تاثیر کرونا بر فوتبال ایران؛ دیدارهای هفته بیستم لیگ برتر بدون تماشاگر شد/ تابش: خواستار لغو دیدار با پرسپولیس هستیم اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی ,سازمان لیگ
سه دیدار باقی مانده از هفته بیستم لیگ برتر بدون حضور تماشاگر برگزار خواهد شد. 

به گزارش ایلنا، بنابر تصمیم نهایی سازمان لیگ مسابقات هفته بیستم لیگ برتر که قرار است فردا برگزار شد بدون حضور تماشاگران به انجام می‌رسد.

 

در ادامه مسابقات هفته بیستم قرار است فردا تیم‌های شهرخودرو مشهد، سپاهان اصفهان و استقلال تهران از رقبای خود میزبانی کنند.

 

به دلیل شیوع ویروس کرونا، صبح امروز جلسه‌ای با حضور مسئولان وزارت بهداشت، فدراسیون پزشکی-ورزشی، سازمان لیگ، فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش و جوانان برگزار شده بود که حتی احتمال لغو مسابقات فردا هم شنیده می‌شد.

 

با عدم حضور تماشاگران در دیدارهای فردا به نظر می‌رسد مسابقات هفته بیست و یکم لیگ برتر یا حتی سایر مسابقات پیش روی لیگ هم بدون حضور تماشاگران برگزار شود.

 

مخالفت شورای تامین اصفهان با حضور تماشاگران در بازی سپاهان-پرسپولیس

با اعلام حمیدرضا دادخواه، دبیر هیات فوتبال استان اصفهان، شورای تامین اصفهان تصمیم خودش را در مورد برگزاری بازی سپاهان و پرسپولیس بدون حضور تماشاگران گرفته اما این تصمیم هنوز به هیات فوتبال استان نشده است.

 

همچنین معاونت عملیات یگان ویژه نیز اعلام کرد که هنوز چنین تصمیمی به آن‌ها ابلاغ نشده است.

 

دو تیم سپاهان و پرسپولیس در چارچوب هفته بیستم لیگ برتر از ساعت 16:15 در ورزشگاه نقش جهان به مصاف هم می‌روند.

 

استقلال و ذوب آهن بدون تماشاگر شد/ وضعیت پرسپولیس و سپاهان کماکان نامعلوم

مسابقه استقلال تهران و ذوب آهن اصفهان از هفته بیستم لیگ برتر فصل ۹۹-۹۸  روز یکشنبه( ۴ اسفند ۹۸) بدون حضور تماشاگر برگزار خواهد شد.

 

با توجه به شیوع بیماری کرونا و بنا بر توصیه وزارت بهداشت، بازی استقلال با ذوب‌آهن اصفهان در تهران بدون حضور تماشاگران برگزار خواهد شد.

 

بباشگاه استقلال در این‌باره به هوادارانی که اقدام به خرید بلیت این مسابقه کردند، از طریق شرکت توسعه و تجهیز، مبالغ پرداختی آنها عودت داده خواهد شد.

 

با وجود ممنوعیت حضور هواداران در بازی استقلال و سپاهان، سازمان لیگ هنوز دستوری درباره بازی سپاهان - پرسپولیس و همچنین شهرخودرو - نفت مسجدسلیمان اعلام نکرده است.

 

سپاهان - پرسپولیس با حضور تماشاگران؟

خبرآنلاین نوشت: پس از شیوع کرونا در کشور، سازمان لیگ بازی استقلال و ذوب آهن را بدون تماشاگر اعلام کرد و همچنین شورای تامین استان اصفهان هم با حضور تماشاگران در بازی پرسپولیس و سپاهان مخالفت کرد.

 

اما با اعلام باشگاه سپاهان در توئیتر، این بازی با حضور تماشاگران برگزار خواهد شد. توئیتر باشگاه سپاهان مدعی شده که تاکنون هیچ نهادی دستور به لغو بازی یا برگزاری بدون تماشاگر را صادر نکرده است.

