آخرین اخبار ورزشی


دیدار استقلال و پرسپولیس در دربی 97،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی

حسینی: از آن طرف زمین دیدم پنالتی شد، اما داور ندید/ مصطفوی: این مسخره‌بازی‌ها را جمع کنید

بازیکنان و کادر استقلال پس از پایان دربی صحبت کردند. به گزارش فوتبالی، دربی نودوهفتم تهران در هفته هشتم لیگ برتر با تساوی…

مومنی: استقلال در اولویت وزیر جدید باشد/ حسن روشن: استقلال باید بکوید و از اول بسازدمحمد مومنی،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
کارشناس فوتبال با اشاره به وضعیتی که تیم آبی پایتخت در هفته‌های پایانی لیگ برتر و دیدار فینال جام حذفی داشت گفت: این تیم نیاز به تغییر در مدیریت و هماهنگی بین مدیر و سرمربی دارد.

به گزارش مهر، محمد مومنی پیشکسوت آبی پوشان اظهار داشت: دولت محترم باید در اسرع وقت تکلیف مدیریت استقلال را مشخص کند. منظورم از مشخص کردن وضعیت، تغییر در مدیریت است. تغییر در مدیریت استقلال الزامی و اجباری است و حساسیت این موضوع آنقدر زیاد است که من با کمی اغراق می‌گویم حتی قبل از مشخص شدن وزیر بعدی باید این اتفاق بیفتد.

 

وی اضافه کرد: البته این موضوع که شدنی نیست و من تنها برای روشن شدن حساسیت این مثال را زدم. اما واقعیت این است وزیر جدید ورزش باید تغییر در مدیریت استقلال را اولویت ستاره دار خود بداند. هواداران استقلال چند میلیون هستند و یکی از مهم‌ترین تشکل‌های کشور به حساب می‌آیند. آنها باید تغییر در دولت را احساس کنند.

 

مومنی گفت: مدیریت کنونی بر هم زننده وحدت بین هواداران است؛ هوادارانی که جزئی از مردم ایران هستند. تصمیماتی که بر خلاف نظر میلیون‌ها هوادار گرفته می‌شود، باعث بروز یکسری ناهنجاری‌ها در جامعه می‌شود که این نه صلاح ورزش است، نه به صلاح کشور، نه به صلاح دولت. برای همین تغییر مدیریت استقلال مهم‌ترین اتفاقی است که باید خیلی زود در حوزه ورزش روی دهد.

 

پیشکسوت آبی پوشان بیان داشت: شکاف عمیقی بین مدیریت باشگاه با هواداران، پیشکسوتان، بازیکنان و اعضای کادر فنی وجود دارد که این شکاف ترمیم شدنی نیست.

 

مومنی در خصوص مقایسه فکری و مجیدی در مدتی که هدایت استقلال را برعهده داشتند گفت: ضعف مشترک هر دو روی کادر فنی شان بود. فکری دستیارانی داشت که قادر به کمک کردن به او نبودند و مجیدی هم که اصلاً دستیار نداشت و تعداد اعضای کادر فنی‌اش کم بودند و همین تعداد کم هم یکی یکی جدا شدند. تفاوت فکری و مجیدی هم در محبوبیت نزد هواداران است. واقعیت این است که مردم مجیدی را خیلی بیشتر از فکری دوست دارند.

 

مدیر سابق آکادمی آبی پوشان در خصوص عملکرد ضعیف فنی استقلال در هفته‌های پایانی گفت: نمی‌شود کتمان کرد که این تیم در هفته‌های آخر شاداب نبود و کیفیت فنی کارش پایین بود. مهم‌ترین عامل این موضوع به عدم تمرکز فرهاد مجیدی باز می‌گردد. مجیدی در ماه‌های آخر هم مدیرعامل بود، هم مسئول مالی، هم مسئول تدارکات و هم مسئول سایر بخش‌های باشگاه. اینها باعث می‌شود که مربی تمرکز لازم را بر مسائل فنی نداشته باشد و برای همین کیفیت کار افت می‌کند.

 

وی تصریح کرد: در همین بازی آخر که فینال جام حذفی بود، تفاوت دو تیم در تمرکز سرمربیان بود. فولاد مدیرعاملی دارد به اسم سعید آذری که همه کار برای نکونام کرد تا او فقط به بازی فکر کند. اما مجیدی چه؟ بهتر است بگویم تفاوت استقلال و فولاد در فینال جام حذفی در مدیران دو باشگاه بود. آذری اجازه نمی‌دهد آب در دل نکونام تکان بخورد، اما مجیدی به همه چیز فکر می‌کند و کمی هم در کنار آن به مسائل فنی فکر می‌کند.

