پایان محرومیت جودوی ایران؟/ میراسماعیلی: می‌توانیم در همه رویدادها شرکت کنیمآرش میراسماعیلی،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
در شرایطی که دادگاه بین المللی حکمیت ورزش برای ششمین مرتبه صدور رای خود در خصوص اعتراض ایران به محرومیت ۴ ساله از سوی فدراسیون جهانی جودو را به تعویق انداخته است، رییس فدراسیون جودو می گوید، جودوکاران ایران از این پس می‌توانند در تمامی رویدادهای بین المللی از جمله بازی های آسیایی و کسب سهمیه المپیک پاریس حاضر شوند.

به گزارش ایسنا، آرش میراسماعیلی درباره موافقت با حضور جودوکاران ایران در بازی های همبستگی اسلامی، گفت: با توجه به اینکه از چند وقت پیش می دانستیم بازی های کشورهای اسلامی زیر نظر فدراسیون جهانی نیست و به صورت مستقل زیر نظر بازی های همسبتگی اسلامی است، البته طبیعتا برگزاری این مسابقات با فدراسیون جهانی است، این تلاش ها آغاز شد. کمیته المپیک هم الحق و الانصاف حمایت کرد.

 

رییس فدراسیون جودو افزود: ۳ یا ۴ روز آخر که دوستان و مسئولان عزیز کاروان در ترکیه بودند تحرک های عجیبی صورت گرفت و اگر تلاش های ما و کمیته المپیک نبود متاسفانه شاید این کار انجام نمی شد.

 

وی در ادامه گفتگو با رادیو ورزش، مدعی شد: این تلاش ها از طرف یک عده آدم خناس که هیچوقت دلسوز جودو نبودند و چسبیده به جودو بودند و متاسفانه نمی دانم چرا با این افراد برخورد نمی شود، رایزنی کرده بودند، ایمیل زده بودند که تیم ایران در این مسابقات نمی تواند شرکت نکند اما خدا محبت کرد، آقای رحیمی هم خیلی کمک کرد. با مسئول برگزاری مسابقات که رییس فدراسیون جودوی تونس است تماس گرفتیم و ایشان هم خیلی محبت کرد و همکاری داشت اما موافقت با حضور ما را به استعلام از فدراسیون جهانی جودو منوط کرد.

 

میراسماعیلی افزود: ما ۲ بار سعی کردیم و با فدراسیون جهانی تماس گرفتیم و خوشبختانه شخص ماریوس ویزر رییس فدراسیون جهانی جودو هم نرمش نشان داد و این پیروزی بزرگ نصیبمان شد که بعد از ۳ سال جودوی ایران می تواند در این مسابقات به صورت انفرادی و تیمی شرکت کند. 

 

رییس فدراسیون جودو خاطرنشان کرد: باید از دکتر سجادی وزیر ورزش و دکتر صالحی امیری رییس کمیته المپیک تشکر کنم که رایزنی بسیار خوبی با توماس باخ رییس کمیته بین‌المللی المپیک داشتند و جانانه از ورزش جودو حمایت کردند. خبر بسیار خوبی که می خواهم سربسته آن را عرض کنم این است که تیم جودوی ایران می تواند هم در بازی های آسیایی و هم بازی های کسب سهمیه المپیک شرکت کند.

 

وی درباره اینکه هنوز رای نهایی دادگاه CAS اعلام نشده است، گفت: رای دادگاه برای ششمین بار به تعویق افتاد. از صحبت هایی که من از مذاکرات با توماس باخ شنیدم این است که او نمی تواند در این موضوع دخالت کند اما توصیه هایی را خواهند داشت و قرار است جلسه ای را هم با ماریوس ویزر رییس فدراسیون جهانی جودو برگزار کند. ارتباط خود من هم با ویزر بسیار خوب است و در این چند روز هم ارتباط برقرار کردیم و او هم خیلی خوب نرمش نشان داد. رییس اتحادیه جودوی آسیا هم خیلی به ما کمک کرد. این ارتباط دو طرفه می‌تواند خیلی تاثیرگذار باشد.

 

وی تاکید کرد: رای دادگاه CAS هر رایی چه مثبت یا منفی باشد، ما در مسابقات پیش رو با شرایط خاصی که دارد می توانیم شرکت کنیم و بچه های جودو امیدوار به این باشند که ما باید تمام تلاش خود را برای سهمیه المپیک به کار بگیریم و ان‌شاءالله آنجا هم بتوانیم بهترین نمایش را داشته باشیم.

 

وی در پایان گفت: از مسئولان ورزش و مسئولان امنیتی در روز عرفه التماس می‌کنم با کسانیکه که چسبیده به رشته ها و مخالف آن ها هستند و وقتی از صندلی خود می روند اما آن را ترک نمی کنند و دوست دارند همیشه باشند، برخورد کنند. وقتی این ایمیل را دیدم قلبم درد گرفت. این کارها مخالفت با من نیست بلکه با کشورم است. ۱۰۸ هزار جودوکار ایران چه گناهی کرده اند؟ آیا تا ابد باید این صندلی را نگه داریم؟ چرا دنبال محرومیت ایران هستند؟ این اتفاق چه خوشحالی برای شما دارد؟ من در این چند وقته فقط ۲ شب توانستم خواب راحت داشته باشم. من برق شادی را در چشم جودوکاران می‌بینم. باید برای کسب کرسی های بین المللی در احراز صلاحیت ها دقت شود. این کرسی ها باید امروز به درد ما می خوردند که نخوردند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022