آخرین اخبار ورزشی


تیم فوتبال استقلال,اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی

مجیدی: تیمی که ۸ هفته نباخته تیم با کیفیتی است️ / حسینی: اگر تیمی می خواهد برنده شود با زور بازو ببرد نه فشار روی داور

سرمربی تیم فوتبال استقلال با بیان اینکه هافبک تیمش را در اختیار کمیته انضباطی باشگاه قرار داده است، گفت: داور دربی شهامت…

کارشناسی داوری دیدار پرسپولیس و صنعت نفت/ پنالتی پرسپولیس سوختکارشناسی داوری دیدار پرسپولیس و صنعت نفت،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
کارشناس داوری فوتبال کشور به بررسی صحنه‌های مهم دیدار پرسپولیس و صنعت نفت پرداخت.

حسین عسگری در گفت‌وگو با فارس، در مورد داوری دیدار دو تیم پرسپولیس و صنعت نفت آبادان اظهار داشت: یکی دو صحنه وجود داشت که باید مورد بررسی قرار بگیرد. در دقیقه 29 بازیکن صنعت نفت آبادان روی مهدی ترابی خطا کرد که داور باید پنالتی می‌گرفت اما او کاملا اشتباه کرد و شبیه سازی بازیکن پرسپولیس را گرفت.

 

وی افزود: در یک صحنه دیگر روی شوت بازیکن پرسپولیس دروازه صنعت نفت باز شد. در این صحنه توپ از خط دروازه رد شد اما داور تشخیص نداد. در این صحنه‌ها باید کمک داور تصمیم بگیرد و باید روی خط حضور داشته باشد.

 

عسگری در مورد موقعیت نفت آبادان در دقیقه 90+2 که بازیکنان پرسپولیس اعتقاد به آفساید داشتند، عنوان کرد: این صحنه آفساید نبود چون در سمت چپ تصویر یک بازیکن پرسپولیس آفساید را پر کرده است.

 

وی در مورد کارت های این بازی گفت: کارت ها درست بود اما دو صحنه‌ای که به آن‌ها اشاره کردم، دو تصمیم کلیدی بودند که عملکرد داوری را ضعیف می‌کند.

 

همچنین نوذر رودنیل در گفت و گو با برنا گفت: خطا روی مهدی ترابی در محوطه جریمه نفت آبادان محرز بود و نمی دانم داور چرا به جای اعلام پنالتی به خاطر تمارض به بازیکن پرسپولیس کارت زرد نشان داد.

 

وی در ادامه تاکید کرد: در این صحنه داور تصمیم درستی نگرفت و باید برای پرسپولیس یک پنالتی اعلام می کرد. 

 

نوید مظفری کارشناس داوری دیگر نیز با اعلام این که مدافع نفت آبادان در شرایطی محرز پای مهدی ترابی را زد، گفت: داور در اعلام تمارض اشتباه کرد. در این صحنه مدافع نفت پای مهدی ترابی را زد و باید در این صحنه یک پنالتی به سود پرسپولیس اعلام می شد. 

 

فنایی: پنالتی و گل صحیح پرسپولیس مقابل صنعت نفت دیده نشد/ داور خوش‌شانس بود

محمد فنایی درباره قضاوت علی‌اصغر مومنی در دیدار پرسپولیس مقابل صنعت نفت آبادان اظهار داشت: از لحاظ داوری این بازی چنگی به دل نزد. در نیمه اول و در دقیقه 24 یا 25 بازیکنی که با بی‌احتیاطی روی پهلوان خطا کرد باید اخطار می‌گرفت. در دقیقه 30 نیز پرسپولیسی‌ها اعتقاد داشتند که باید برای آنها پنالتی گرفته می‌شد. این صحنه مشکوک که نه، قطعی بود، چون مدافع تیم نفت کف پایش را روی پای مهدی ترابی گذاشت. در این صحنه مومنی جاگیری خوبی نداشت و نتوانست تشخیص درستی دهد. اعتقاد دارم باید این صحنه پنالتی به نفع پرسپولیس گرفته می‌شد. همچنین در دقیقه 37 داور به درستی برای اتلاف وقت به دروازه‌بان آبادان کارت زرد نشان داد.

 

وی درباره قضاوت داور در نیمه دوم نیز عنوان کرد: در دقیقه 68 گل پرسپولیس به درستی انجام شد، ولی توسط داور مردود اعلام شد. اگر داور این صحنه را به خوبی ندیده است، کمک داور باید تا آخر خط توپ را همراهی می‌کرد و مثل اینکه این اتفاق به درستی رخ نداده است. توپ از خط دروازه رد شده بود و گل باید صحیح اعلام می‌شد. این نشان می‌دهد ما نیاز شدید به VAR داریم. شانس بزرگی که داور داشت، این بود که پرسپولیس به گل دست پیدا کرد و بازی را برد، وگرنه با این دو اشتباه تأثیرگذار ممکن بود تبعات بعدی به وجود بیاید.

 

فنایی همچنین خاطر نشان کرد: در دقیقه 84 اخطار به بازیک نفت برای اعتراض و به درستی داده شد و همچنین اخظار‌هایی که به افشین پیروانی و علیرضا منصوریان نیز نشان داده شد، تصمیم درستی از سوی داور بود. در صحنه آخر بازی نیز از روی تصاویر تلویزیونی به خوبی مشخص نبود که مهاجم نفت در آفساید بود یا خیر.

 

 

این کارشناس داوری در خاتمه عنوان کرد: لبنان VAR دارد، ولی ما در فوتبال‌مان این سیستم را نداریم. حداقل نداشتن اسپری در دنیا حل شده است و دیگر به تحریم‌ها ربطی ندارد، ولی دو داور ما این اسپری‌ها را در اختیار دارند و چهار نفر دیگر خیر. اینکه داوران ما هنوز امکانات اولیه را هم در اختیار ندارند، دردسر بزرگی است.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------