صبح‌ها استرس داريد؟استرس صبحگاهی

 

اگر شما هم صبح‌ها با استرس از خواب بیدار می‌شوید بايد بدانيد كه اين موضوع داراي ريشه‌هاي رواني است و می‌توانید با رعايت چند نكته ساده از استرس ابتدای روز رهايي يابيد.

 

خيلي از ما شب‌ها با فكر و خيال به خواب مي‌رويم و صبح‌ها هم با استرس برنامه‌هاي روزانه از خواب برمي‌خيزيم. اگر شما هم صبح‌ها با استرس از خواب بیدار می‌شوید بايد بدانيد كه اين موضوع داراي ريشه‌هاي رواني است و می‌توانید با رعايت چند نكته ساده از استرس ابتدای روز رهايي يابيد. به اين ترتيب خواهيد توانست وظایف و امور روزانه را تا پایان روز با آرامش انجام دهيد.

 

به اين باور برسيد كه بايد یك ورزش كوتاه و سبك صبحگاهی را بلافاصله بعد از برخاستن از خواب انجام دهيد. چنين فعاليتي در كاهش استرس ابتداي روز تاثیرگذار است.

 

اگر با زنگ ساعت يا آهنگ موبايل بيدار مي‌شويد یك آهنگ یا صدای آرام را به اين منظور انتخاب كنيد. شب برخاستن با پخش صداي امواج يا ديگر صداهای طبیعت باعث پریدن ناگهانی شما از خواب نخواهد شد.

 

اگر به تدريج عادت كنيد كه شب‌ها زودتر بخوابید، صبح فردا فرصت بیشتری برای آماده شدن داريد و كمتر دچار استرس صبحگاهی مي‌شويد. مي‌توانيد هرشب 10 دقيقه زودتر از شب قبل به رختخواب برويد.

 

دانشمندان دريافته‌اند كه خشكی و كم‌آبی بدن در تشدید استرس به ویژه در ابتدای روز تاثيرگذار است. به همين دليل نوشيدن هشت ليوان آب يا مايعات ديگر در طول روز را فراموش نكنيد.

 

صبحانه نمي‌خوريد؟! خوردن يك صبحانه سالم خانگی به علاوه میوه تازه در آغاز روز هم در كاهش استرس صبحگاهی موثر است.

 

اگر كمي‌ زودتر از خواب بيدار شويد فرصت داريد كه نتیجه بهتری بگیرید. مي‌پرسيد چطور؟ مي‌توانيد كار آرامش‌بخشي كه دوستش داريد را قبل از خروج از منزل انجام دهید.

 

ياد بگيريد كه براي موضوعات و پيشامدهاي جزئی به خودتان استرس وارد نكنید. آموختن اين مورد از عوامل مهم كم شدن استرس در طول روز است. اگر انعطاف‌پذیر باشید و مسائل كوچك آزارتان ندهد هنگام صبح هم آرامش بيشتري خواهيد داشت.

منبع:هفت صبح

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------