«آذین موحد» استاد تعلیق شده دانشگاه تهران: بدون اعلام مستندات و به صورت شفاهی تعلیق شده‌امآذین موحد،اخبار دانشگاه،خبرهای دانشگاه
آذین موحد، استاد و رییس سابق دانشکده هنر‌های نمایشی و موسیقی دانشگاه تهران گفته است که حقوقش از آذر سال گذشته قطع و به صورت شفاهی تعلیق شده، اما حکم یا مستنداتی به او اعلام نشده است. او گفت در پرونده او بسیاری از مقررات انتظامی هیات علمی رعایت نشده است.

روزنامه اعتماد با آذین موحد، هنرمند و استاد دانشگاه درباره تعلیقش از دانشگاه تهران گفت‌وگو کرده است. 

 

بخش‌های مهم این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید:

وقتی وارد دانشگاه تهران شدم، جایگاه اساتید طبق سنت قدیم در قله بود و دانشجویان تنها تلمذ می‌کردند. خب این فرهنگ با باور من فاصله بسیاری داشت.

 

من به نقش هنر و موسیقی در رشد اخلاق، اندیشه، دیسیپلین، شخصیت و وجود آدم‌ها باور دارم و با شروع فعالیتم در ایران تلاش کردم آغازگر چنین فرآیندی در کلاس باشم.

 

پاییز سال گذشته، با توجه به شرایطی که در دانشگاه‌ها به وجود آمد، اعلام کردم تا برقراری شرایط مناسب برای امنیت دانشجویان قادر به تدریس کلاس‌هایم نخواهم بود... در گیر‌و‌دار چنین شرایطی بود که حقوق من بدون هیچ اخطار یا هشدار یا خبری قطع شد و تا به امروز درباره آن ازکسی توضیحی دریافت نکرده‌ام.

 

اهمیت استقلال و حاکمیت دانشگاه به مراتب بیشتر از آسیب‌هایی است که عدم حضور من ایجاد خواهد کرد. از آنجا که همیشه در مواضعم صراحت و اما حسن‌نیت داشته‌ام، امروز هم اعلام این مواضع را به نفع ساحت دانشگاه می‌پندارم.

 

 ‌نه حکمی دریافت کرده‌ام و نه مستندات یا نامه یا گزارشی مبنی بر پرونده تخلف و این نقطه ضعف مراجع اداری دانشگاه تهران و به‌خصوص کمیته تخلفات انتظامی است. در رسیدگی به پرونده من، بسیاری از مواد آیین‌نامه اجرایی قانون مقررات انتظامی هیات علمی که طبق مقررات آیین دادرسی مدنی تنظیم شده، رعایت نشده است.

 

پاییز سال گذشته، نه تنها در شرایطی که به وجود آمده بود نمی‌شد تدریس درستی کرد بلکه همگی ما تحت هزاران فشار روحی و روانی بودیم و حتی رفت‌وآمد دانشجویان نیز به دانشگاه با مشکلات مواجه بود.

 

 ***

 

دانشکده پشت استاد ایستاد؛ شریفی زارچی باید بماند
دانشکده کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف اعلام کرد که با اخراج دکتر شریفی زارچی مخالف است. 

 

اخبار,اخبار امروز,خبرهای جدید

دکتر حمید ضرابی‌زاده، رئیس دانشکده مهندسی کامپیوتر در ایمیلی که برای استادان دانشگاه فرستاده، اعلام کرده که این دانشکده علاقه‌مند است تا به همکاری خود با دکتر  علی شریفی زارچی ادامه دهد.


در متن ایمیل آمده است:

پیرو برخی نکات مطرح‌شده، به استحضار می‌رساند دانشکده مهندسی کامپیوتر همواره علاقمند به ادامه فعالیت و حضور همکار توانمند و دلسوز، جناب آقای دکتر شریفی زارچی بوده و به‌طور ویژه گروه بیوانفورماتیک و هوش مصنوعی دانشکده به دانش و تخصص ایشان نیاز جدی دارد. 

 

در این راستا، کارگروه علمی جذب دانشکده هفته گذشته در پی دریافت فرم‌های ترفیع ایشان، موافقت خود را با تمدید قرار ایشان به هیأت اجرایی جذب دانشگاه اعلام نموده است و امروز نیز طی نامه‌ای رسمی به دبیر محترم هیأت اجرایی جذب دانشگاه خواستار تجدید نظر در رأی صادره شده است. 

 

امید است با درایت اساتید بزرگوار در هیأت محترم اجرایی جذب و ریاست محترم دانشگاه، ضمن توقف اجرای رای صادره، فرصتی برای بازنگری و تکمیل فرایند تمدید قرارداد ایشان فراهم شود.

 

این موضع مهم دانشگاه در حمایت از استاد منتقد در حالی مطرح می‌شود که حمایت دانشجویان از استاد خود نیز اوج گرفته و تعداد امضاهای کارزار اعتراض به اخراج شریفی زارچی از شب گذشته دوبرابر شده و به حدود شش هزار امضا رسیده است.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------