 

 تابش: خواستار لغو دیدار با پرسپولیس هستیم

 مسعود تابش مدیرعامل باشگاه سپاهان درباره برگزاری بازی سپاهان- پرسپولیس بدون تماشاگر، به دلیل جلوگیری از شیوع کرونا ویروس جدید اظهار کرد: حساسیت الان زیاد است و اگر بازی بدون تماشاگر باشد حق میزبانی ما منتفی می شود. خواهش ما این است که این بازی به تعویق بیفتد و خواهان برگزاری مسابقه با هوادار نیستیم. البته هنوز به صورت رسمی چیزی به ما ابلاغ نشده است.

 

او ادامه داد: بازی ما با استقلال در جام حذفی به خاطر آلودگی هوا و به خاطر سلامتی مردم به تعویق افتاد. درخواست ما این است که این بازی هم به تعویق بیفتد. به هیچ وجه نمی خواهیم سلامتی مردم به خطر بیفتد.

 

تابش که با برنامه "ورزشگاه" صحبت می کرد در پاسخ به این پرسش که اگر فشردگی مسابقات اجازه تعویق بازی را ندهد چه اتفاقی میفتد هم اظهار کرد: به هر حال می توانند یک شرایطی فراهم کنند. در همین بازی فردا حتی بدون تماشاگر 50 نفر از تیم ما و 50 نفر از تیم حریف و عوامل مسابقه حضور دارند. این ها هم انسان هستند. ما خواهان تعویق مسابقه هستیم. ما حاضریم حتی چهار روز یک بار بازی کنیم اما بازی فردا به تعویق بیفتد. باز هم تاکید می کنم سلامتی مردم در اولویت اول است و حاضر به خطر افتادن سلامتی مردم نیستیم.

 

بیانیه مشترک باشگاه‌های شهرخودرو و سپاهان/فوتبال بدون تماشاگر یک رقابت بی روح است

به دنبال اطلاعیه ستاد مقابله با شیوع بیماری کرونا در ورزش و عدم توجه به لغو دیدارهای دو تیم لیگ برتری سپاهان  و شهرخودرو مقابل رقبایشان ، این دو باشگاه در بیانیه ای مشترک خواستار لغو مسابقاتشان شدند.

 

در این بیانیه آمده است:

فوتبال بدون حضور تماشاگران یک رقابت بی روح و بدون جذابیت است و این حق تیم های فوتبال است که از خواسته به حق هوادارانشان یعنی حضور و حمایت در بازی هایی که میزبان هستند برخوردار باشند.

 

طی چند روز گذشته و با شیوع بیماری کرونا در کشور حالا همه به دنبال مقابله با این بیماری هستیم تا هموطنانمان کمترین آسیب را ببینند، اما اطلاعیه ستاد مقابله با شیوع بیماری کرونا در ورزش و لغو تمام مسابقات ورزشی به غیر از سه مسابقه لیگ برتر که قرار است یکشنبه برگزار شود تعجب همه را در بر داشت.

 

بی شک هیچ یک از باشگاه های سپاهان  و شهرخودرو، به هیچ وجه خواهان به خطر افتادن سلامتی مردم و هوادارانمان نیستیم، اماآیا فقط سلامتی هواداران اهمیت دارد و اگر سلامتی بازیکنان و سایر عوامل مسابقه به خطر بیفتد، مهم نیست؟

 

نکته دیگر اینکه در شرایط حساس مسابقات لیگ برتر که بازی ها و امتیازات بسیار اهمیت دارد،اگر این بازیها بدون تماشاگر باشد، عملا حق میزبانی ما از بین می‌رود و انتظار می رود سازمان محترم لیگ در لغو این مسابقه هااقدام عاجل انجام دهد تا حقی ضایع نگردد.

 

بازهم تاکید می کنیم که باشگاههای سپاهان  و شهرخودرو درخواست دارند تا  بازی های فردا مقابل رقبایشان در شرایط فعلی و بدون حضور تماشاگران لغو شده و از وزارت ورزش و جوانان، فدراسیون فوتبال و ستاد مقابله با شیوع بیماری کرونا درخواست داریم به احترام مردم اصفهان و مشهد مقدس به درخواست بحق این دوباشگاه احترام بگذارند.

