تست روانشناسی 

 

تست روانشناسی, تست های روانشناسی, تست روانشناسی جدید

تست روانشناسی

 

در این مطلب سه تست روانشناسی برای شما عزیزان گردآوری شده است.

تست روانشناسی اول-تست روانشناسی اعتماد به نفس

نمره اعصاب شما چند است؟

این یک تست روانشناسی استاندارد است.شما باید خودتان را در هر یک از ده موقعیت زیر تصور کنید و گزینه مناسب خودتان را پیدا کنید و علامت بزنید. بعد از آن، باید نمره مناسب خودتان را در پرانتز انتهای هر گزینه بخوانید و مجموع نمرات تان را حساب کنید تا بفهمید که آیا شما از آن آدم هایی هستید که زیر فشارهای زندگی، به هم می ریزند و تسلیم می شوند یا اینکه با صبر و اعتماد به نفس، در برابر مشکلات زندگی مقاومت می کنید و می ایستید.

 

سوالات تست روانشناسی اول

• 1. فرض کنید کارفرمایتان از شما می خواهد به دفتر او بروید و هنگامی که شما را در دفترش می بیند، با لحن تندی با شما برخورد می کند. شما در این حالت، کدامیک از کارهای زیر را انجام می دهید؟

 

الف. احساس شکست و تحقیر می کنید و هنگامی که به محل کارتان برمی گردید، ماجرا را برای بقیه همکاران تان هم تعریف می کنید. (2 نمره)

ب. به محل کارتان برمی گردید و سعی می کنید همه چیز را فراموش کنید. (5 نمره)

ج. موضوع را با یکی از صمیمی ترین دوستان تان در میان می گذارید و سعی می کنید با کمک او راه حلی برای مشکل تان پیدا کنید. (7 نمره)

 

 

• 2. فرض کنید که یک هفته است وارد محل کار جدیدی شده اید اما هر چه تلاش می کنید، نمی توانید با هیچ کدام از همکاران جدیدتان دوست شوید. چه کار می کنید؟


الف. حوصله تان از این کار جدید سر می رود. دیر سر کار می روید و زود برمی گردید. (2 نمره)

ب. کارتان را به درستی انجام می دهید اما هم زمان به دنبال کار مناسب تری هم می گردید. (5 نمره)

ج. سعی می کنید بفهمید که مشکل از شماست یا همکاران تان. سعی می کنید علت این نوع رابطه را کشف کنید و راه حلی برایش پیدا کنید. (7 نمره)

 

 

• 3. فرض کنید چند ساعت روی یک پروژه وقت گذاشته اید اما کامپیوترتان دچار مشکلی می شود و تمام اطلاعاتی که روی سیستم ذخیره کرده بودید، از دست می رود. آن وقت شما ...


الف. دل تان می خواهد با مشت به صفحه مونیتور بکوبید و آن را خرد کنید. (2 نمره)

ب. با عصبانیت از محل کارتان بیرون می آیید و از صحنه دور می شوید. (5 نمره)

ج. ناراحت می شوید اما به این فکر می کنید که از چه راهی می شود دوباره این اطلاعات را به دست آورد و ذخیره کرد. (7 نمره)

 

 

• 4. فرض کنید که یک هفته برای پروژه تان زحمت کشیده اید و فقط چند ساعت دیگر تا موعد تحویل پروژه، وقت دارید اما هنوز قسمت هایی از کارتان مانده است که باید کامل شود. چه کار می کنید؟

الف. می خواهید کارتان را تمام کنید ولی آن قدر هیجان زده و عصبی هستید که نمی توانید روی کارتان تمرکز کنید. (2 نمره)

ب. با خودتان می گویید: شاید بد نباشد اگر کمی هم استراحت کنم. (5 نمره)

ج. با خودتان می گویید: من که تا اینجا آمده ام، این چند ساعت را هم کار می کنم و بعدش هم تصمیم می گیرید کارتان را به اتمام برسانید. (7 نمره)

 

 

• 5. فرض کنید کارفرمایتان شما را از سر کارتان اخراج می کند. چه کار می کنید؟


الف. آنقدر نگران و پریشان می شوید که شب خواب تان نمی برد. (2 نمره)

