X

آخرین اخبار ورزشی


,اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی

امیر قلعه نویی: به مجیدی تبریک میگویم/ اگر داوری به نفعم بود مرا تا آخر عمرم محروم کنید

سرمربی گل گهر سیرجان در خصوص حواشی اخیر واکنش نشان داد. به گزارش ایلنا، امیر قلعه نویی سرمربی گل گهر سیرجان در گفتگو با…

نکونام: سهیل مهدی گفت لغو بازی‌های پرسپولیس دستور از بالا بوده!/ واکنش مدیرعامل فولاد و کاپیتان ذوب آهن به لغو دیدارهای دو تیم پایتختاخبار,اخبار ورزشی,جواد نکونام
سرمربی فولاد خوزستان نسبت به برنامه بازی‌های این تیم اعتراض دار‌د.

به گزارش ایلنا، جواد نکونام در گفت و گوبا برنامه از فوتبال چه خبر رادیو ورزش پاسخگوی سوالات امیرحسین طبسی مجری این برنامه در مورد وضعیت این تیم گفت:خداراشکر ما تمرینات خوبی را پشت سر گذاشتیم و متاسفانه با توجه به بازی های عقب افتاده تیم های دیگر این هفته بازی نداشتیم و تمرین داشتیم. بچه ها در شرایط خوبی هستند و آماده بازی بعدی می‌شویم.

 

وی در مورد حضور فولاد در لیگ قهرمانان آسیا بیان کرد: تیم های آسیایی نفرات خوبی دارند و برنامه ریزی مناسبی انجام می‌دهند. امسال ما محرومیت بازیکن خارجی داریم و شرایط برای تیم های ایرانی سخت می‌شود. امیدواریم بتوانیم از پلی‌اف صعود کنیم.

 

وی ادامه داد: همه بازی ها برای ما مهم است تا بتوانیم امسال بهترین عملکرد را داشته باشیم. هیچ مربی‌ای در دنیا نمی‌تواند قول بدهد. ضامن موفقیت تلاش و کار است و تیم‌های دیگر هم تلاش می‌کنند. چیزی که شما را به موفقیت می‌رساند این است که به پشتکارتان ادامه بدهید. هدفمان این است که جایگاه و شان باشگاه فولاد در آن حفظ شود.

 

وی در خصوص برنامه مسابقات لیگ برتر گفت: صد درصد ما هم معترض به برنامه هستیم. دیشب با آقای سهیل مهدی صحبت کردم. ایشان برنامه ای را تنظیم می‌کند که به خاطر حضور پرسپولیس در فینال آسیا است و این باعث افتخار کشورمان است. خداراشکر می‌کنیم که این اتفاق افتاد و نایب قهرمان شدند. ولی سوال ها از قبل شروع می‌شود. اینکه بازی نساجی و ذوب‌آهن با پرسپولیس چرا کنسل شد؟ من خودم در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا با استقلال حضور داشتم، متاسفانه همین برنامه ریزی ها آن زمان برای ما مشکل درست کرد. تا جایی که تا پای پرواز داشتیم بازی می‌کردیم. ما به کشور کره جنوبی رفتیم و به خاطر خستگی و بی برنامگی حذف شدیم و به فینال نرسیدیم. قطعا ما هم موافق بودیم که پرسپولیس استراحت کند و سرحال به فینال برود. ولی بازی نساجی و ذوب‌آهن کنسل شده و بعد از برگشتن به ایران، برنامه شان باید طوری باشد که همه تیم ها به تعداد بازی مشخص برسند تا سایر بازی ها برگزار شود.

 

وی در ادامه تاکید کرد: صحبت من با سهیل مهدی این بود که 12 روز پرسپولیس بازی کند اما همه تیم ها به یک تعداد بازی برسند. شما ببینید من سه بازی بیرون از خانه پشت سر هم دارم که دو تا از آنها با مدعیان است. آقای سهیل مهدی به من گفت که لغو بازی پرسپولیس در برابر ذوب‌آهن و نساجی دستور از بالا بوده است! ما مخالفت خود را با برنامه لیگ اعلام کردیم اما همان برنامه را ابلاغ کردند! یعنی این برنامه اصلا برای تیم های دیگر نیست. مشخص است برای چه تیم هایی این برنامه را تنظیم کردند! 

