پاسخ رئیس دانشگاه آزاد به اعتراض دانشجویان درباره افزایش شهریه: وام می‌دهیم! اخبار دانشگاه ,خبرهای دانشگاه, دانشگاه آزاد
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کشور گفت: واحدهای دانشگاه آزاد موظف هستند تا وام‌های بانکی را به دانشجویان ارائه داده و همراهی کنند.

 به گزارش باشگاه خبرنگاران،محمد مهدی طهرانچی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کشور شامگاه شنبه در حاشیه برگزاری دومین دوره آموزشی و تشکیلاتی طرح شهید شهریاری که در دانشگاه آزاد بروجرد در حال برگزاری است، در جمع خبرنگاران افزود: با توجه به شعار سال و رونق تولید این طرح با همکاری صنایع در حال انجام است و دانشجو ضمن تحصیل در صنایع مشغول به کار می‌شود.

 

او بیان کرد: نتیجه آن تربیت مهندسانی خواهد بود که بعد از فارغ التحصیلی کارآمدی بالایی داشته دغدغه‌ای برای یافتن شغل ندارند.

 

دانشگاه آزاد به دانشجویان وام بانکی می دهد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کشور اظهار داشت: ۵۰۰ دانشجوی مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان از بدو ورود به دانشگاه طبق طرح اجرایی اشتغال در صنایع این استان مشغول به کار می‌شوند.

 

طهرانچی اضافه کرد: در صورت اینکه این طرح در اصفهان به خوبی اجرا شود در دیگر استان‌های کشور که ظرفیت صنایع بالا است این طرح را اجرا و ادامه خواهیم داد.

 

او با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور و مردم ادامه داد: فرصتی ایجاد کرده ایمن در این شرایط اقتصادی با وام‌های تحصیلی به کمک مردم برویم و همه دانشجویان با شرایطی که فراهم شده و وام‌های بانکی و قرض الحسنه فراهم شده می‌توانند به تحصیلات خود ادامه دهند.

 

او یادآور شد: واحدهای دانشگاه آزاد موظف هستند تا وام‌های بانکی را به دانشجویان ارائه داده و همراهی کنند در صورتی که واحدی از دانشگاه آزاد از ارائه وام به دانشجو خودداری کرد دانشجویان اطلاع رسانی کنند تا این شرایط با توجه به این که شرایط ان مهیا شده، اشکالات آن نیز برطرف شود و بتوانند پشتوانه‌ای باشد برای این که این دانشجویان بدون دغدغه درس بخوانند.

 

او گفت: در سال ۹۶ قانون جامع و تربیت نیروی حرفه‌ای به تصویب مجلس رسیده و امسال دبیرش رو دولت منصوب کرده است، در این طرح همه واحدهای دانشگاه آزاد به عنوان مجری هستند. کارشناس ارشد حرفه‌ای در رشته کشاورزی تربیت می‌شود.

 

او اضافه کرد: دانشگاه آزاد دوره‌های حرفه‌ای را فقط در سطح تکنیسین داشته و با توجه به این که قانون این فرصت را برای داشگاه آزاد فراهم کرده، به همراه دانشگاه‌های دیگر با طرح‌های خوب می‌توانیم مسئله کارآمدسازی و ارتباط با اشتغال را در دانشگاه به سرانجام برسانیم.

 

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------