آخرین اخبار ورزشی


پاری سن ژرمن ,اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی

برای سومین بار پیاپی؛ ام‌باپه بهترین بازیکن لیگ فرانسه شد

ستاره جوان پاری سن ژرمن عنوان بهترین بازیکن فصل لیگ فرانسه را به خود اختصاص داد. به گزارش ایسنا و به نقل از اکیپ، کیلیان…

اولیایی بر چه اساسی مدیرعامل استقلال شد؟اولیایی ,اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی

محمد مایلی‌کهن بعد از عمل قلب باز تلاش داشته کمتر درباره فوتبال و ورزش حرف بزند چرا که بعد از پشت سر گذاشتن آن جراحی سنگین شاید بهتر باشد از ناملایمت‌های ورزش و فوتبال کمتر دلخور شده و عصبانی نشود اما سراغ ایشان رفتیم تا درباره اتفاقات اخیر با او صحبت کنیم.

 

آقای مایلی‌کهن مشاجره یا مناظره آقایان صدری و اولیایی را دیدید؟

 بله یک بخش‌اش را دیدم اما وقتی دیدم دارم اذیت می‌شوم تلویزیون را خاموش کردم.

به نظر می‌رسد جدا از بحث تأکید مدیران باشگاه‌ها به ادامه روال قبلی و سند‌سازی، کمیته استیناف و بدوی هم موضوع تغییر آیین‌نامه و نداشتن مهلت سه ماهه را به باشگاه‌ها اعلام نکرده بوده و به نوعی همه در این ماجرا مقصرند.

 

 شما اگر در این زمینه‌ها و سایر زمینه‌ها حرف راست شنیدید باید تعجب کنید.

به نظر می‌رسد سوء‌مدیریت در باشگاه‌ها و البته رقم خوردن این فاجعه و موارد اینچنینی نقش عمده‌ای داشته که مربوط به مدیران سه چهار سال اخیر در باشگاه می‌شود.

 

 خب این مدیران را چه کسی انتخاب می‌کند؟

وزیر ورزش.

 

 فکر کنم از زمان آقای سلطانی‌فر بود که سازمان تربیت بدنی تبدیل به وزارتخانه شد اما باید برای پیدا کردن عامل اصلی این مشکلات همان جمله پیدا کنید پرتقال فروش به کار برده شود. دیگر شرایط همین است. شما ببینید من اگر یک روز رئیس فدراسیون فوتبال می‌شدم همه به من حمله می‌کردند. می گفتند چرا این بشود؟ باید طور دیگری بشود. در صورتی که پوست و استخوان و تحصیلات من، لیسانس و فوق لیسانس و سوابق مدیریتی من همه مرتبط بوده اما یقین بدانید اگر من می‌شدم همه ایراد می‌گرفتند.

 

از بین مدیران باشگاه پرسپولیس در ده سال گذشته من آقای رحیمی را یاد می‌آورم که ورزشی بودند اما به خاطر مشکلاتی که با آقای سیاسی داشتند ایشان هم موفق نشدند.

 به نظرم آقای رحیمی بد کار نکردند. ایشان در سپاهان خوب بودند، در فدراسیون هندبال هم خوب بودند.

 

دیگر فردی را به خاطر ندارم که سابقه ورزشی داشته باشد. 

 چرا، آقای انصاری‌فرد بود اما نتوانست. البته ایشان تحصیلات مرتبط نداشتند، ضمن اینکه جایی کار مدیریت ورزشی نکرده بودند.

 

بله ایشان هم ورزشی بودند اما الان نشانه‌های سوء‌مدیریت‌شان در پرسپولیس بارز شده و یکی‌یکی رو می‌شود.

  کاری ندارم. من در هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس بودم و خودم را کاندیدای مدیرعاملی کردم. یکی دو ماه بودم و گفتم اگر مدیرعامل نشوم دیگر نمی‌آیم که همین‌طور هم شد. خب چه شد؟ آقای انصاری‌فرد را مدیرعامل گذاشتند. من نمی‌گویم آدم بدی بود اما در این زمینه تجربه نداشت.