 

باشگاه پرسپولیس: اگر بازی در تهران بود سپاهان همین نظر را داشت؟

مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس درباره اظهارات مدیرعامل باشگاه سپاهان که خواستار لغو دیدار پرسپولیس و سپاهان شده بود، اظهار کرد: مسئولین برای مبارزه با کرونا در ورزش با جمع بندی همه مسائل به این نتیجه و تصمیم واحد رسیده اند که سه مسابقه لیگ برتر در روزهای یکشنبه بدون تماشاگر برگزار شود. این یک تصمیم کلی است  و مختص یک تیم نیست اما متاسفانه مسئولین باشگاه سپاهان  نمی خواهند قانون اجرا شود و مدام مخالفت خود را با این موضوع اعلام می دارند.

 

وی تصریح کرد: باید احترام به تصمیمات کلان و مهم را در دستور کار قرار داد و  طبق تصمیم کلی مسوولان بازی های فردا بدون حضور تماشاگران باید برگزار شود. این بازی اگر در تهران هم برگزار می شد نیز بدون تماشاگر بود کمااینکه این تصمیم برای کلیه بازی های فردای لیگ برتربوده و برخی اظهاراتی که درباره چنین مسائلی شنیده می شود جای تعجب دارد.

 

وی ادامه داد: آقای سهیل مهدی، رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ هم در جلسه هماهنگی طی تماسی بر لزوم برگزاری بازی بدون حضور تماشاگران تاکید کرده‌اند. باشگاه سپاهان نسبت به این موضوع اعتراض دارد. انها صراحتا می گویند یا بازی با تماشاگر برگزار یا لغو شود و این پذیرش برگزاری بازی با حضور تماشاگر  در شرایطی که بنا بر نظر مسوولان باید بازی های فردا  بخاطر جلوگیری از شیوع بیماری کشنده و خطرناک کرونا بدون تماشاگر برگزار شود جای تعجب بسیار دارد. ایا اگر بازی در تهران بود هم چنین نظری داشتند؟ چرا باید گفت یا با تماشاگر و یا لغو بازی؟ آیا نباید سلامت مردم بر هر چیزی ارجح باشد. در این شرایط آیا رواست تماشاگران دو تیم و دیگر بازی ها در کنار هم و روی سکوها بازی ها  را تماشا کنند و خیلی راحت سلامت و  جان شان در خطر قرار گرفته و دچار مخاطره و  اسیب های جبران ناپذیر شوند.

 

وی افزود: از برخی مسائل و اتهامات واهی که مطرح می شود و متاسفانه با انها برخوردی هم صورت نمی گیرد متعجبیم. نیاز به گفتن حقایقی که چون روز روشن اشکار است هم نیست چرا که مستندات نشان می دهد تیم پرسپولیس در فصل جاری از ناحیه تصمیمات اتخاذ شده، اشتباهات داوری و برنامه مسابقات مجموعا بیش از هر تیمی متضرر شده است‌.

 

 

منزوی: بازی استقلال و ذوب آهن باید لغو شود

کامران منزوی در خصوص اینکه امروز عنوان شد برند این باشگاه به مزایده گذاشته شده بود اظهار داشت: ما در ابتدا باید ماهیت باشگاه را روشن کنیم که این باشگاه دولتی است یا خصوصی. اگر این موضوع روشن شود خیلی سریعتر به نتیجه می رسیم.

 

وی افزود:البته با همت تقی زاده و پیگیری مقام عالی وزارت ورزش کار خیلی سریعتر شده ولی اینکه در یک سال این 2 باشگاه خصوصی شود خیلی بعید به نظر می رسد. مشکل مزایده برند هم به سال 92 بر می گردد که دیونی را ایجاد کرده بودند و قادر به پرداخت آن نبودند. سندی هم صادر شده بود که همان سند مورد شکایت قرار گرفت و قاشی هم طبق قانون باشگاه را 800 میلیارد تومان ارزشگذاری کرده و روی لوگو هم قیمت 800 میلیون تومان قیمت گذاشته بود.

