امتیــــاز از استقلال کم نمی‌شود استقلال,اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی

 

انتشار فایل صوتی مکالمه مشاور حقوقی عزیزی ‌خادم و رئیس کمیته انضباطی درباره پرونده بازیکن گابنی، یکی از تخلفاتی بود که هیأت‌ رئیسه به شهاب عزیزی ‌خادم نسبت داد و در عزل موقت رئیس فدراسیون به آن استناد کرد. همین موضوع هم بهانه‌ای شد که پرسپولیسی‌ها در صدد گرفتن مطالبه خود در این پرونده برآیند. خواسته‌شان هم البته چندان دور از حق نبود، آنها مدعی بودند اگر تخلفی در این پرونده صورت گرفته، به آن رسیدگی شود و رأی پرونده برگردد.

 

در این شرایط اما طبیعی است که استقلالی‌ها هم از این حرکت شاکی باشند. پرونده‌ای که هیچ دخالتی در آن نداشته‌اند حالا مایه دردسرشان شده و مطرح شدن پس گرفتن امتیازی که بابت 3-صفر اعلام شدن بازی با گل‌گهر به آنها اضافه شده بود، خواه ناخواه اوضاع را برای‌شان متشنج می‌کند.

 

همین موضوع درخواست اعاده دادرسی را درباره این پرونده مطرح کرده است که براساس آن این اختیار به رئیس یا سرپرست فدراسیون فوتبال داده می‌شود که از کمیته استیناف بخواهد، پرونده بازیکن گابنی را مجدداً بررسی کند.

 

مهدی دادرس، عضو کمیته استیناف درباره روند بررسی درخواست در گفت‌و‌گو با رسانه‌ها این‌طور توضیح داده است: «باشگاه گل‌گهر بعد از صدور رأی کمیته استیناف به دنبال درخواست دادرسی مجدد بود که این درخواست با شرایط ویژه‌ای قابل بررسی است. در همین راستا پیش از سرپرستی ماجدی به دنبال ارسال این نامه بودند اما در نهایت در زمان حضور ایشان نامه را ارسال کردند. سرپرست فدراسیون هم طبق قانون نمی‌تواند رأساً امکان اعاده دادرسی یا امکان نداشتن آن را بررسی و در خصوص آن تصمیم‌گیری کند چون این یک مسأله تخصصی و در حوزه صلاحیت رکن قضایی است. بر همین اساس آقای ماجدی هم طبق قانون باید درخواست را به کمیته مربوطه یعنی استیناف ارجاع می‌دادند که همین کار انجام شد. اینکه امکان دادرسی مجدد پرونده وجود داشته باشد یا خیر در صلاحیت استیناف است و نه سرپرست، نه دبیرکل و نه هیچ فرد دیگری در این امر مداخله ندارند.»

 

همان‌طور که از صحبت‌های دادرس هم برمی‌آید، کمیته استیناف امکان دادرسی مجدد را بررسی می‌کند و با توجه به اینکه آیا مدرک تازه‌ای از سوی باشگاه گل‌گهر ارائه شده یا نه، درباره بررسی مجدد و صدور رأی تصمیم‌گیری خواهد کرد. 

 

چرا که کمیته استیناف یک بار دیگر هم پیش از این بنا به خواست باشگاه گل‌گهر، این پرونده را به طور جدی مورد بررسی قرار داد و ضمن بررسی تمامی مدارک ارائه شده، با مسئولان باشگاه‌های گل‌گهر و کمیته روابط بین‌الملل فدراسیون فوتبال صحبت کرده و تمامی موارد مطرح شده را مورد ارزیابی قرار داده است.

 

کمیته استیناف بعد از بررسی همه جوانب به این نتیجه رسیده بود که رأی کمیته انضباطی درباره پرونده بازیکن گابنی را تأیید کند و این طبیعی است که در صورت ارائه نشدن مدرک تازه و محکمی از سوی باشگاه گل‌گهر، رأی خودش را تغییر ندهد!

 

با این حساب حتی اگر استیناف بپذیرد که پرونده را مجدداً دادرسی کند، احتمال اینکه رأی پیشین خود را تغییر دهد، بسیار کم به نظر می‌رسد. بخصوص که این رأی تأثیری مستقیم بر قهرمانی خواهد داشت و تغییر آن بدون مدرک محکمه پسند، تبعات زیادی به دنبال خواهد داشت.

 

درست است که هواداران پرسپولیس طوفان توئیتری به راه انداخته‌اند و با بیش از 2 هزار هشتگ درخواست تغییر حکم پرونده بازیکن گابنی را مطرح کرده‌اند اما استیناف هم تأکید کرده تحت تأثیر این فشارها قرار نخواهد گرفت.

 

ایران 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------