 

وی در پاسخ به این پرسش که منظور از دستور از بالا چیست و آیا منظورش وزارت ورزش است، بیان کرد: من نمی دانم دستور از بالا کجا است؛ می تواند طبقه بالا هم باشد! سوالی که مهم است، چرا برنامه لیگ را 3 هفته یکبار اعلام می‌کنند؟ ما که به خاطر کرونا تعطیلی نداریم. خداراشکر شرایط کشورما از نظر کرونا خوب است و فوتبال باعث نشاط جامعه است. 15 هفته را اعلام کنند تا ما تا نیم فصل برنامه مان را بدانیم. نمی‌توانند یک برنامه ساده اعلام کنند. به خاطر تیم های دیگر همه باید صبر کنند تا ببینند چه اتفاقی می‌افتد.اشکالی ندارد. لیگ را نگه دارید تا پرسپولیس بازی های عقب افتاده اش را انجام بدهد. هر زمان به تیم های دیگر رسید، همه باهم دوباره شروع کنیم. دو هفته دیرتر شروع می‌کنیم اما چه ایرادی دارد؟ 

 

او ادامه داد: من 5 هفته قبل گفتم 12 روز استراحت بدهید تا 3 بازی انجام شود بعد از آن می شود لیگ را ادامه داد. اما با 4 بازی عقب افتاده نمی‌شود. برای پرسپولیس هم شرایط سخت است، این چه برنامه‌ریزی ای است؟ فولاد دهم دی بازی می‌کند، پرسپولیس یازدهم دی‌ماه. تیم من 15 دی بازی می‌کند، پرسپولیس 16 دی. تیم من 21 دی بازی می‌کند، پرسپولیس 22 دی. ما 29 دی در حالی با پرسپولیس بازی می‌کنیم که 8 روز استراحت کردیم و پرسپولیس 7 روز. 

 

او در اعتراض به وضعیت کنونی برنامه مسابقات لیگ برتر بیان کرد: تمام ایرادمان به سازمان لیگ است.بازی های عقب افتاده پرسپولیس را هرطور که صلاح است، برگزار کنید، ولی به تیم من چه ربطی دارد که باید دهم و پانزدهم بازی کنم؟ آیا دور برگشت هم 3 بازی ما را داخل خانه می‌اندازید؟ خواسته‌مان این است که بازی‌های تیم ما را هم طبق برنامه برگزار کنید. باشگاه استقلال اعلام کرد اگر پرسپولیس با سپاهان بازی نکند، دربی به میدان نمی‌رویم. چرا آن بازی می‌شود انجام شود، بازی های ما نمی‌شود؟ من می‌خواهم این اتفاق بیفتد و همه تیم ها سر وقت خودشان بازی کنند. ما 4 روز یکبار بازی می‌کنیم اما سر وقت خودمان. 

 

او ادامه داد : هواداران فوتبال و طرفداران فولاد همه می‌خواهیم حق به حقدار برسد. ما باشگاه فولاد هستیم و هواداران توقع دارند از تیم‌شان دفاع کنیم. خیلی جالب است همه تیم‌ها ناراضی اند و خودتان می‌دانید که فقط کدام تیم راضی است! منتهی باید شرایط برای همه تیم ها یکسان باشد. بازی های عقب افتاده پرسپولیس را برگزار کنید اما طوری نباشد که ما 10 بازی کنیم، یک باشگاه 8 تا و یکی 9 تا.

 

سرمربی فولاد خوزستان تاکید کرد: ما خواهان این بودیم که بازی ما با سپاهان را عقب افتاده کنید. بازی های دیگران را همه جابه جا کردند تا راضی باشند اما برای ما نکردند. این یک شاهکار در برنامه ریزی لیگ برتر است که نمی‌توانند برنامه درست بریزند. در همین برنامه 3 هفته ای هم می‌بینیم که تعداد زیادی اشتباه در آن وجود دارد! واقعیت فوتبال ما همین است. همه چیز بهم می‌آید. جای گله‌ای هم نیست. سازمان لیگ اینطور برنامه ریزی می‌کند و اعتراض ها بلند می‌شود. در همه جای فوتبال ما اینطور است. تنها کسانی موفق می‌شوند که زورشان بیشتر است چون نفع آن مهم‌تر است.

 

وی در خصوص بازی‌های معوقه فولاد گفت : تیم من بازی عقب افتاده ندارد؛ پرسپولیس بازی عقب افتاده دارد اما همه مسابقاتش بعد از ما است! آخرش شرایط طوری می‌شود که باید با مدعیان قهرمانی در بیرون از خانه بازی کنم! من متوجه نمی‌شوم که چرا باید برنامه را جابه‌جا کنند. اگر اینطور است بگویند ترتیب بازی های دور برگشت هم اینگونه است و ما 3 بازی داخل خانه داریم!

 

وی ادامه داد: این هفته ماشین سازی و نفت مسجدسلیمان برگزار شد. برف سنگین بود و پارو نشد. هفته قبل در مسجدسلیمان بازی کردیم. شما باید کاور تیم میزبان روی زمین را می‌دیدید. برق قطع شده بود، نمی توانستیم جلسه فنی برگزار کنیم. شرایط غذا و هتل هم که مشخص بود. فوتبال ما همین است. تا موقعی که بخواهیم همه چیز را با دوستی و تلفن رفع کنیم، همین آش و همین کاسه است. به سهیل مهدی و ناظر بازی در مسجدسلیمان مشکلات را گفتیم اما کسی گوش نکرد. خداراشکر بازی پرسپولیس به عنوان یک تیم پرطرفدار دیدیم که بازی با نساجی اش را چطور زوم کردند. 

