حمله تند معاون حقوقی استقلال به مدیرعامل فجر/ واکنش ساکت به حواشی پیش از دیدار با پرسپولیسفرشید سمیعی،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
فرشید سمیعی معاون حقوقی باشگاه استقلال پاسخ صحبت های روز گذشته مدیرعامل فجرسپاسی را داد.

به گزارش ورزش سه، لیگ بیست و یکم را می توان یکی از پرحاشیه ترین لیگ های چند سال اخیر نامید. پس از شکایت سه باشگاه استقلال، پیکان و سپاهان از گل گهر و تغییر نتایج سه دیدار این تیم، بازار شکایت تیم ها از یکدیگر حسابی داغ شده است. بعد از دیدار استقلال و فولاد بود که خوزستانی ها نسبت به حضور دو مدافع آبی ها در این دیدار واکنش نشان دادند.

 

طبق ادعای فولاد، حسین مرادمند و سیاوش یزدانی مشمول خدمت سربازی بوده و حق حضور در استقلال را ندارند. مسئله ای که از سوی آبی ها رد شد و روز گذشته نیز مدیرعامل فجرسپاسی با صحبت در این خصوص، به حواشی دامن زد. فلاح با اعلام این موضوع که دو بازیکن یاد شده از اسفند ماه سرباز تلقی می شوند، برخی شایعات درباره رایزنی درخصوص دعوت مرادمند به تیم ملی جهت تمدید معافیت او تا 30 سالگی را زشت و غیراخلاقی نامید.

 

این صحبت های روز گذشته فلاح با واکنش فرشید سمیعی معاون حقوقی باشگاه استقلال مواجه شد و او در گفتگویی پاسخ مدیرعامل فجرسپاسی را داد.

 

* فلاح یک تیم شیرازی را به لیگ یک فرستاده بود
متأسفانه روز گذشته در یک مسابقه‌ای که برگزار شده است، مدیرعامل یکی از باشگاه‌های لیگ برتری که پیش از این یک تیم شیرازی را به دسته اول فرستاده بود اظهارات بسیار عجیب، غیر مرتبط و دارای بار حقوقی را مطرح کرده که باشگاه استقلال برخورد قانونی و اقدام قاطع در این بخش را حق مسلم خودش می‌داند.

 

* رفتارهای فلاح خلاف اصول حرفه ای است
باشگاه فجر همواره یک مکتب تأثیرگذار و شایسته بوده با حضور مدیران مجرب و پرتلاشی که برای موفقیت این باشگاه زحمت می‌کشیدند. این باشگاه به رعایت اخلاق و جوانمردی شهرت داشته است، ولی این در حالی است که رفتارهای مدیرعامل فعلی این باشگاه خلاف اصول حرفه‌ای و اخلاقی است.

 

* مدیرعامل فجر به چه حقی درباره بازیکن استقلال صحبت می کند؟
سوال اول ما این است که اصلا ایشان به چه حقی در مورد بازیکنان استقلال صحبت می‌کنند؟ چگونه و بر چه اساسی در مورد فهرست تیم ملی پیش داوری و باشگاه استقلال و فدراسیون را به لابی‌های پشت پرده و تبانی متهم کرده‌اند؟ فدراسیون باید با این مدیران غیر حرفه‌ای برخورد کند. ایشان چه کاره است که دعوت بازیکنان خط دفاعی تیم بی شکست با آمار کمترین گل خورده را ‌شائبه انگیز می‌داند؟ شائبه زمانی خواهد بود که کل این خط دفاع به تیم ملی دعوت نشود.


* باشگاه فجر مرکز نظام وظیفه نیست
باشگاه محترم فجر امکان استفاده از بازیکنان سرباز را دارد، اما نه مرکز نظام وظیفه است که در خصوص زمان اعزام و محل خدمت بازیکنان سایر تیم‌ها اظهار نظر کند نه متولی بررسی مدارک و مستندات و نه صلاحیت اظهار نظر در مورد دعوت یا عدم دعوت از بازیکنی به تیم ملی را دارد.

 

* بازیکنان علاقه ای به گذراندن سربازی در فجر ندارند
این باشگاه حتی مرجع تصمیم‌گیری در خصوص محل سپری کردن خدمت بازیکنان سرباز هم نیست و بسیاری از بازیکنان هم با توجه به شرایط بحرانی و غیر حرفه‌ای مدیریتی حاکم بر این باشگاه و وضعیت وخیم و تأسف برانگیز زمین مسابقه در این شهر که موجب اعتراض همه تیم‌ها شده است و در شأن مردم شریف و فوتبال دوست شیراز نیست علاقه‌ای به گذراندن خدمت در این تیم ندارند و ترجیح می‌دهند برای ملوان یا سایر باشگاه‌های ممکن بازی کنند که از رفتار، شرایط و امکانات بهتری برخوردار هستند.

