آیا وارد چهل سالگی شده‌اید؟ دستپاچه نشوید!افزایش سن, دغدغه های اصلی خانم ها,افسردگی و ناامیدی

افزایش سن یکی از دغدغه های اصلی خانم هاست که اکثرا همراه با افسردگی و ناامیدی است، دیدگاه ما به زندگی تعیین کننده برخورد ما با این مسئله است !شما در چه سنی هستید ؟ آیا سنتان را دوست دارید؟

نگران نباشید، هنوز زمان کافی برای تجربیات جدید دارید!
سفیدی موهایم دوباره نمایان شدند. مهم نیست که تا به حال چند بار آنها را رنگ کرده‌ام، فردا دوباره رنگشان می‌کنم، فقط دائما یادآوری می‌کنند که من دو هفته پیش وارد چهل سالگی شدم.
واقعیت این است که تغییراتی در بدنم در حال وقوع است و سفیدی موهایم که هر دم رخ می‌نماید آخرین مشکلی است که باید به آن بپردازم. بعد از ۴۰ سالگی، متابولیسم بدن کندتر شده، افزایش وزن طبیعی است (در قسمت‌های خاصی از بدن)، تراکم استخوان‌ها کاهش می‌یابد، قوای جنسی کم شده و احتمالا احساس افسردگی غالب می‌شود.
نیاز به ماموگرافی دارم و متوجه شدم که روابط زناشویی‌ام سخت‌تر خواهد بود. پس تعجبی ندارد که این دوران "بحران میانسالی" نام گرفته است.

گرچه هیچ چیز بدتر از این نیست که ببینید توانایی‌های جسمی شما رو به افول است و زمان برای تجربه خیلی از امور رو به اتمام است. برای مادر شدن، برای رسیدن به اهداف شغلی، برای سفر به دور دنیا !
من همه این چیزها را عملا در زندگی به چشم دیدم. پنج سال قبل را به یاد می‌آورم که نیمه شب با پریشانی از خواب می‌پردیم و به این فکر می‌کردم که به هیچ یک از رویاهایم جامه عمل نپوشاندم. تیک تیک ساعت برایم عذابی همچون شلیک گلوله به گلویم بود. سعی می‌کردم نفس عمق بکشم و به این فکر کنم که اگر دست به کار نشوم،

زندگی‌ام به پایان خواهد رسید و من هیچ نکرده‌ام.
"اما همه اینها منجر به مرگ تدریجی رویاهایم نخواهد شد"
براساس آمار اعلام شده از سوی مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها، در واقع رویاهای محقق نشده یکی از دلایل ازدیاد خودکشی در سنین بین ۴۵ تا ۵۴ سالگی است.
علاوه براین، امروزه زنان در سنین بین ۴۴ تا ۵۵ سالگی در خطر ابتلا به افسردگی هستند و برای اولین بار در تاریخ بشر، زنان از مردان غمگین‌تر هستند و در اکثر موارد، به دلیل محو شدن زنان در خواسته‌های دیگران! افسرده و بی‌انگیزه بودن شما، نه به نفع همکارانتان، نه فرزندان و همسرتان و نه حتی به نفع خودتان است.
به همین دلیل شادی شما مقدم بر هر چیز دیگریست.


درباره این ۵ سوال به دقت فکر کنید:

آرزوی محال شما چیست؟
چند سال برای تحقق این آرزو چشم انتظار بودید و چقدر برایش تلاش کردید؟
اگر این آرزو محقق می‌شد، چه تحولی در وجود شما به وجود می‌آمد؟
تحقق این آرزو چه سودی برایتان دارد؟
اصلا چرا آرزویتان محقق نشده؟ چه موانعی برسر راهتان بوده؟

پاسخ به سوال آخر کمی پیچیده است، زیرا پاسخ آن چندان واضح نیست. احتمالا اگر به دقت کنکاش کنید، متوجه می‌شوید که مانع حقیقی ترس‌های شما هستند.

ترس از طردشدن، ترس از سرزنش شدن و ترس از شکست! بنابراین، برای پیشرفت و گامی به جلو باید باور کنید که ناممکن وجود ندارد، خودتان را باور کنید و بر ترس‌هایتان غلبه کنید.

در نتیجه، آن گام کوچک برای تحقق رویایتان چیست؟ اگر آرزویتان نوشتن یک کتاب است، دست به کار شده و یک صفحه بنویسید؟ اگر قصد ازدواج دارید، بدانید که در بین مردان هم، خوب پیدا می‌شود و توقعاتتان را کم کنید. هرچه که هست: دست به کار شوید.

برای تحقق آن به کمک بیشتری نیاز دارید؟ به یک مشاور مراجعه کنید!
چهل سالگی بحران نیست. چهل سالگی را گامی به جلو و روزنه‌ای برای تحقق رویاهایتان تلقی کنید.

یکی از وحشتناک‌ترین لحظاتی که ممکن است در زندگی برایتان اتفاق بیافتد این است که وارد چهل سالگی شده و متوجه شوید آرزویی که از اعماق وجود و قلبا، خواهانش بودید محقق نشده است. شما متولد شده‌اید که زنی آزاد و افسانه‌ای باشید و مادامی که گامی به جلو برای تحقق آرزوهایتان برندارید حس شکست‌خوردگی،

سرباربودن و افسردگی رهایتان نخواهد کرد.
در ذات شما قدرتی به ودیعه گذاشته شده که اختیار زندگیتان در دستان خودتان باشد. در ذات شما قدرتی است که اتفاقات گذشته، مانع از گام‌های آینده نباشد. تجربیاتی کسب کرده‌اید و آماده ادامه راه زندگی هستید، اما باید به پاخیزید و تصمیم به عمل بگیرید. همین حالا تصمیم بگیرید.
منبع:آی بانو

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   {source}
   X آموزش و مشاوره,آموزش علمی و کنکور

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023