 

نکونام در پایان گفت : تمام بازی هایی که می‌کنیم را کشورهای عربستان و قطر عکس و فیلم می‌گیرند و کنفدراسیون فوتبال آسیا می‌دهند که نتوانیم میزبانی جام ملت های آسیا بگیریم.

 

***

 

سعید آذری: بفرمایید کل لیگ را به خاطر این دو تیم تعطیل کنید!

میزان نوشت: سعید آذری در خصوص برنامه‌ریزی سازمان لیگ برای هفته‌های پیش‌روی لیگ برتر و برنامه بازی‌های فولاد خوزستان در سیمای یک منتقد ظاهر شد و به نکته‌های زیر اشاره کرد:

 

*واقعا نمی‌دانم معیار سازمان لیگ چیست. با این برنامه‌ریزی ما سه ۳ مسابقه خارج از خانه داریم. با این برنامه‌ریزی ما گاهی باید ۵ روز یک بار به میدان برویم، اما برای بازی با پرسپولیس ۸ روز فاصله داریم. انجام ۳ بازی خارج از خانه در زمستان عملا خلع سلاح کردن تیم‌ها است.

 

*چرا ما باید سه بازی در این فصل خارج از خانه داشته باشیم؟ ما جور بی‌برنامگی فوتبال را می‌کشیم. وقتی هم نامه می‌زنیم یا اعتراضی می‌کنیم یا محروم می‌شویم یا می‌گویند تشویش اذهان عمومی کردید؛ چرا باید اینطور باشد؟ مگر ما مسئول عقب افتادن لیگ هستیم. باز هم حق تیم فولاد تضییع می‌شود. این چه وضعیتی است؟ من جواب کادرفنی و هواداران را چه بدهم؟ ما باید حداقل ۲۵ بازیکن را برای این بازی‌ها با خودمان ببریم، چه کسی هزینه‌های تیم ما را تامین می‌کند.

 

*تا الان فدراسیون فوتبال یک هزار تومانی هم به ما نداده است. ۱۴ باشگاه لیگ برتری باید با ۲ باشگاه هماهنگ شوند. یک دربی می‌خواهند برگزار کنند کل لیگ را به‌هم زدند. ما با رقبای اصلی بیرون از خانه بازی می‌کنیم و از هر لحاظ به فولاد ضربه خورده است. این نشان می‌دهد که کل لیگ باید با ۲ تیم هماهنگ شوند.

 

*اگر اینطور است کل لیگ را تعطیل کنند و مسابقات بین دو تیم برگزار شود. زمانی که من در ذوب‌آهن بودم ۳ روز یک بار بعد از لیگ قهرمانان آسیا باید به میدان می‌رفتیم، اما اکنون آنها باید شش روز یک بار بازی کنند. نمی‌توان کل فوتبال را فدای دو تیم کرد.

 

***

 

حدادی‌فر: مردم می گویند از یک تیم خاص جانبداری می‌شود

فارس نوشت: قاسم حدادی‌فر در خصوص شرایط فعلی تیم ذوب‌آهن اصفهان اظهار داشت: بعد از یک بازی سخت مقابل گل‌گهر که از تیم‌های خوب لیگ برتر است، آماده بازی با پرسپولیس می‌شویم. یک بازی خیلی سخت و مشکل در تهران داریم. ان‌شاءالله بتوانیم نمایش خوبی را داشته باشیم و نتیجه بگیریم.

 

وی در مورد حواشی که در مورد این بازی مانند ادعای سه بر صفر شدن نتیجه به وجود آمد، عنوان کرد: برایم جای تعجب است. مصاحبه‌های ابراهیم شکوری را در مورد این که بازی باید 3 بر صفر شود خواندم. ما در بدترین شرایط هم با 18 بازیکن به تهران رفتیم. با اینکه کرونایی‌های زیادی داشتیم هزینه زیادی کردیم و پرواز چارتر گرفتیم اما شب بازی تصمیم گرفتند بازی انجام نشود در حالی که برای این مسابقه آماده بودیم.

 

کاپیتان تیم ذوب‌آهن ادامه داد: ‌الان این صحبت‌هایی که مطرح می‌شود برایم جای تعجب دارد. کسانی هم صحبت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند که ورزشی هستند. فکر نمی‌کنم خطایی از ما سر زده باشد. خود کمیته پزشکی و ایفمارک آمدند و آزمایش گرفتند. آنها دیدند که شرایط تیم ما چگونه است. امیدوارم فوتبالی تصمیم بگیریم. ما شرایط خیلی سختی برای بازی با شهر خودرو داشتیم اما لغو نشد. با همان شرایط البته کمی بهتر به تهران رفتیم اما این بازی را لغو کردند و حالا هم که یک روز عقب افتاده است.