ب. تصمیم می گیرید که چند روزی از کار به دور باشید (مثلا بروید مسافرت) و بعدش برگردید و به یک شغل جدید فکر کنید. (5 نمره)

ج. نیازمندی های روزنامه را باز می کنید و به دنبال کار می گردید و از طریق دوستان و آشنایان تان هم جویای کار می شوید. (7 نمره)

 

 

• 6. فرض کنید در ارتباط با صمیمی ترین دوست تان دچار شک و تردید شده اید. چه کار می کنید؟

الف. مدام به این فکر می کنید که دوست تان قصد دارد شما را فریب بدهد و به شما خیانت کند. (2 نمره)

ب. ارتباطتان را با او قطع می کنید. (5 نمره)

ج. تصمیم می گیرید با او حرف بزنید و بفهمید که مشکل کجاست. (7 نمره)

 

 

• 7. فرض کنید رابطه تان با صمیمی ترین دوست تان به هم خورده است. آن وقت شما ...


الف. خودتان را به بی خیالی می زنید و می گویید تقصیر خودش بود! (2 نمره)

ب. سعی می کنید با دوست دیگری، یک ارتباط صمیمانه برقرار کنید. (5 نمره)

ج. سعی می کنید بفهمید مشکل تان کجای کار بوده و اگر رفع شدنی است، مشکل را رفع کنید؛ وگرنه، در ارتباط های بعدی، بیشتر دقت کنید. (7 نمره)

 

 

• 8. شب است و شما دارید در بزرگراه رانندگی می کنید که ناگهان اتومبیل تان دچار مشکل می شود و در تاریکی تنها می مانید. آن وقت شما ...


الف. وحشت می کنید که مبادا به شما حمله کنند یا ماشین تان را بدزدند. (2 نمره)

ب. ماشین را قفل می کنید و برای کمک گرفتن به نزدیک ترین محل می روید. (5 نمره)

ج. سعی می کنید از ماشین های دیگر کمک بگیرید. (7نمره)

 

 

• 9. دارید درست رانندگی می کنید اما ماشین پشت سرتان دستش را گذاشته است روی بوق و می خواهد از شما سبقت بگیرد. چه کار می کنید؟


الف. می گذارید رد شود ولی به او ناسزا می گویید. (2 نمره)

ب. اهمیت نمی دهید چون هنوز فاصله اش با شما زیاد است. (5 نمره)

ج. کنار می کشید تا از شما سبقت بگیرد و رد شود. (7 نمره)

 

 

• 10. پلیس دارد به اشتباه شما را جریمه می کند در حالی که شما اطمینان دارید هیچ خلافی مرتکب نشده اید. چه کار می کنید؟


الف. با پلیس جر و بحث می کنید و به او می گویید به هیچ عنوان این جریمه را قبول نخواهید کرد. (2 نمره)

ب. می دانید که بحث کردن با او هیچ فایده ای ندارد و به همین خاطر جریمه را سریع قبول می کنید. (5 نمره)

ج. سعی تان را می کنید که در کمال آرامش او را متقاعد کنید اما وقتی می بینید که او به هیچ وجه، قبول نمی کند جریمه را قبول می کنید. (7 نمره)

...

..

.

تفسیر تست روانشناسی اول :

 

به کسانی که در این آزمون، بیشتر از 65 امتیاز آورده اند باید تبریک گفت و آنهایی هم که امتیازشان بین 30 تا 65 شده است، باید بدانند که در مواجهه با استرس های زندگی شان کمی مشکل دارند و بهتر است درباره راه های مقابله با استرس بیشتر مطالعه و تمرین کنند.

 

 

****************

 

تست روانشناسی دوم


تست روانشناسی, تست های روانشناسی, تست روانشناسی جدید

تست روانشناسی

 

تست روانشناسی شناخت احساسات

روزی پرنده ای آبی رنگ ناگهان از پنجره وارد اتاق شما میشود و در آنجا به دام می افتد.چیزی در این پرنده شما را به خود جذب میکند و تصمیم میگیرید آن را نگه دارید.اما روز بعد در عین شگفتی متوجه میشید رنگ پرنده از آبی به زرد تغییر کرده است.این پرنده استثنایی دوباره تغییر رنگ می دهد و در صبح روز سوم به رنگ قرمز روشن در می آید ودر روز چهارم سیاه رنگ است.