 

عضو هیات مدیره استقلال عنوان کرد: روی همین موضوع هم مزایده ایجاد شده بود که برنده مزایده باید این رقم را پرداخت می کرد که به محض اطلاع از این موضوع مبلغ شکایت را تامین کردیم. البته از آجا که  در پرده مالی باشگاه اسنادی وجود داشت که نشان می داد این بدهی پرداخت شده بلافاصله برای استیفای حق باشگاه شکایت‌نامه ای را تنظیم کرده و خواستار حق و حقوق باشگاه شدیم.

 

منزوی خاطر نشان کرد: در ماده 8 و 19 و 55 قانون محاسبات وقتی دیونی بلامحل می شود باید به آن اعتبار تخصیص داده شود. باشگاه استقلال اعتبار دارد ولی به آن تخصیص داده نمی شود. روزی نیست که نبینیم کسی شکایت کرده باشد یا از باشگاه توقیف اموال گرفته شود.

 

وی در خصوص مجمع روز سه شنبه باشگاه و تغییر اعضای هیات مدیره استقلال گفت: در مجمع عمومی پیش رو متاسفانه دستور ترمیم هیات مدیره در آن نیست. دستور جلسه هم که صادر شود هیچکس نمی تواند آن را عوض کند. در این جلسه گزارش حسابرس قانونی مالی مطرح می شود.بنابراین ترمیم هیات مدیره که 3 عضو  مستعفی داریم در دستور کار نیست.

 

عضو هیات مدیره استقلال که با شبکه خبر گفت و گو می کرد ادامه داد: من، فتح الله زاده و فتحی مستعفی هستیم و فقط 2 عضو در هیات مدیره استقلال حضور دارد. بنده الان عضو هستم ولی تا مجمع تشکیل نیوشد نمی توانم استعفای خودم را رسمیت ببخشم. الان هم اعلام می کنم که نمی توانم در استقلال به کارم ادامه بدهم. در حال حاضر 2 عضو هیات مدیره استقلال در این باشگاه حضور دارند و 3 عضو دیگر باید ترمیم شوند.

 

وی خاطر نشان کرد: بعد از ترمیم هیات مدیره طبق اساسنامه باید مدیرعامل را به مجمع معرفی کند اما مجمع روز سه شنبه شامل این موارد نمی شود چون اصلا در دستور جلسه نیست که در مورد تغییرات بحث صورت بگیرد.بعد از این دستور جلسه ممکن است اعضای مجمع نشست فوق العاده برگزار کنند و هیات مدیره را ترمیم و ان شاالله مدیرعامل را مشخص کنند.

 

منزوی در خصوص دیدار استقلال و ذوب آهن و عدم حضور تماشاگران گفت: من با مجیدی و خلیل زاده صحبت کردم.نظر شورای تامین صد در صد درست است و بازی باید بدون تماشاگر شود اما بازیکنان فوتبال ایران سرمایه هستند و اگر برای جان انسان ها ارزش قائل هستیم این 30 بازیکن دو تیم هم برای ما ارزش دارند و باید بازی لغو شود. ما از کجا می دانیم از 25 بازیکن دو تیم کسی به ویروس کرونا مبتلا نیست؟ آیا تست پزشکی از آنها گرفته شده است؟

 

وی ادامه داد: چرا همه چیز را فدای یک برنامه می کنیم؟ استقلال 2 روز دیگر بازی بین المللی دارد، چرا خودمان به برخی چیزها دامن می زنیم؟ اگر برای تماشاگر ارزش قائل هستیم برای بازیکنان، مربیان، عکاسان و .... ارزش قائل باشیم. مگر می شود بازیکنان با هم برخورد نداشته باشند؟ سازمان لیگ و فدراسیون در برگزاری یک مسابقه نظر می دهند نه شورای تامین.جان بازیکنان ارزشمند است و من از این تصمیم خیلی ناراحت هستم. من به عنوان نایب رئیس هیات مدیره استقلال می خواهم که بازی استقلال و ذوب آهن لغو شود.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------