 

* مأموریت فلاح بر هم زدن آرامش استقلال است
با اینکه می‌دانیم صحبت‌های اخیر مدیرعامل باشگاه فجر ناشی از توصیه برخی همشهریان ایشان و افرادی بوده که هویت آنها برای ما مشخص است. در واقع مأموریتی به وی سپرده شده تا به این شکل آرامش باشگاه استقلال را هدف قرار دهد، آن هم به شکل کاملا حرفه‌ای و قانونی.

 

* این اتفاق را از طریق ارکان قضایی پیگیری می کنیم
این مسئله را از طریق ارکان قضایی فدراسیون فوتبال پیگیری کرده و خواستار برخورد قاطع با ایشان هستیم. آقای حسن‌زاده ریاست محترم کمیته انضباطی قبلا تأکید کردند باشگاه‌ها حق ندارند در اموری که به آنها ارتباط ندارد دخالت کنند اما ظاهرا این مسئله برای دوستان روشن نشده و لازم است برخورد جدی‌تری صورت پذیرد. باشگاه استقلال هم به بسیاری از اتفاقات و مسائل معترض است اما در چارچوب رفتار حرفه‌ای فعلا به برخی موضوعات ورود نکرده‌ایم.

 

***

 

واکنش ساکت به حواشی پیش از دیدار با پرسپولیس

مدیرعامل باشگاه سپاهان در رابطه با حواشی پیش از دیدار پرسپولیس و سپاهان واکنش نشان داد.

 

به گزارش ورزش سه، پیش از مصاف سپاهان و پرسپولیس در چارچوب هفته دوازدهم رقابت های لیگ برتر که با انتخاب سپاهان در اراک برگزار شد و درنهایت با پیروزی یک بر صفر سرخپوشان تهرانی خاتمه یافت، دو حاشیه این مسابقه را تحت تاثیر خودش قرار داد. در واقع پوستری که باشگاه سپاهان با طراحی آن به استقبال مصاف با پرسپولیس رفته بود، دو حاشیه در دیدگاه پرسپولیسی‌ها داشت که یکی انتخاب سه بازیکن سابق پرسپولیس برای طراحی این پوستر بود و دیگری حذف ستاره پرچم پرسپولیس.


این‌ها دو موضوعی بود که پیمان یوسفی در برنامه ورزش و مردم و در بخش پایانی مصاحبه‌اش با محمدرضا ساکت مطرح کرد. مدیرعامل سپاهان در واکنش به اینکه چرا سه بازیکن سابق پرسپولیس (سروش رفیعی، شهریار مغانلو و فرشاد احمدزاده) برای طراحی پوستر این مسابقه انتخاب شده، اینطور پاسخ داد:« این ها بازیکن سپاهان  و امروز طلایی پوش هستند. ببخشید الان اسدی بازیکن سپاهان بوده ولی در پرسپولیس بازی می کند. من حق ندارم دیگر در مورد آقای اسدی اظهارنظر کنم. آقای اسدی بازیکنی بوده که از آکادمی باشگاه پرسپولیس رشد کرده و آقای سرلک هم همینطور.»


او سپس در واکنش به حاشیه دیگر که حذف ستاره لوگوی پرسپولیس بود، توضیح داد:« در کشور ما برای ستاره متاسفانه هنوز هیچ آئین نامه ای تعریف نشده است. در دنیا تعریف شده؛ اینکه چه کسی می‌تواند و بر چه اساسی ستاره داشته باشد. من به بچه ها گفتم، آیا آئین نامه ای هست و شما خلاف آئین نامه عمل کرده اید؟ گفتند آئین نامه ای نیست.»


سوال بعدی از ساکت این بود که چرا برخلاف وجود آئین نامه ستاره های پرچم استقلال را حذف نمی‌کنند، گفت:« چون آسیایی بود. توصیه ما این است که چون نماینده ایران هستند.

 

استقلال ایران، پرسپولیس ایران، فولاد ایران و سپاهان ایران. ما همان هایی هستیم که وقتی سال گذشته بازی ما با پرسپولیس را به حق جابجا کردند که به فینال آسیا برود، حمایت کردیم. »


بخش پایانی محمدرضا ساکت بازگشت به موضوع اول بود و اینگونه حرف هایش را با تایید موضعی که باشگاه سپاهان پیش از مصاف با پرسپولیس اتخاذ کرده، به پایان برد:« این ها امروز ستاره ها و عزیزان سپاهان هستند. همینطور که تعدادی از عزیزان سپاهان در باشگاه های دیگر هستند و ما اصلا در مورد آنها فکری نمی‌کنیم و آرزوی سلامتی هم می کنیم.»

 


کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------