ویژگی های افراد بازندهبازندگان در گذشته تمرکز می‌کنند

 

مطمئنم که دیدید… در بین اطرافیان مان هستند افرادی که در طول روز با آنها برخورد میکنیم اگر خیلی خوب به زندگی آنها دقت کنید می بینید آنها یکی از همان بازنده ها هستند.یا  شاید خود ما یکی از آن بازنده ها باشیم . در اینجا به تعدادی از ویژگی های افراد بازنده اشاره می کنیم .

 

1. بازندگان در گذشته تمرکز می‌کنند .

افراد شاکی دوست دارند که در گذشته ساکن باشند. “کاش این اتفاق هرگز نمی افتاد!” و یا: “اگر شما فقط آنچه که من گفتم را انجام داده بودید، ما این مشکل را نداشتیم”، “من به شما گفتم که این اتفاق خواهد افتاد!” گذشته ها، گذشته و امکان تغییر وجود ندارد و این جملات همان چیزهایی هستند که یک “همیشه بازنده” همیشه تکرار می‌کند.

 

افراد موفق می‌دانند که ما در اینجا و در زمان حال زندگی می‌کنیم نه در گذشته، افراد موفق و برنده برای آینده تفکر و برنامه ریزی می‌کنند.

 

2 . افراد بازنده ثبات و استحکام ندارند

ثبات یعنی اینکه ارزش ها، طرزفکرتان و آنچه که می گویید با هم در یک راستا باشند. شاید بگویید یک قاتل زنجیره ای ثبات دارد زیرا این شخص طبق پیمانی که با خود بسته، فکر می کند، حرف می زند و آدم می کُشد. اما همه می دانیم که هدف او، ارزش انسانی ندارد زیرا ارزش اساسی وجود انسان، دوست داشتن و مورد عشق واقع شدن است. مدار کوتاهی در مغز این فرد با ارزش ها و افکار انسانی، قطع ارتباط کرده است.

 

افراد بازنده ثبات و استحکام ندارند

 

3. بازندگان دیگران را سرزنش می‌کنند.

هنگامی که چیزی اشتباه می‌شود، بازندگان شروع به جستوجوی افراد گناهکار می‌کنند. این عملکرد انرژی آنها را برای رفع مشکل از آنها می‌گیرد!  برندگان مسئولیت پذیر هستند.

 

4 . بازندگان بدبینی مزمن دارند

درمورد کمی بدبینی که هرازگاهی سراغ همه ی ما می آید صحبت نمی کنم. بدبینی مزمن خیلی فراتر از اینهاست. بدبینی همیشگی و بیرحمانه ای که باعث می شود دیگران از شما فرار کنند و نتوانید زیبایی های زندگی را ببینید از شما یک بازنده می سازد. چنین بدبینی، سرکوب کننده و فلج کننده است.

 

5 . بازنده وعده میدهد.

برنده متعهد میشود.

 

6 . بازنده همیشه آنقدر گرفتار است که نمیتواند به کارهای ضروری بپردازد.

برنده بیش از بازنده کار انجام میدهد ، و در انتها باز هم وقت دارد.

 

7 . بازنده از ترس مرتکب شدن اشتباه ، یادگرفته که اقدام به هیچ کاری نکند.

برنده از اشتباهات خود درس میگیرد.

 

گردآوری: بخش روانشناسی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------