عكس پروفایل تان، نشانه شخصیت شماست!روانشناسی عکس پروفایل, عکس پروفایل نشانه شخصیت شماست, پروفایل شخصیت

روانشناسی عکس پروفایل

 

شخصیت شناسی از روی عکس پروفایل

تصاویری كه یک شخص خودش را با آنها به دوستان مجازی‌اش معرفی می‌كند از واقعیت درونی او اطلاع می‌دهد. همراه بیتوته باشید تا به شما بگوییم چه رازی پشت تصاویر شخصی افراد پنهان شده و چگونه می‌توانید از ابعاد شخصیتی دوستان مجازی‌تان آگاه شوید.

افسرده‌ها 

افراد غمگین و افسرده از عكس‌های شخصی کمتر خوششان می‌آید. این افراد عكس خودشان را در شبكه‌های اجتماعی به نمایش نمی‌گذارند و اگر نیز عكسی قرار دهند، كمتر مایل به تغییر آن هستند. افسرده‌ها نسبت به خودشان احساس خوبی ندارند و از چهره‌شان لذت نمی‌برند. از تغییر، تنوع و تحول دوری می کنند. شاید هم عكس‌هایی را انتخاب كنند كه دورنما و پشت زمینه باز دارند و این تصاویر را به جای چهره خودشان قرار دهند. استفاده از تصاویر تیره و تاریک نیز در بین افسرده‌ها شایع است.

 

روانشناسی عکس پروفایل, عکس پروفایل نشانه شخصیت شماست,دختری که عکس پروفایل نمیزاره

عکس پروفایل نشانه شخصیت شماست

 

افراد با اعتماد به نفس پایین

کسانی که اعتماد به نفس پایینی دارند به جای تصویر خود تصویر گل، طبیعت و متن را برای پروفایل خود انتخاب می کنند چون این شخصیت ها منزوی و پراسترس و دارای عدم اعتماد به نفس هستند پس نمی توانند تصویر خود را برای پروفایل قرار دهند.

 

بعضی از افراد هم به دلیل تعصب های خانوادگی و سختگیری های همسر، عکس خودشان را برای پروفایل نمی گذارند. بیشتر کسانی که برای پروفایل خود تصویر خود را با ظاهر موجه قرار می دهند از اعتماد به نفس بالایی برخوردارهستند به شرط اینکه اغراق، خودنمایی و نمایش در کار نباشد به این معنی که استفاده از خصوصیات ظاهری و حالت های خاص متناسب با حریم خصوصی برای پوشاندن اعتماد به نفس پایین و نقاط ضعف است.

 

روانشناسی عکس پروفایل, عکس پروفایل نشانه شخصیت شماست,روانشناسی پروفایل

پروفایل شخصیت

 

افراد تنوع طلب

کسانی که پروفایل خود را زیاد از حد عوض می کنند افرادی تنوع طلب هستند.

 

روانشناسی عکس پروفایل, عکس پروفایل نشانه شخصیت شماست, پروفایل شخصیت

 پروفایل شخصیتی

 

افراد شلخته‌

خصوصیت افراد شلخته این است كه بی‌نظمی در خانه و زندگی‌شان وجود دارد ولی در فضای مجازی از كجا بفهمید كه شخصی شلخته است؟ آیا باید صفحه شخصی شلوغ و پر از تصاویر گوناگون داشته باشد؟ این‌ گونه نیست! برخلاف تصور خیلی از ما ویژگی شلخته‌ها در فضای مجازی این است كه كمتر به عكس‌های‌شان دست می‌زنند. آنها هیجان‌پذیر نیستند و شاید همان‌ گونه كه نسبت به نامرتب بودن اتاق‌شان بی‌تفاوت هستند، در مورد عكس‌ها هم نظری ندارد و خوب یا بد بودن این عكس‌ها برای‌شان اهمیت ندارد.

 

روانشناسی عکس پروفایل, عکس پروفایل نشانه شخصیت شماست,روانشناسی پروفایل

پروفایل شخصیت من

 

مهرطلب‌ها 

شخصیت مهرطلب در هر شرایطی به دنبال دستیابی مهر و محبت است و حتی در فضای مجازی نیز این میل درونی‌اش را جست‌وجو می‌كند. چنین فردی از هر فرصتی برای جلب محبت دیگران استفاده می کند و چه بهتر است كه چنین نیازی را از تصاویر حقیقی خودش بگیرد. زمانی که عكس پروفایل فرد مهرطلب را لایك می‌كنید به خواسته‌اش می‌رسد. احتمالا مهرطلب‌ها به دنبال عكس‌هایی از خودشان هستند كه باعث ارتباط و تعامل بیشتر با افراد شود.

 

به همین علت امکان دارد عكس‌های مختلف و خاصی را در پروفایل‌شان ببینید حتی امکان دارد در عكس‌های‌شان ابهام نیز دیده شود. دیدن نظراتی از این دست كه كجا بودی؟ چطور رفتی اونجا؟ و. . . هم برای مهرطلب‌ها جذاب است. در مجموع هر عكسی كه فکر كنند اظهارنظرهای خوبی از آن دریافت می‌كنند، در صفحه اجتماعی‌شان دیده می‌شود. شاید این موضوع به تامین نشدن نیازهای درونی آنها در زندگی ارتباط داشته باشد كه باید مورد بررسی قرار گیرد.