 

وی در خصوص تعویق یک روزه این مسابقه گفت: به هرحال تصمیمی است که گرفته‌اند اما به قول رسول کربکندی صحبت‌هایی که مطرح می‌شود واقعا جای تعجب دارد. مردم هم می‌گویند از یک تیم خاص جانبداری می‌شود! وقتی این صحبت‌ها را می‌شنویم شک می‌کنیم. با این حال طوری نیست. واقعا آماده این بازی هستیم. پنجشنبه بازی می‌کنیم و ان‌شاءالله نتیجه در زمین مشخص می‌شود.

 

حدادی‌فر در مورد شرایط جسمانی خودش برای حضور در این بازی اظهار داشت: باید از کادر فنی تیم تشکر کنم. با این که 18-17 روز تمرین نداشتم، با 4-3 جلسه تمرین به من اعتماد کردند و مقابل گل گهر بازی کردم. امیدوارم بتوانم تا حدی جواب اعتمادشان را بدهم. الان هم 3-2 جلسه است برای بازی با پرسپولیس تمرین می‌کنیم. واقعا شرایط سختی را پشت سر گذاشتیم ولی روز به روز بهتر می‌شویم. امیدوارم شرایط بهتر شود تا بتوانم با آمادگی بهتری مقابل پرسپولیس بازی کنم و تیم ما هم در ادامه فصل نتیجه بگیرد.

 

وی در خصوص برگزاری جلسه کمیته انضباطی برای رسیدگی به تخلف باشگاه ذوب‌آهن در خصوص بازی برگزار نشده مقابل پرسپولیس، گفت: واقعا این مسأله ناراحت‌کننده است. ما چه تخلفی کردیم؟ تیم ما واقعا آلوده بود و با این شرایط بازیکنان امیدمان را هم آوردند و مقابل شهر خودرو بازی کردیم. با همان شرایط ولی با بازگشت چند بازیکن گفتند باید به تهران بیایید که بازی با پرسپولیس برگزار شود. ایفمارک و کمیته پزشکی هم در جریان بودند. 18-17 نفر ما آلوده بودند. چه تخلفی می‌توانستیم انجام بدهیم که این بحث‌ها مطرح می‌شود؟ این مسأله واقعا جای سؤال دارد.

 

کاپیتان ذوب‌آهن در خصوص این که گفته می‌شود با وجود این که مبتلا بوده اجازه حضور در تمرین پیدا کرده، گفت: اصلاً این طور نیست و در این مورد سو تفاهم شده، البته اصراری ندارم بخواهم حرفم را ثابت کنم و خود مردم قضاوت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند. ایفمارک یک بار از من تست گرفت گفتند منفی شدی، دو روز دیگر هم تست می‌گیریم و اگر دوباره منفی بودی مشکلی وجود ندارد.

 

وی تصریح کرد: وقتی بار اول منفی شدم چون یک هفته تمرین نکرده بودم به صورت انفرادی تمرین کردم. با بچه‌های تیم نبودم و برنامه جداگانه داشتم. فردای آن روز قرار شد به فرودگاه بروم. در نزدیکی فرودگاه جواد محمدی (مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن) با من تماس گرفت و گفت با تیم نرو، تست شما مثبت شده است. همان موقع برگشتم و با این حساب چه تخلفی کرده‌ام؟ من با هیچ بازیکنی در ارتباط نبودم و این صحبت‌ها واقعا تعجب آور است.

 

حدادی‌فر در مورد این که آیا به سه امتیاز بازی مقابل پرسپولیس فکر می کنند، گفت: پرسپولیس واقعا تیم خوبی است. آنها به فینال آسیا رفتند و بازیکنان با کیفیتی دارند. ما هم تمام تلاشمان را به کار می‌گیریم. از شرایط سختی گذر کردیم ولی هنوز به شرایط ایده‌آل‌مان نرسیده‌ایم. با اینحال امیدواریم یک بازی خوب را مقابل پرسپولیس انجام بدهیم و نتیجه خوبی بگیریم.

 

وی در خصوص به هم ریختگی برنامه برگزاری مسابقات لیگ برتر گفت: ما خودمان هم در این برنامه هستیم. امیدواریم هر چه زودتر برنامه لیگ منظم شود و همه تیم‌ها به تعداد مساوی بازی کرده باشند تا لیگ شکل بهتری بگیرد. می‌توانند با کمی تدبیر به لیگ نظم بدهند و امیدوارم این اتفاق بیفتد.

 


مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------