آقای گل‌محمدی با یک خداحافظی خوشحال‌مان کن/ در روزگار مرغ ۷۰ هزار تومانی شما هم خون به جگر مردم کردیدمرتضی فنونی زاده،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
پیشکسوت پرسپولیس گفت: اگر ما در دهه ۶۰ قهرمانی را به استقلال می‌دادیم با تفاضل گل بود نه فاصله ۹ امتیاز کمتر! ای‌کاش شلاق می‌خوردم و این شب تلخ را تجربه نمی‌کردم.

مرتضی فنونی زاده بازیکن اسبق پرسپولیس در گفتگو با خبر ورزشی، در شرایطی که به شدت از شکست تیم پرسپولیس مقابل سپاهان ناراحت به نظر می‌رسید، بدون اینکه پرسشی درباره مسابقه از وی مطرح کنیم اظهارات زیر را مطرح کرد.

 

*برای من سوال است آن شخصی که کنار دست یحیی گل محمدی نشسته بود کیست؟ خیلی دوست دارم بدانم با این همه پیشکسوت و اینهمه مربی، این جوان کم سن و سال چه کسی بود که کنار دست سرمربی پرسپولیس نشسته بود. آیا پرسپولیس اینقدر بدبخت شده که کنار سرمربی اش روی سکوها باید یک جوان بنشیند؟

 

*متاسفانه وقتی کسی بالای سرتیم نیست و دلال‌ها برای پرسپولیس تصمیم گیری می‌کنند، اتفاقی بهتر از این نمی‌تواند در انتظار تیمی با این قدمت و این همه هوادار باشد.

 

*امیدوارم اشتباه باشد ولی شنیده ام که یکی از مدیران باشگاه خودش دفتر بازرگانی دارد و همان جا در کار خرید و فروش بازیکن هم فعالیت می‌کند. اگر دوست دارند بروند از من شکایت کنند. حاضرم در هر محکمه‌ای بروم و جوابشان را بدهم.

 

*این چه تیمی بود که مقابل سپاهان به میدان رفت؟ ارنج تیم اشتباه بود. تعویض‌ها اشتباه بود. پرسپولیس با بدترین شرایط در یکی از مهمترین مسابقاتش به زمین رفت.

 

*اصلا توقع چنین فوتبالی را از پرسپولیس نداشتیم! آقایان این تیم اسمش پرسپولیس است، تشتک سازی نیست که هر طور دلتان خواست برایش تصمیم بگیرید و هرطور خواستید آن را از رنج کنید و هیچ تاکتیک و سیستمی برایش در نظر نگیرید.

 

*فوتبالی که از پرسپولیس دیدیم باعث شرمندگی بود. کسی باورش نمی‌شد چنین تیمی ۵ سال متوالی قهرمان ایران بوده و دوباره در این سالها به فینال آسیا رسیده است.

 

*با اینکه هشت نه سال در پرسپولیس زحمت کشیدم و فوتبال بازی کردم از فوتبالی که امشب مقابل سپاهان دیدم شرمنده خودم و سابقه فوتبالی ام شدم.

 

*آقای کریم باقری! شما که از ثروت چیزی کم نداری، برای چه در پرسپولیس مانده ای؟ می‌خواهی فقط روی نیمکت بنشینی لَم بدهی و کوچک شدن تیم پرسپولیس را ببینی؟ لااقل بلند شو یک حرفی بزن.

 

*یحیی گل محمدی که آن بالا نشسته بود و کنار دستش هم یک بچه ۲۰ ساله نشانده بود. حمید مطهری هم که لب خط بود و کار خاصی نکرد. اصلاً بازیکنان به حمید مطهری نگاه نمی‌کنند! لااقل کریم باقری برود بایستد که بازیکنان از او حساب ببرند.

 

*به خدا قسم زمانی که علی پروین روی نیمکت می‌نشست با اینکه از سر جایش بلند نمی‌شد ما جرات نمی‌کردیم به طرف نیمکت نگاه کنیم. اگر هم نگاه میکردیم از دیدن علی پروین خودمان را خراب می‌کردیم. این در شرایطی بود که ما ۹۸ درصد بازی‌هایمان را میبردیم.