 

این که مربوط به دوره اول‌شان بود اما در دوره دوم مدیریت در پرسپولیس هم خوب کار نکردند.

 آخر باید ببینید در دوره اول چه کار کرده بود و بر چه اساسی دوره دوم آمد؟ آیا در دوره اول موفق بوده؟ شما ببینید در دوره اول اعضای هیأت مدیره چه کسانی بودند؟ فدا‌حسین مالکی که آن زمان رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا بود و بعد نماینده شد. آقایان سعیدلو و نژادفلاح هم بودند. من بودم و انصاری‌فرد. خب به چه دلیل آقای انصاری‌فرد مدیرعامل شد؟ چون ایشان روزنامه پیروزی را داشتند و هر روز عکس‌شان را می‌زدند و خوش‌شان می‌آمد. آن زمان آقای علی‌آبادی رئیس سازمان تربیت بدنی بود و من هم کارمند سازمان بودم. بعد که از هیأت مدیره بیرون آمدند هر کاری کردند برنگشتم. حالا الان ببینید آقایان فداحسین مالکی یا سعیدلو می‌آیند جواب بدهند؟ یک موقع شما فردی را در آن منصب می‌گذارید که قبلاً موفق بوده ولی...

 

آقای حبیب کاشانی هم دو مقطع مدیرعامل پرسپولیس شدند که مقطع اول موفق بودند اما مقطع دوم با چالش‌هایی که در انتخاب حمید استیلی برایشان پیش آمد فرجام خوشی نداشتند. 

 نه آقای کاشانی که اصلاً قابل مقایسه با اینها نبود. ایشان کارهای خیلی خوبی کردند. نه اینکه اشتباه نداشتند چون همه اشتباه دارند اما در مجموع موفق بود. الان یکسری از آورده‌ها نتیجه عملکرد خوب ایشان بوده. مثلاً تجهیز ورزشگاه درفشی‌فر یا همین ورزشگاه شهید کاظمی بیشتر برمی‌گردد به دوره ایشان. آقای‌نژاد فلاح هم در مقطعی مدیرعامل شد. ایشان آدم خیلی محترمی است. نمی‌دانم چه بگویم. مشکلات زیاد است اما هیچ موقع کار دست کاردان نیفتاد، حتی به‌صورت نسبی. وقتی این‌طوری می‌شود معلوم است که چنین اتفاقاتی پیش می‌آید.

 

به نظر می‌رسد کمیته استیناف و کمیته بدوی هم در ماجرای عدم صدور مجوز حرفه‌ای کوتاهی کرده‌اند.

 گفتی کمیته بدوی و استیناف و کردی کبابم. همین آقای اولیایی مگر قبلاً مدیرعامل استقلال نبوده. بروید بررسی کنید ببینید چقدر بدهی بالا آورده. من به شخصیت حقیقی ایشان کاری ندارم و برایم قابل احترام است اما ایشان که الان می‌آید صحبت می‌کند بدهی‌های زمان خودش را هم ببینید.

 

یا خود آقای مصطفوی که مدیرعامل پرسپولیس بوده. ایشان هم بازیکن تاج بوده هم پرسپولیس. این آقایان چقدر بدهی بالا آورده‌اند؟ آقای اولیایی که ما هر شب در تلویزیون سیمای‌شان را می‌بینیم و صدای‌شان را می‌شنویم. جدی می‌گویم چرا اصلاً ایشان مدیرعامل استقلال شدند؟ ما گذاشتیم کنار اما ایشان هنوز هستند. ایشان بر اساس کدام معیار مدیرعامل استقلال شدند؟ حالا آقای مصطفوی فوتبالیست بوده و تحصیلات مرتبط هم داشته. خیلی چیزها برای گفتن وجود دارد.

 

ایران  

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------