5 راه برای غلبه بر ترس و رسیدن به موفقیتغلبه بر ترس, راه های مقابله با ترس درونی, راه های مقابله با ترس

راه های مقابله با ترس

 

همه ما در زندگی مشکلاتی را تجربه می کنیم و احساس می کنیم که به بن بست رسیده ایم. هرچه فکر می کنیم هیچ راه حلی به ذهنمان نمی رسد. احساس می کنیم دیگر نمی توانیم به زندگی ادامه دهیم. یک سری راه حل هایی هم به ذهن مان می رسد ولی می ترسیم. می ترسیم که کاری را انجام دهیم و به نتیجه نرسیم. می ترسیم که شکست بخوریم. می ترسیم ریسک کنیم.

با هر مشکلی که روبه رو می شدند از آن به عنوان فرصتی برای تلاش بیشتر استفاده می کردند. تفاوت مردم موفق با افراد عادی در این است که جاهایی که همه کم می آورند و ناامید می شوند، آنها با اراده قوی تر ادامه می دهند. آنها همیشه تلاش، مبارزه و آزادی را انتخاب می کنند. 

 

در لحظات سخت و دشوار احساس می کنیم نمی توانیم تصمیم درستی بگیریم و احساس می کنیم نمی توانیم قدم های درستی برداریم.

 

هر اشتباهی که ما انجام می دهیم، و می ترسیم که شکست بخوریم؛ در واقع می توانیم از آن به عنوان فرصتی برای تلاش بیشتر استفاده کنیم.

 

تفاوت انسان های مثبت و انسان های منفی در این است که جاهایی که اکثر مردم می گویند: «نمی توانم»  و ناامید می شوند، آنها با اراده قوی تر ادامه می دهند. آنها همیشه تلاش می کنند. تلاش و تلاش

 

آیا تا حالا شده که برای خود برنامه ریزی کرده باشید و موقع انجام آن برنامه بترسید که به نتیجه نرسید و به همین دلیل آن برنامه ریزی را عقب بیندازید؟

 

آیا تا حالا شده که با خود عهد کرده باشید که یک کاری را انجام دهید اما ترسیدید و پشیمان شدید را به یاد دارید؟

 

چه چیزی مانع از انجام آن شد؟ چرا تصمیم شما تغییر کرد؟

 

غلبه بر ترس, راه های مقابله با ترس درونی, راه های مقابله با ترس

غلبه بر ترس

 

ترس

ترس همیشه به ما می گوید اگر تلاش کنیم، امکان شکست ما بیشتر از موفقیت هایمان خواهد بود.

 

ترس به ما تلقین می کند که به جای پذیرفته شدن، طرد می شویم و بنابراین چون می ترسیم هیچ کاری انجام نمی دهیم.

 

هر چه با ترس هایمان بیشتر روبرو شویم و بیشتر قدم برداریم، آنچه را که به دست می آوریم؛ ارزشمندتر است.

 

در ادامه مطلب، نکاتی را یادآوری کرده ایم که می تواند به شما برای "غلبه بر ترس" کمک کند.

 

راه های مقابله با ترس

یک راه مقابله با ترس این است که در دل ترس برویم

از هر چیزی یا هر کاری که می ترسیم، آن را انجام دهیم. به هر قیمتی که شده آن را انجام دهیم.

برای اینکه موفق شویم، باید بتوانیم جرات و جسارت خود را تقویت کنیم و با افکار منفی خود مبارزه کنیم.

اگر ما با ترس هایمان روبرو شویم و در زندگی مان خطر کنیم، استرس های مان کاهش می یابند.

 

ترس های خود را کنار بگذارید و کارهایی که در ذهن از آنها می ترسید را انجام دهید.

از چه کارهایی می ترسید؟ از چه چیزهایی می ترسید؟

از سخنرانی، فروشندگی، ملاقات با افراد جدید، درخواست قرار ملاقات، درخواست اضافه حقوق، جستجوی شغل، شکست در زندگی، تغییر کسب و کار، تنها ماندن یا نه گفتن به دیگران؟

 

باید همیشه به دنبال هدف ها بروید و هرگز از آغاز و انجام کارهای مورد علاقه خود نهراسید.

اگر دوست دارید مسافرتی بروید، در کلاس زبان ثبت نام کنید یا ... حتما همین امروز فهرستی از تمایلات خود را تهیه و بر اساس آنها برنامه ریزی کنید و انجام دهید.

 

شما زمانی خوشبختی و شادی را تجربه می کنید که با بدترین ترس هایتان روبرو شده و آنها را شکست دهید.

 

فراتر از دلیل

گاهی ما از اصل یک اتفاق آگاه نیستیم و تا زمانیکه آن را پشت سر نگذاشته و به عقب باز نگردیم، نمی توانیم متوجه شویم چرا فردی را ملاقات کرده ایم، قطار را از دست داده ایم یا ... . این موانع ناخواسته و غیر قابل پیش بینی و چنین تاخیرهایی در واقع نوعی توفیق اجباری یا مقدرات گیتی هستند. می توان آنها را سرنوشت نامید اما به خاطر داشته باشید که همیشه برای هر اتفاقی که می افتد، دلیلی وجود دارد. حتی اگر ما دلیل اصلی آن را ندانیم.

