اختصاصی: استقلال و خبر تلخی که تقریبا قطعی است!استقلال ,اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی
استراماچونی تنها سنگ بزرگ پیش پای استقلال برای حضور در آسیا نیست و آبی‌ها چندین پرونده داخلی و خارجی دیگر نیز دارند که رأی قطعی آن‌ها صادر شده است. 

به گزارش ورزش سه ، استقلال، عدم دریافت مجوز حرفه‌ای و حذف از لیگ قهرمانان آسیا. عبارت سه کلمه‌ای که برای دومین سال متوالی برای آبی‌ها در حال تکرار است. این بار وضعیت متفاوت‌تر از سال قبل است و این باشگاه با بزرگ‌ترین بدهی تاریخ خود روبه‌رو شده است؛ پرداخت بیش از 100 میلیارد تومان به آندره‌آ استراماچونی.

 

آبی‌ها برای فرار از این کابوس، زمان زیادی ندارند و باید تا روز جمعه 31 مارس، مصادف با یازدهم فروردین، ضمن پرداخت طلب سرمربی ایتالیایی، سایر پرونده‌های داخلی و خارجی خود را مختومه اعلام کنند تا با خیال راحت، مجوز حرفه‌ای حضور در لیگ قهرمانان آسیا را کسب کنند، امری که غیرممکن به نظر می‌رسد و احتمالا باید برای دومین سال متوالی، شاهد حذف استقلال از آسیا باشیم.

 

در شرایطی که مدیران باشگاه چند روزی است در پی تشکیل جلسات متعدد با یکی از اپراتورهای تلفن همراه هستند تا بدهی خود به استراماچونی را پرداخت کنند، اما نه تنها این اتفاق رخ نداده بلکه پیگیری‌های خبرنگار ورزش سه نشان می‌دهد که وضعیت این باشگاه بسیار بحرانی‌تر از چیزی است که تصور می‌شد و استراماچونی تنها سنگ بزرگ جلوی پای استقلال جهت حضور در آسیا نیست.

 

طبق قوانین جدید لیگ قهرمانان آسیا برای فصل آینده، باشگاه‌ها جهت دریافت مجوز حرفه‌ای، می‌بایستی پرونده‌های مالی منتهی به تاریخ 31 دسامبر 2022 را پرداخت کرده و ثابت کنند که هیچ بدهی معوقی ندارند و یا اگر هم بدهی در پرونده‌های مالی باشگاه است، باید تا 31 مارس 2023 یعنی یازدهم فروردین 1402 تسویه شود.

 

استقلال ,اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی

رأی فیفا در پرونده استراماچونی نیز در سال 2020 صادر شد و رأی دادگاه CAS نیز در سال 2022 به دست آبی‌ها رسید. بدین ترتیب پرونده سرمربی ایتالیایی شامل تاریخ تعیین شده از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا، یعنی پرونده‌های مالی منتهی به 31 دسامبر 2023 می‌شود.

 

اما شوک بزرگ بعدی که به هواداران استقلال وارد می‌شود، مربوط به دیگر پرونده‌های باشگاه است. حتی در صورت پرداخت طلب استراماچونی، آبی‌ها چند پرونده دیگر دارند که رأی قطعی آن‌ها صادر شده است. نکته جالب اینکه چند مورد از این پرونده‌ها، به بازیکنان ایرانی مربوط می‌شود که به AFC شکایت کرده و رأی قطعی آن‌ها صادر گردیده است.

 

سیداحمد موسوی بازیکن دو فصل پیش استقلال و فعلی نساجی یکی از نفراتی است که به کنفدراسیون فوتبال آسیا شکایت کرده و رأی آن قطعی است. رأی پرونده لئاندرو پادوانی نیز صادر شده و علاوه بر این، کوین یامگا به دلیل عدم دریافت حقوقش، یک نوتیس به باشگاه ارسال کرده است. پرونده‌های استقلال به همینجا محدود نمی‌شود چرا که باشگاه‌های سانتاکلارا و شباب الاهلی نیز بابت انتقال محمد محبی و مهدی قایدی به جمع آبی‌ها، از استقلال شکایت کرده‌اند و این پرونده‌ها نیز در AFC و فیفا تشکیل شده است.

استقلال ,اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی

 

نکته عجیب اینکه استقلال چهار پرونده باز دیگر در داخل ایران دارد که کمیته تعیین وضعیت رأی خود را صادر کرده و آبی‌ها به پرداخت مبالغی محکوم شده‌اند که پرونده عرفان باقری یکی از آن‌هاست و با وجود اینکه این پرونده مبلغ ناچیزی است، اما هنوز پرداخت نشده است.

 

طبق پیگیری‌های خبرنگار ورزش سه، مشخص شد که کمیته صدور مجوز حرفه‌ای با باشگاه استقلال مکاتبات لازم را انجام داده و اخطار نهایی را نیز برای آبی‌ها صادر کرده است و مدیران باشگاه در جریان این مسئله هستند که علاوه بر پرونده استراماچونی، آن‌ها چندین پرونده باز دیگر نیز در فیفا و AFC دارند و تا زمانی که این بدهی‌ها پرداخت نشود، آن‌ها قادر به حضور در لیگ قهرمانان آسیا نخواهند بود.

 

نتیجه‌گیری: در نهایت و در فاصله سه روز تا پایان مهلت قانونی جهت تسویه حساب مالی با تمامی بدهکاران، به نظر می‌رسد که مدیران استقلال قادر به حل این پرونده‌ها نیستند. استراماچونی تنها سد مقابل حضور آبی‌ها در آسیا نیست و چندین پرونده دیگر در AFC و فیفا علیه این باشگاه تشکیل و رأی آن‌ها قطعی شده است و طبق قوانین کنفدراسیون فوتبال آسیا، اگر باشگاهی حتی یک دلار بدهی پرداخت نشده داشته باشد، حق حضور در لیگ قهرمانان آسیا را نخواهد داشت و بدین ترتیب باید برای دومین سال متوالی، شاهد حذف استقلال از این رقابت‌ها باشیم.

 

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X آیلتس,دوره آیلتس,ترجمه

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023