رای CAS درباره محرومیت جودوی ایران برای هفتمین بار به تعویق افتاد!جودو،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
دادگاه حکمیت ورزش باز هم صدور رای درباره محرومیت ۴ ساله جودوی ایران را به تعویق انداخت.

به گزارش ایسنا، دادگاه بین المللی حکمیت ورزش (CAS) با ارسال ایمیل به فدراسیون جودو، برای هفتمین مرتبه صدور رای درباره شکایت ایران از محرومیت ۴ ساله فدراسیون جهانی جودو را به تعویق انداخت‌.

 

 CAS اعلام کرد که رای خود را در تاریخ ۴ شهریور ۱۴۰۱ اعلام می کند.

 

دلیل تغییر مکرر زمان اعلام رای CAS درباره پرونده محرومیت جودوی ایران مشخص نیست و پاسخ قانع کننده ای در این مورد منتشر نشده است.

 

 اعتراض ایران به تعویق صدور رای پرونده تعلیق فدراسیون جودو

امیر ساعد وکیل پر ونده تعلیق جودوی ایران از جدیدترین نامه‌ای که از سوی دادگاه حکمیت ورزش به فدراسیون جودو ایران ارسال شده است، خبر داد و گفت: نامه‌ای که دیروز از طرف دادگاه حکمیت ورزش به فدراسیون جودو جمهوری اسلامی ایران واصل شد، این دادگاه برای هفتمین بار مهلت صدور رای در شکایت این فدراسیون علیه فدراسیون جهانی جودو را تمدید کرد و صدور رای را به تاریخ ۴ شهریور ۱۴۰۱ موکول نمود.

 

وی در ادامه افزود: هر چند ناامید نیستم که به اراده خداوند نهایتا نتیجه‌ای حاصل شود که دل مردم و خانواده مظلوم جودوی ایران شاد شود، اما همین تعویق مکرر صدور رأی از سوی دادگاه حکمیت ورزش نشان می‌دهد که فدراسیون جودو جمهوری اسلامی ایران برای دفاع از حق جودو کاران ایرانی از هیچ کوششی فروگذار نکرده است و با ارائه دفاعیات محکم و دقیق حقوقی در پیشگاه داوران شناخته شده جهانی، استدلال‌هایی را مطرح کرده است که حالا صدور رأی محکومیت علیه جودوی ایران به سادگی برای آن دادگاه جهانی میسر نیست مگر نه تابحال این کار را به سرعت انجام داده بودند.

 

وکیل پرونده جودو ایران در دادگاه حکمیت ورزش در ادامه صحبت‌های خود، خاطر نشان کرد: فراموش نکنیم روزی که تصمیم گرفته شد رأی انضباطی فدراسیون جهانی جودو مبنی بر تعلیق نامحدود جودوی ایران در دادگاه حکمیت ورزش مورد شکایت قرار گیرد، همه ما را دست و پا بسته می‌دانستند و امیدی به کوچکترین اتفاق مثبت به نفع جودو وجود نداشت. در حالی که با همراهی آرش میراسماعیلی رئیس فدراسیون جودو و همکاران وی، مقامات عالی محترم وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک و حمایت معنوی یکایک رؤسای ارجمند هیات‌های جودو و‌جودو کاران عزیز و غیور، رأی اولیه فدراسیون جهانی شکسته شد، تعلیق نامحدود جودو به محرومیت چهارساله تقلیل پیدا کرد و شرط توخالی تحمیلی فدراسیون جهانی نیز در دادگاه حکمیت ورزش باطل اعلام شد.

 

او گفت: با توجه به هماهنگی‌های انجام شده با رئیس فدراسیون جودو نامه‌ای به دادگاه ارسال خواهد شد و به این روند تعویق مکرر صدور رای اعتراض خواهیم کرد. با این امید که وضعیت این پرونده از حالت بلاتکلیفی خارج شود و هر چه زودتر این دادگاه، رای نهایی خود را که یا تأیید محرومیت چهارساله جودو ایران و یا کاهش مدت محرومیت خواهد بود، صادر نماید.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022