آخرین اخبار ورزشی


ناصر فریادشیران،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی

فریادشیران: از استعفا مددی اطلاعی ندارم/ یک هفته‌ای ارتش فحاش را دستگیر می‌کنم

معاون باشگاه استقلال گفت: اگر وزارت اطلاعات به من مأموریت بدهد یک هفته‌ای ارتش فحاش و مجازی را دستگیر می‌کنم. به گزارش فارس،…

دلیل عدم تغییر طرح لباس ایران در افتتاحیه المپیک مشخص شد/ ماسک مترویی روی صورت المپیکی‌های ایرانکاروان ایران در افتتاحیه المپیک 2020،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
دبیرکل کمیته ملی المپیک اعلام کرد: IOC تغییر طرح لباس ایران در افتتاحیه بازی‌ها را نپذیرفته است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، در شرایطی که بعد از رونمایی رسمی از لباس کاروان ایران در افتتاحیه المپیک توکیو، نقد‌های فراوانی به این طرح‌ها وارد شد، نقل قولی از سوی دبیرکل کمیته ملی المپیک منتشر شد که قرار است ورزشکاران برای احترام به افکار عمومی با لباس ورزشی در افتتاحیه رژه بروند.

 

این در حالی بود که یک روز قبل از افتتاحیه هم اعلام شد که قرار است برای زنان ورزشکار ایرانی لباس رسمی جدیدی به توکیو برسد، اما امروز ورزشکاران ایرانی با همان لباس پرحاشیه رژه رفتند.

 

کیکاووس سعیدی، دبیرکل کمیته ملی المپیک در این باره گفت: در روز‌های اخیر مذاکراتی با کمیته بین المللی المپیک داشتیم، اما به خاطر این که طرح قبلی برای حضور ورزشکاران ایرانی در افتتاحیه تایید شده بود و زمانی برای تغییر وجود نداشت، ورزشکاران ایرانی با همان لباس رسمی که در فرودگاه پوشیده بودند، در مراسم افتتاحیه رژه رفتند.

 

وی افزود: فکر می‌کنم کمی هم بی انصافی شد؛ چون طرح لباس ورزشکاران از دید خیلی‌ها زیبا بود. دیدید که امروز هم عکسی از ورزشکاران ایرانی در سایت و اینستاگرام کمیته بین المللی المپیک منتشر شد و مورد توجه همه قرار گرفت.

 

سعیدی در پایان گفت: هیچ کدام از ورزشکاران ایرانی در روز‌های اخیر نسبت به این طرح نقدی نداشتند و اعتراضی نشد. به نظرم باید تمرکزمان روی عملکرد ورزشکاران در المپیک باشد؛ چون موضوع لباس به پایان رسیده است و خدا را شکر مشکلی هم وجود ندارد.

 ***

 

اوج بی سلیقگی در رژه کاروان ایران؛ ماسک مترویی روی صورت المپیکی‌ها!

کاروان ایران در افتتاحیه المپیک 2020،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی

در روزهایی که احتمالا نصرالله سجادی سرپرست کاروان ایران تمام حواسش به لباس ورزشکاران المپیکی بوده، از تهیه ماسک غافل مانده است.

 

به گزارش ورزش سه، مراسم افتتاحیه المپیک برگزار شد و اعضای 25 نفره ورزش ایران نیز با پوششی که طی روزهای اخیر بسیار خبرساز شده بود، بدون توجه به انتقادات اهالی رسانه با همان طراحی ای که پیش از رونمایی شده بود، مقابل چشم مردم جهان ظاهر شدند.


طراحی لباس اعضای ایران در المپیک همواره چالش برانگیز بوده،  ولی در المپیک 2020 که تحت شیوع ویروس کرونا در سال 2021 برگزار می شود و در هنگام برگزاری نیز تظاهراتی از سوی مردم ژاپن علیه انجام مسابقات  در جریان بود، انتظار نمی رفت ورزشکاران ایرانی با ماسک هایی رژه بروند که معمولا دستفروشان در مترو آنها را به فروش می رسانند! 


اینکه سایر کشورها با ماسک های متحد رژه رفتند، به هماهنگی ویژه ای نیاز ندارد، ولی اینکه اعضای 25 نفره ایران با ماسک‌های کاملا معمولی با رنگ های سفید، مشکی و سبز در مراسم حاضر شدند، اوج ناهماهنگی مسئولان کمیته ملی المپیک ایران را می رساند.

 

در این سه قاب نیز ورزشکاران امریکا، بریتانیا و ژاپن را مشاهده می کنید که با ظاهری زیبا و متحد در مراسم افتتاحیه شرکت کردند.

کاروان ایران در افتتاحیه المپیک 2020،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
کاروان ایران در افتتاحیه المپیک 2020،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
کاروان ایران در افتتاحیه المپیک 2020،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی


این ها البته ظواهر المپیک 2020 هستند که نقش مهمی در معرفی فرهنگ و تمدن یک کشور به جهانیان در این رویداد بزرگ دارد، اما ورزشکاران ایرانی همیشه نشان داده اند که فراتر از محدودیت ها و این بی هماهنگی ها عمل کرده اند و امیدواریم در المپیک 2020 که بار دیگر ضعف سازماندهی، با توانمندی ورزشکاران ایران زمین پوشش داده شود.

 

این هم ورزشکاران ایتالیایی که پوشش افتتاحیه آنها و همینطور ماسکی که بر صورت دارند، از پرچم سه رنگ این کشور الهام گرفته شده که درست شبیه پرچم ایران است؛ اما این کجا و آن کجا!

کاروان ایران در افتتاحیه المپیک 2020،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------