 

خیلی کوچک، خیلی دیر

برای درک بهتر این آیتم داستانی را از نویسنده مطلب ذکر می کنیم: «8 سال پیش پزشکان تشخیص دادند پدر من رفلاکس دارد. پس از چند سال که معالجه نشد، او تصمیم گرفت تا دوباره پیش پزشک برود. اما دیگر خیلی دیر شده بود زیرا مشخص شد او سرطان پیشرفته کبد دارد و فقط دو ماه زنده خواهد ماند. پس از زمان موعد نیز درگذشت. هنگامی که من و خواهرم کاغذها و وسایل شخصی او را چک می کردیم، با تقاضای ویزا برای بورنو مواجه شدیم. پدر من 35 سال پیش از وطن خود نقل مکان کرده بود و تمایل داشته است به کشورش بازگردد. اما دیگر خیلی دیر شده بود. اگر پدر من سعی می کرد زودتر به پزشک مراجعه کند یا زودتر به وطن خود بازگردد، شاید چنین انتهای تلخی در انتظار او نمی بود.»

 

نتیجه این داستان نشان می دهد باید همیشه به دنبال هدف ها رفت و هرگز از آغاز و انجام کارهای مورد علاقه خود نهراسید. اگر دوست دارید مسافرتی بروید، در کلاس زبان ثبت نام کنید یا ... حتما همین امروز فهرستی از تمایلات خود را تهیه و بر اساس آنها برنامه ریزی کنید.

 

غلبه بر ترس, راه های مقابله با ترس درونی, راه های مقابله با ترس

راههای غلبه بر ترس

 

برای رسیدن به موفقیت ترس را بفهمید

ترس وجود دارد تا از ما محافظت کند. ترس را نمی توان خوب یا بد پنداشت بلکه تنها وسیله ای برای تصمیم گیری بهتر برای هر فرد است. اگر ترس موجب عقب نشینی و حرکت نکردن در شما می شود بهتر است هر چع زود تر بر آن غلبه کنید. اتفاقا ترس باید وسیله ای باشد برای حرکت و جنب و جوش هر چه بیش تر ما در زندگی. بدانید که منشأ ترس شما در این مسیر کجاست و چگونه می توانید از آن در راستای رسیدن به اهدافتان کمک بگیرید.

 

یکی راه های "غلبه بر ترس" این است که موانع را پیدا کنید

چند بار برایتان پیش آمده است که برای انجام ندادن کارهایتان عذر و بهانه آورده اید؟ مثلا، خیلی سخت است، خیلی خسته ام، زمان نداشتم و ... . این بهانه ها برایتان آشنا نیست؟ بیشتر ما درگیر محدودیت های ذهنی خود و امروز و فردا کردن کارها هستیم در حالیکه افرا موفق، حتی وقتی کاری را دوست ندارند نیز از همه زمان خود استفاده می کنند و همه تلاش خود را انجام می دهند. افرا موفق اصولا کارهایی را انجام می دهند که دیگران آنها را سخت و دشوار می نامند. آنها همه خطرات احتمالی را پیش بینی و برای کارهای خود برنامه ریزی می کنند. خلاقیت، جرات و شهامت دارند. آنها به طور ذاتی موفق و خوش شانس به دنیا نیامده اند، بلکه با اراده، سخت کوشی و نداشتن ترس به موفقیت های خود رسیده اند. آنها به جای پیدا کردن موانع، موقعیت ها را کشف می کنند.

 

یکی از راههای مقابله با ترس این است که رفتار و اندیشه های مثبت داشته باشید

کتاب قدرت اعتماد به نفس اثر برایان تریسی، یک اثر فوق العاده در رابطه با روش ها و راه های زندگی مقتدرانه است. در این کتاب سوالی از خواننده پرسیده می شود و ان این است که “اگر موفقیت شما تضمین شده بود چه کاری انجاتم می دادید؟” آیا باز هم تلاش شما ادامه داشت؟ آیا باز هم شب ها دیر می خوابیدید و صبح ها زود بیدار می شدید؟ تنها کسانی که دید مثبتی به آینده دارند می توانند برای آینده تلاش کنند و کسانی که چیزی برای کشف کردن و به دست آوردن در آینده دارند. روی این افکار خود کار کنید.

 

موفقیت را با چشم ببینید

یک ورزشکار بزرگ برای انجام یک حرکت خاص تا قبل از انجامش شاید صدها و یا هزاران بار آن را دیده و در ذهن خود تصور کرده است. بار ها آن حرکت را که توسط بزرگان انجام شده است با چشم مشاهده و در ذهن خود حفظ کرده است و زمانی که به سراغ ان حرکت می رود ضمن اینکه شرایط لازم را دارد در ذهن قدم به قدم و مرحله به مرحله آن را به خاطر دارد. تمرین مشابه هم برای کار های شما در مسیر رسیدن به هدف باید بارها دیده، شنیده و البته خوانده شود تا مراحل و جاده موفقیت را با همه پستی بلندی هایش از حفظ شوید.

 

گردآوری: بخش روانشناسی بیتوته

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------