 

*شکرخدا هواداران فوتبال در این روزها خودشان کارشناس هستند و فقط مدرک مربیگری ندارند. لازم نیست من بخواهم درباره مسائل فنی تیم صحبت کنم. همه دیدند که پرسپولیس از نظر فنی هیچ حرفی برای گفتن نداشت.

 

*آقای گل محمدی در مسابقه‌ای که برای پرسپولیس حکم مرگ و زندگی داشت چرا باز هم با دو هافبک دفاعی بازی کردید؟ ما باید در این بازی با یک هافبک دفاعی بازی می‌کردیم و سه فوروارد آن جلو می‌گذاشتیم تا گل بزنیم.

 

*من نمی‌دانم گل محمدی چه رودربایستی با کمال کامیابی نیا و یا سرلک دارد که اینقدر خودش را مجبور می‌کند هر دو نفرشان کنار هم بازی کنند!

 

*یحیی گل محمدی به عنوان یک مربی ترسو و محتاط زبانزد خاص و عام است، اما دیگر توقع نمی‌رود در شرایطی که مرغ شده کیلویی هفتاد هزار تومان، شما هم با این شکل و شیوه بازی تیم پرسپولیس غم مردم را بیشتر کنید.

 

*باز هم می‌شنویم که بازیکنان می‌گویند پاداش بردمان کم است؟ شما که به اندازه کافی از کنار فوتبال خوردید و بردید! لااقل این چند هفته را به عشق مردم بازی می‌کردید! چرا خون به جگر این مردم می‌کنید. این مردم دیگر تحمل این وضعیت را ندارند.

 

*دوست دارید بابت این حرف‌ها از من شکایت کنید مشکلی ندارم. من واقعیت‌ها را می‌گویم و حاضرم به خاطرش شلاق بخورم. در واقع به خاطر پرسپولیس شلاق می‌خورم. به خدا قسم ما پیشکسوتان سرمان درد گرفت.

 

*رشید مظاهری در طول بازی یکبار زمین نخورد! گل هم که می‌زنیم ۹۰درصد شان از روی ضربات ایستگاهی است. چرا خودمان نمیتوانیم روی تاکتیک تیمی گل بزنیم؟ این پرسپولیس هیچ شباهتی به پرسپولیس نداشت.

 

*آقایان بس کنید! مردم همین چند وقت پیش با خرید بخشی از سهام باشگاه پولشان را ریختند در حساب پرسپولیس تا تیم بدهکار نباشد و راحت جام بگیرد. ولی شما بد پاسخی به محبت مردم دادید. این مردم در این شرایط سخت اقتصادی رفتند پول دادند و سهام خریدند که مثلاً تیم محبوب‌شان بدهی‌هایش را بدهد. چرا با مردم بد تا می‌کنید؟

 

*پرسپولیس چرا به این روز افتاده که با ۹ امتیاز اختلاف جام را به استقلال می‌دهد؟ بروید تاریخ را ورق بزنید. اگر ما در دهه ۶۰ جام را به استقلال میدادیم با تفاضل گل بود، نه اختلاف امتیاز، اما حالا فاصله مان با صدر جدول ۹ امتیاز است. باور نمی‌کنیم.

 

*آقای گل محمدی! چرا استعفا نمی‌دهی؟ الان وقت استعفا دادن شماست. لابد نگران قراردادتان هستید؟ بروید در یک تیم دیگر، کادرفنی تان را هم با خودتان ببرید.

 

*بزرگترین اشتباه آقای درویش این بود که به پرسپولیس آمد. اما اشتباه بزرگترش وقتی بود که قرارداد یحیی را سه ساله تمدید کرد! مگر حالا گل محمدی با این شرایط استعفا می‌دهد؟ چه کسی از پول بدش می‌آید؟ یا باید او را بیرون کنید و پولش را کامل بدهید و یا هوادار مجبور است این مربی را تحمل کند.

 

*این بازیکنان به درد نخور خارجی را چه کسی به پرسپولیس آورده؟ من که نیاوردم. عباس کارگر که نیاورده. وحید قلیچ که نیاورده. همان‌هایی که آورده اند باید جواب این مردم را بدهند.

 

*شما را به خدا یک یا علی بگویید و با یک خداحافظی خوشحالمان کنید. آقای گل محمدی برو! انشالله هر جای دیگری میروی موفق باشی. لطفاً بیشتر از این پرسپولیس و طرفدارانش را خجالت ندهید.

 


کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------