 

سوال؟

اکنون روز پنجم است، وقتی از خواب برمی خیزید این پرنده چه رنگی است؟

1. پرنده تغییر رنگ نمی دهد و سیاه باقی می ماند.

2. پرنده به رنگ آبی که در ابتدا داشت باز میگردد.

3. پرنده سفید می شود.

4. پرنده طلایی می شود.

جواب ها باید در همین 4 جواب بالا جستجو بشه و رنگ های دیگه مثل سبز ، بنفش ، زرد و بی رنگ مد نظر نیست.

خوب فکر کنید، هر وقت به نتیجه رسیدید پایین این پست رو بخونید،با توجه به توضیحات بالا باید متوجه شده باشید که به هیچ وجه سرکاری نیست.پس با احساس خودتون جواب بدید و بعد جواب رو ببینید!

.

.

.

.

.


جواب تست روانشناسی شناخت احساسات :

در این تست روانشناسی ،پرنده ای که در اتاق شما بدام افتاد، نماد خوشبختی است، اما ناگهان تغییر رنگ داد و در شما دلهره و اضطرابی نسبت به ناپایداری خوشی و شادمانی بوجود آورد.عکس العمل شما در این وضعیت نشان دهنده ی پاسخ شما به مشکلات و بلاتکلیفی ها در زندگی واقعی است.

 

1. کسانی که گفتند پرنده سیاه باقی میماند دیدگاهی بدبینانه دارند.آیا شما باور دارید اوضاع هیچ وقت بهبود نمی یابد؟ به یاد داشته باشید همیشه پایان شبه سیه سپید  است.

 

2. کسانی که گفتند پرنده دوباره آبی میشود خوش بین و عمل گرا هستند.شما باور دارید زندگی ترکیبی از خوب و بد است و مقابله کردن و سرسختی نشان دادن در برابر این واقعیت سودمند نیست.مشقات و ناملایمات را با خونسردی می پذیرید و اجازه می دهید زندگی روال طبیعی خود را طی کند.این دیدگاه باعث میشود از تلاطم ناملایمات و سختیها با موفقیت بیرون آیید.

 

3. کسانی که گفتند پرنده سفید میشود در برابر فشارهای زندگی مصمم و خونسردند.شما در زمان بحران وقت خود را در تردید و دودلی تلف نمی کنید اگر وضعیت بغرنج شود ترجیح میدهید  جلوی ضرر را بگیرید و به دنبال راه دیگری برای رسیدن به هدفتان می گردید و در غم و اندوه گرفتار نمی شوید. این روش محتاطانه بدین معنی است که اوضاع بطور طبیعی بر وفق مراد شما پیش خواهد رفت.

 

4.کسانی که گفتند پرنده طلایی میشود ، بی باک و نترس هستند.شما معنی بحران را نمیدانید برای شما هر بحرانی ، یک فرصت است. این جمله ناپلئون که گفته است،«غیر ممکن ... ، این واژه فرانسوی نیست » درمورد شما صدق میکند.اما مواظب باشید این اعتماد به نفس زیاد ، مرز بین شجاعت و حماقت را از بین نبرد.

 

 

****************

 

تست روانشناسی سوم

تست روانشناسی شخصیت از روی تصاویر

در این تست روانشناسی،تصوير مورد علاقه خود را انتخاب كنيد . توجه داشته باشيد كه رنگ و شكل،هر دو براي شما خوشايند باشند.سپس توضيح مربوط به هر شكل را بخوانيد و ببينيد چه شخصيتي داريد.

 

 

تست روانشناسی, تست های روانشناسی, تست روانشناسی جدید

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

 

تفسیر تست روانشناسی شخصیت

 

 

تست روانشناسی, تست های روانشناسی, تست روانشناسی جدید

 

تحليل گر، قابل اعتماد و متکي به خود"

حساسيت کنوني شما هميشگي است. هميشه تمايل داريد که اطراف خود را با چيزهاي زيبايي محصور کنيد تا مورد توجه ديگران قرار گيريد. فرهنگ نقش مهمي در زندگي شما دارد.

