بیانیه تند و تیز باشگاه پرسپولیس علیه تلویزیون؛ از صداوسیما ما را تهدید کردندباشگاه پرسپولیس،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
باشگاه پرسپولیس با انتشار یک بیانیه طولانی به محتوای یک برنامه تلویزیونی و گزارشی که علیه رضا درویش تهیه شده بود موضع گرفت.

به گزارش ورزش سه، بعد از ظهر جمعه در حالت عادی فرصتی برای استراحت ارکان اداری یک تیم فوتبال است اما پرسپولیس در وضعیت خاصی است. 

 

از آنجایی که از روز گذشته حملات از سوی ارگان دولت (یک روزنامه و یک خبرگزاری) به رضا درویش آغاز شده، امروز گزارش برنامه ورزشگاه درباره مدیرعامل سرخ‌ها منجر به انتشار بیانیه‌ای طولانی و تند شده که نکات مختلف و ارجاعات بسیاری دارد و البته ظاهرا پای یکی از رقبای مستقیم پرسپولیس نیز در آن به میان آمده است.

 

هدفمند پرسپولیس را می‌کوبند 
یک برنامه تلویزیونی، امروز بسیاری را حتی از رسانه‌های بی‌طرف متحیر کرد. برنامه‌ای که عمق بغض آن نسبت به پرسپولیس و کینه آن نسبت به عوامل باشگاه و تیم البته برای ما عجیب نبود، اما اتفاقا امروز لازم بود تا صحت گفتار ما در پرسپولیس، نسبت به وجود برنامه‌ای هدفمند علیه پرسپولیس برای ایجاد بی‌ثباتی و تغییر، به اثبات برسد.
امروز یک درخواست ویژه از هواداران داریم. این‌که حتما نسبت به جستجو و تماشای آخرین برنامه «ورزشگاه» اقدام کنند.

 

هوادار ما حق دارد عصبانی باشد
حتما این کار را انجام بدهید چون کمک خواهد کرد دریابید قرار است برای از هم پاشیدن مجموعه و خانواده ما از چه دری وارد شوند و به چه روشی متوصل گردند. این که چگونه به نام پرسپولیس و هوادار پرسپولیس علیه آن اقدام می‌شود. هر چند یکی از دلایل چنین رویکردهایی در بعضی برنامه‌ها، تلاش برای جذب مخاطب و برون رفت از بحران نداشتن بیننده، شنونده و دنبال‌کننده است. این برنامه را ببینید و بعد خود قضاوت کنید قرار است از هواداری که نگران است، استرس دارد و از بعضی جهات به حق عصبانی است و گاهی اوقات عصبانیتی را که باید متوجه دیگران کند، متوجه پرسپولیس می‌کند، قرار است چگونه بهره برداری شود. بهره برداری می‌کنند به خاطر ارتباط‌های خاصی که خود با عوامل تیمی خاص دارند که به تعبیر بعضی بسیار کارکشته هستند. خود به ظاهر کنار می‌نشینند و آدم‌های‌شان را سراغ ما می‌فرستند.

 

باید از این تهدید استفاده کنیم
می‌گویند، «عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد.» شاید این همان تهدیدی است که باید به آن به عنوان یک فرصت نگاه کنیم. فرصتی برای هوشیاری. همین هوشیاری باعث شد دیروز در پرسپولیس همه از مدیر تا مربی و بازیکن با وجود همه مشکلات و دغدغه‌هایی که همچنان وجود دارد، گرد هم بیایند و هم‌پیمان شوند. هوادار، عمود خیمه پرسپولیس است و این را هواداران می‌خواستند.

 

پیمان بستید که پرسپولیس را بکوبید
مشکلات مالی همچنان وجود دارد. مدیران و کادر فنی و بازیکنان همچنان با آن دست و پنجه نرم خواهند کرد ولی اگر عشق به مردم نبود، اتحاد دیروز روی نمی‌داد. جالب این که همین اتفاق دیروز در تمرین، گویا بعضی را نگران ساخته است. تا همه آن‌هایی که پیمان بستند را با هم بکوبند. مدیرعامل را یک‌جور، سرمربی را جور دیگر.

 

یحیی را کنار بگذاریم تا در دنیای نادان‌ها مدال بگیریم؟
فقط به مونولوگی که برای مدیرعامل باشگاه نوشته شده توجه کنید‌. این دیگر نقد رسانه‌ای نیست‌. دشمنی و کینه است یا آن‌جا که سرمربی موفق تیم را می‌کوبند‌. چون عملکرد یحیی را باید در این چند سال بررسی کرد نه در چند بازی. جالب این که برای عبور از او از قهرمانی‌های سال‌های اخیر و سه گانه سال قبل وام می‌گیرند! این دیگر حیرت‌آورترین بود. آن سه گانه را با چه کسی و چه کسانی به دست آوردیم؟ حالا برای چند بازی چنین مربی را کنار بگذاریم که در دنیای نادان‌ها مدال افتخار بگیریم؟ این چه سخن و رویکردی است.