 

مهاجم اسبق آبی پوشان در خصوص هجمه‌ای که به فرشید اسماعیلی از سوی هواداران وارد می‌شود و او را متهم به گرفتن دو جام از استقلال می‌کنند خاطرنشان ساخت: اسماعیلی مگر دلش می‌خواست دو جام را از استقلال بگیرد؟ اتفاقاً به نظر من اسماعیلی یکی از بهترین‌های استقلال است که حالا دو پنالتی مهم را از دست داده است. از دست رفتن پنالتی‌های مهم از سوی بازیکنان بزرگ در دنیا بی سابقه نیست و نباید کاسه کوزه‌ها سر یک بازیکن شکسته شود. از نظر من اسماعیلی یکی از بازیکنانی است که باید برای تمدید قرارداد در اولویت گذاشته شود چون از بهترین و تاثیرگذار ترین هافبک‌های این تیم در سالهای اخیر است.

 

 ***

 

حسن روشن: استقلال باید بکوید و از اول بسازد

پیشکسوت استقلال می‌گوید این تیم باید یک خانه تکانی اساسی داشته باشد.

 

به گزارش ایلنا، حسن روشن پیشکسوت استقلال می‌گوید این تیم با وجود اینکه بدون جام فصل را به پایان رسانده باید یک خانه تکانی اساسی داشته باشد و تغییرات جدی و کارسازی را با نظر کادرفنی ایجاد کند.

 

فصل برای استقلال بدون جام تمام شد؟

من از عملکرد فرهاد مجیدی دفاع کردم و هنوز هم سر حرفم هستم. در مجموع عملکرد فرهاد و کادر او مثبت است. نکته مهم در این رابطه این است که اگر کاری را به اشتباه انجام بدهید و به نتیجه برسید این یک اتفاق ناگوار است. برای یک سری باشگاه ها که در تاریخ لیگ برتر و پایین تر داشتیم که یک سالی آمده اند و جامی را گرفته اند که مال آنها نبود و بخاطر برنامه ریزی و عملکرد فوق العاده آنها نبوده بلکه چیزهایی سر جایش نبود و آنها جام گرفتند. شرایط استقلال هم تقریبا همینطور بود اما این وضعیت برای استقلال خوب نیست.

 

از سوی هواداران به عملکرد مدیریت باشگاه انتقاد می‌شود.

امسال در بیست دوره لیگ برتر جزو بدترین سال های مدیریتی باشگاه بود. اگر این تیم هم از آسیا صعود می کرد و هم سهمیه می گرفت و هم جام می آورد شاید این بدعتی در این باشگاه می شد و فکر می کنم هواداران واقعی استقلال باید این را به فال نیک بگیرند و بگذاریم کار از ریشه درست شود. این باشگاه مشکلاتی اساسی دارد. اخبار منفی از استقلال زیاد است و مطمئن باشید اگر به همین صورت ادامه بهتر است مجیدی از استقلال جدا شود. اگر باشگاه نخواهد کاری در فصل نقل و انتقالات انجام بدهد شرایط واقعا سخت می شود.

 

از فرهاد مجیدی حمایت می‌کنید؟

بله، فرهاد در شروع کار خود قرار دارد و این شروع مربیگری او است و شکست‌های پشت سر هم ممکن است او را دلسرد کند و چند سال این مربی را عقب بیندازد. همانطور که این قهرمانی مشکلاتی را داشت ولی برای زندگی مربیگری فرهاد پرش و جهشی فوق العاده بود که اتفاق نیفتاد. من بعد از شکست استقلال مقابل فولاد غمی در چهره مجیدی دیدم که واقعا ناراحت کننده بود. مجیدی طی این ماه‌ها به تنهایی بار استقلال را بر دوش کشیده بود و از شخصیت و توان و محبوبیت خود استفاده کرده و استقلال را به دندان کشیده بود اما با 2 ضربه پنالتی همه چیز برایش بر باد رفت.

 

تیم نیاز به تغییرات اساسی دارد؟

به نظرم بله، استقلال به یک خانه تکانی عمیق نیاز دارد. استقلال باید بکوید و از اول بسازد و به تغییراتی گسترده نیاز دارد. خارجی ها هیچ کمکی نکرده اند امروز فرهاد در دو سه ساله نشان داده خارجی های خوبی می آورد. باشگاه استقلال این پتانسیل را دارد و می تواند یکی دو خارجی بگیرد.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------