضاهایی صحبت شده که در اختیار وزارت ورزش است و قرار است به این دو باشگاه منتقل شود. مثلاً در رابطه با باشگاه استقلال فقط در مورد دو مجموعه مرغوبکار و کمپ مرحوم حجازی صحبت شده که با موافقت وزیر ورزش قرار است خیلی زود سند آن به نام باشگاه استقلال بخورد.

 

وی در مورد بحث تست کرونا بازیکنان استقلال و اینکه برخی از بازیکنان حاضر به انجام تست در محیط بیمارستان نیستند، توضیح داد: من چیزی در این مورد نشنیدم، به هر حال می‌شود فضای ایزوله ایجاد کرد و از بازیکنان تست گرفت. به نظرم می‌شود در این مورد صحبت کرد و چیز غیر قابل حلی نیست. نهایتاً اگر مشکل همین باشد می‌توانیم هماهنگ کنیم و در همان زمین تمرین تست بگیریم. الان ما پیگیر این موضوع هستیم تا بتوانیم فضایی برای ضدعفونی در ورودی محل تمرین ایجاد کنیم.

 

عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال در خصوص حقوق ماهیانه خود در این باشگاه نیز توضیح داد: من به طور کلی یک حق الجلسه از شورا دریافت می‌کنم و تا امروز نه از باشگاه استقلال و نه در کمیسیون‌هایی که در مدیریت شهری حضور دارم یک ریال پول نگرفته‌ام.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------