 

خودشیفته‌ها

به‌نظر می‌رسد کسانی كه برای عكس پروفایل شان لباس‌های شیك و گرانقیمت می‌پوشند، ژست خاص می‌گیرند یا به آتلیه می‌روند در دسته افراد خودشیفته قرار دارند. این افراد از دیدن تصاویر خودشان لذت می‌برند و دل‌شان می‌خواهد چنین تصاویری در معرض دید عموم قرار گیرد پس هر زمان متوجه شدید كه یكی از دوستان مجازی شما مشتاق است مرتب عكس‌هایی از این سبك را در شبكه‌های اجتماعی قرار دهد، نسبت به خودشیفته بودن او شک کنید.

 

از دیگر ویژگی‌های افراد خودشیفته این است كه خیلی دوست دارند مدیریت و رهبری گروه‌های شبكه‌های اجتماعی را برعهده بگیرند كه این مسئله از یك نیاز روانی خبر می‌دهد و این پیام را انتقال می دهد كه از این راه به دنبال دریافت هویت هستند.

 

روانشناسی عکس پروفایل, عکس پروفایل نشانه شخصیت شماست,روانشناسی پروفایل بدون عکس

عکس شخصیت

 

وسواسی‌ها 

شخصیت‌های وسواسی بیشتر به دنبال عكس‌هایی هستند كه از هر نظر ایده‌آل باشد. به‌نظر می آید این افراد طبق ساختار روانی‌شان خواهان جلب‌توجه و درخشش هستند و برای رسیدن به این هدف از همه عوامل استفاده می‌كنند. عكسی كه قرار است در صفحه شخصی و پروفایل‌شان قرار گیرد باید از هر نظر بی‌عیب و نقص باشد. از این رو برای انتخاب و عكاسی توجه بسیاری می کنند حتی امکان دارد برای داشتن عكس بی‌عیب و نقص هزینه زیادی در نظر بگیرند و برای داشتن چنین عكسی زمان می‌گذارند.

 

چنانچه به عكس مطلوب دست پیدا كرده و نظرات خوبی دریافت كنند، میلی به تغییر عكس‌شان ندارند. شاید دیده یا شنیده باشید كه افراد وسواسی امکان دارد چندین بار در روز و به‌ صورت افراطی دست‌های‌شان را بشویند اما در مورد عكس‌های شخصی این ساختار روانی در این افراد دیده نمی‌شود. به هر حال نظم و دقت افراطی در انتخاب عكس‌ها مسئله ای است كه وسواسی‌ها از آن رنج می‌برند.

 

روانشناسی عکس پروفایل, عکس پروفایل نشانه شخصیت شماست, پروفایل شخصیت

روانشناسی پروفایل

 

خجالتی‌ها 

شاید افراد كمرو و خجالتی این ویژگی‌شان را در شبكه‌های اجتماعی نیز نشان می‌دهند. این افراد اغلب از عكس واقعی خودشان كمتر استفاده می‌كنند یا تصاویرشان كاملا آشکار نیست. علاوه بر این امکان دارد ترجیح دهند به جای عكس واقعی خودشان تصاویری از زیبایی‌های طبیعی را داشته باشند. افراد خجالتی عكس‌های سنتی را نیز می‌پسندند و دوست ندارند در فضای مجازی جلب‌ توجه كنند.

 

روانشناسی عکس پروفایل, عکس پروفایل نشانه شخصیت شماست,شخصیت شناسی از روی پروفایل

شخصیت شناسی از روی پروفایل

 

روانشناسی پروفایل بدون عکس

کسانی که برای پروفایلشان هیچ وقت عکسی نمی گذارند، علاقه مند هستند هویت شان تا اندازه ای مبهم بماند. هنگامی که با چنین فردی در فضای مجازی مواجه میشوید با خود میگویید این فرد کیست؟ چند ساله است؟ چه شکلی است؟ و از آنجایی که عکس پروفایلی وجود ندارد، هیچ سرنخی در مورد ویژگی های ظاهری یا شخصیتی او بدست نمی آورید و تنها تصوری که از او خواهید داشت، احتمالا بر مبنای تخیلات خودتان خواهد بود!

 

افرادی که هیچ عکس پروفایلی انتخاب نمیکنند امکان دارد چند علت داشته باشند. نخستین علت این است که آن ها میخواهند تاکید داشته باشند فضای مجازی برایشان مهم و جدی نیست. آن ها نمیخواهند چیزی را با عکس پروفایل به دیگران نشان دهند، نمیخواهند در این فضا شناخته شوند و نمیخواهند به دیگران اجازه دهند باتوجه به عکس پروفایل در مورد شخصیت آن ها قضاوتی شود.

 

گاهی هم برعکس این تفکر یعنی جدی گرفتن و وسواس بیش از اندازه برای انتخاب عکس پروفایل، سبب میشود اشخاص بدون عکس پروفایل بمانند، چون که به دلیل وسواس زیاد هیچ عکسی به نظر آن ها مناسب نمیرسد و با انتخاب هر عکسی احساس فشار روانی میکنند که شاید عکس خوبی انتخاب نگرده اند. در این صورت امکان دارد ترجیح دهند حداقل برای مدتی بدون عکس بمانند تا وقتی که عکس دلخواه و بدون عیب پیدا کنند!

 

گردآوری: بخش روانشناسی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه های روانشناسی(مشاوره خانواده، روانشناسی کودکان، روانشناسی زناشویی، تست روانشناسی،موفقیت و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   {source}

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023