خود را با وقار و کم نظير مي دانيد و به سطح فرهنگي افرادي که با آنها در ارتباط هستيد، اهميت مي دهيد.

 

 

تست روانشناسی

 

آسوده خاطر ، سرحال و بانشاط

عاشق زندگي آزاد هستيد و سعي مي کنيد که حداکثر استفاده و لذت را ببريد. اعتقاد داريد که هر فرد فقط يک بار زندگي مي کند. نسبت به مسائل مختلف بسيار کنجکاو و صادق هستيد هيچ چيز برايتان بدتر از مقيد بودن و محدود کردن نيست. هميشه آماده و مشتقاق رويدادهاي غير منتظره هستيد.

 

 

تست روانشناسی, تست های روانشناسی, تست روانشناسی جدید

 

مستقل و نامعلوم

خواستار زندگي آزاد و بدون وابستگي هستيد تا خودتان مسير زندگي را مشخص سازيد. تمايل هنرمندانه اي در کار و فعاليت هاي خود داريد. به آزادي خود اعتقاد داريد و بعضي اوقات کارهايي مي کنيد که برخلاف موردي است که از شما انتظار مي رود. شيوه زندگي شما بسيار فرد گرايانه است. برطبق عقايد و باورهاي خود زندگي مي کنيد و از تقليد خوشتان نمي آيد.

 

 

تست روانشناسی

 

درون گرا " احساس و متفکر"

ترجيح مي دهيد تنها باشيد تا اين که بحث و گفت و گوي کليشه اي با ديگران داشته باشيد. رابطه ي محکمي با دوستان خود داريد و اين کار به شما يک آرامش دروني را که به آن احتياج داريد، تقديم مي کند. از سطحي بودن بيزاريد. مي توانيد براي مدت طولاني تنها باشيد و خيلي کم خسته مي شويد.

 

 

تست روانشناسی

 

عمل گرا، مطمئن به خود و ماهر

مسئوليت زندگي خود را به عهده مي گيريد و به رفتار و کار خود بيشتر از شانس اهميت مي دهيد. مسائل مختلف را به صورت عملي و ساده حل مي کنيد. نگاه واقع بينانه اي به اتفاقات روزمره زندگي داريد و سعي داريد مسائل را بدون تزلزل حل کنيد.

 

 

تست روانشناسی

 

"آرام و محتاط"

شما شخص بي تکلف، راحت و محتاطي هستيد. به راحتي دوست پيدا مي کنيد اما از خلوت خود لذت مي بريد. بعضي اوقات دوست داريد تنها باشيد تا به معناي واقعي زندگي بينديشيد و لذت ببريد. به آرامش احتياج داريد، بنابراين به مکان هاي مخفي زيبايي مي رويد. اما گوشه گير نيستيد با اين کار آرام مي شويد و سپاسگزار زندگي خواهيد بود

 

 

 

تست روانشناسی

 

عاطفي ، خيال پرداز و احساساتي

شخصي بسيار حساس هستيد. از ديد منطقي و عاقلانه به مسائل نمي نگريد. احساس تنها چيزي است که برايتان مهم است. همچنين رؤيا و آرزو در زندگي تان با اهميت مي باشد. نسبت به افرادي که احساسات و عواطف را ناديده مي گيرند و فقط منطق برايشان مهم است، بي اعتنا هستيد، و اجازه نمي دهيد که احساسات و روحيه شما محدود شود.

 

 

تست روانشناسی

 

فعال و اجتماعي

به ريسک در زندگي علاقه منديد. دوست داريد کارهاي متفاوت و جالبي انجام دهيد و يا از ديگران بياموزيد. از يکنواختي زندگي بيزاريد و دوست داريد نقش فعالي در کارها داشته باشيد مايليد در همه کارها پيشقدم باشيد.

 

برای دیدن سایر تست های روانشناسی کلیک کنید

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------