 

نگرانید ما دوباره جام بگیریم
این ادبیات را دو آتشه‌ترین هواداران تیم‌های رقیب هم به کار نمی‌گرفتند و قطعا کسی که چنین برنامه‌ای می‌سازد اگر هم بخواهد و تلاش کند نمی‌تواند دلسوز پرسپولیس و هوادارانش باشد. این چه نگرانی است که به جان‌شان افتاده است؟ نگرانی از این که این پیمان به انسجامی بینجامد که سال قبل طومار رقیبان را در هم پیچید و جام‌ها را درو کرد.

 

تلویزیون از بازی ما درآمد دارد
این برنامه را ببینید و خوب فکر کنید چرا بعد از هم‌پیمانی دیروز در پرسپولیس و در آستانه بازی قبل دربی، باید چنین برنامه تحریک‌آمیزی ساخته شود و هواداران را سوق دهند تا در بازی پیش رو بحران ایجاد کنند و در هفته پیش رو نیز آرامش را از تیم بگیرند.


جالب است تلویزیون از بازی‌های پرسپولیس درآمد کسب می‌کند. از آن هیچ سهمی به خود ما نمی‌دهد در حالی که ریشه اکثر این مشکلات که هواداران را بی‌قرار و ناراحت می‌کند در مسائل مالی است و بعد در مقام وکیل مدافع همین هوادار ایفای نقش می‌کند.

 

لحن گوینده بغض و کینه دارد
البته برنامه‌های خوب و آدم‌های منصف در بخش‌های ورزشی رادیو و تلویزیون کم نیستند. ولی از ما ناراحت نباشند چون از سوی همکاران آن‌ها مورد حمله ناجوانمردانه‌ای قرار گرفته‌ایم. شما فقط به لحن گوینده و مطالبی که مطرح می‌کند توجه کنید‌. این همه بغض و کینه به چه دلیل بود؟

 

می‌خواهند ثبات پرسپولیس را بگیرند
عجیب است که با پرسپولیس و بازی‌هایش کسب درآمد کنند و بخشی از آن را به جای آن‌که در اختیار پرسپولیس بگذارند، آن را به برنامه‌سازانی اختصاص بدهند که پرسپولیس را تهدید به استفاده از تریبونی که دارند می‌کنند و به دنبال ایجاد بی‌ثباتی در مجموعه هستند در حالی که خود بارها گفته‌اند، ثبات از عوامل موفقیت است.

 

درآمد شما به نام پرسپولیس است
آن‌ها با علم به این مسئله به استناد همین برنامه اخیر به دنبال برهم زدن تشکیلات پرسپولیس و وارد کردن آن به دور باطل تغییرات مکرر هستند. آیا منصفانه است درآمدی که به نام پرسپولیس به دست می‌آید این‌گونه هزینه شود؟

 

از صداوسیما ما را تهدید کردند
ما را تهدید کرده بودند که اگر با آن‌ها همکاری نکنیم، اگر مدیرعامل و سرمربی و بازیکنان به برنامه‌آن‌ها رفت و آمد نکنند چنین و چنان خواهند کرد و این کار را کردند. صداقت در گفتار آن‌ها را با دانستن این واقعیت هم می‌توانید قضاوت کنید.

 

قربانی اختلافات در تلویزیون شدیم 
به نظر می‌رسد پرسپولیس همچنین قربانی درگیری‌ها و اختلافات درون سازمانی آن‌ها است چون در جریان همان تهدیدها گلایه داشتند که چرا مدیران، سرمربی و بازیکنان با یکی دو برنامه در ارتباط هستند و با آن‌ها نه! ما چه کنیم؟ نمی‌توانیم تمام وقت خود را صرف شرکت در برنامه‌ها کنیم به ویژه که بعد از هر برنامه تا چند روز پیامدها و آثاری وجود دارد. این که از بازی‌ها و پخش مستقیم بازی‌های ما، بازی‌هایی که این همه برای آن‌ها هزینه می‌کنیم به رایگان استفاده می‌شود کافی نیست؟! تاوان رقابت‌های درون سازمانی دیگران را هم ما باید پرداخت کنیم؟!

 

تلویزیون یک ریال پول نمی‌دهد
هر بازی که پرسپولیس برگزار می‌کند با احتساب هزینه‌ها و دستمزدها، بین ۱۰ تا ۱۵ میلیارد تومان هزینه در بر دارد و تلویزیون برای آن ریالی پرداخت نمی‌کند. به راستی این کافی نیست؟

 


کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------