با این تست ساده سن بیولوژیکی خود را متوجه شوید!تست روانشناسی, تست روانشناسی جدید, انواع تست روانشناسی

سن بیولوژیکی چیست

 

تست سن بیولوژیکی: از درون چند سال دارید؟ 

تست‌های سن بیولوژیکی بر خلاف سن تقویمی، تعیین می‌کنند که بدن فیزیکی شما چند ساله است. دانستن سن بیولوژیکی شما گام بزرگی در درک کامل مشخصات سلامتی شماست. از آنجایی که سن بیولوژیکی می تواند تغییر کند، دیدن تغییرات در طول زمان برای درک اینکه چه چیزی برای سلامتی خوب و بد است، حیاتی است.

پاسخ به سوال "چند سالته؟" بر اساس مقدار زمانی است که ما در این زمین سپری کرده ایم. با این حال، سن بدن ما ممکن است متفاوت از این سن تقویمی ما باشد. بنابراین، در اینجا یک تست بیولوژیکی برای تعیین سن شما در داخل وجود دارد.

 

سن بیولوژیکی

سن بیولوژیکی به این اشاره دارد که یک فرد چقدر پیر به نظر می رسد. سن بیولوژیکی نیز به سن فیزیولوژیکی اشاره دارد و شامل بسیاری از عوامل سبک زندگی مانند ورزش، رژیم غذایی و الگوی خواب است. نحوه پیری ما بر سلول های بدن ما تأثیر می گذارد و پیری خارج از کنترل ما است. اگرچه ژنتیک نقش مهمی در افزایش سن دارد، اما عوامل خارجی دیگری مانند استرس، ورزش، سیگار کشیدن وجود دارد که بر پیری تاثیر می‌گذارد. استرس مزمن پیری زودرس را تسریع می کند.

 

این سن بیولوژیکی را می توان با شناسایی طول تلومرهای یک فرد، انتهای محافظ یک کروموزوم که از اطلاعات DNA در برابر آسیب محافظت می کند، محاسبه کرد. تلومرها سرعت پیری و مرگ سلول‌ها را تعیین می‌کنند. به گفته دکتر تری گروسمن، موسس و مدیر پزشکی مرکز سلامت گروسمن در دنور، هر بار که یک سلول تقسیم می شود، یک مهره تلومر می افتد. بنابراین، هر چه بیشتر زندگی کنیم، یعنی هر چه سن تقویمی ما بیشتر باشد، طول تلومرهای ما کوتاهتر خواهد بود.

 

مطالعات نشان می‌دهد افرادی که تلومرهای کوتاه‌تری دارند، احتمال مرگ زودهنگام یا ابتلا به بیماری یا اختلال نورودژنراتیو بسیار زیاد است. استرس تلومرهای DNA شما را کوتاه می کند و خطر ابتلا به سیستم ایمنی ضعیف و بسیاری از بیماری های مزمن را افزایش می دهد.

 

با حفظ یک سبک زندگی سالم، می‌توانیم با افزایش طول تلومرها، پیری را معکوس کنیم. دانشمندان در حال بررسی هستند که آیا متیلاسیون DNA می تواند به تعیین سن بافت ها و انواع سلول های انسان کمک کند. یک مطالعه نشان داد که برخی از اعضای بدن سریعتر از سایرین پیر می شوند. حتی بافت سالم سینه می تواند تا سه سال بزرگتر  از بقیه بدن یک زن باشد. بافت سینه سالم در نزدیکی بافت سرطانی به طور متوسط ​​12 سال پیرتر است.

 

سن بیولوژیکی, سن بیولوژیکی بدن, سن بیولوژیکی چیست

تست روانشناسی خودشناسی

 

سن شناسنامه ای

سن تقویمی مدت زمانی را که ما روی زمین گذرانده ایم، از روز تولدمان اندازه گیری می کند. یعنی تعداد سالهایی که یک فرد زنده بوده است. سن تقویمی بر حسب سال، ماه و روز اولیه ترین راه برای تعریف سن است. پیری زمانی یک عامل خطر اولیه برای بیماری های مزمن، مرگ و میر و اختلالات شنوایی و حافظه است. برخلاف سن بیولوژیکی، سن تقویمی را نمی توان با تغییرات سبک زندگی تغییر داد.

 

تست سن بیولوژیکی

با محاسبه سن بیولوژیکی خود، سرعت پیری بدن خود را خواهید فهمید. بهتر متوجه خواهید شد که آیا رژیم غذایی فعلی و انتخاب های سبک زندگی شما بر پیری سالم تأثیر می گذارد یا خیر. شما قادر خواهید بود تشخیص دهید که چه میزان پیری و آسیب در بدن شما در طول زندگی شما رخ داده است. 

 

آیا حاضرید بدانید واقعا چند سال دارید؟

در اینجا تمرین ساده تری وجود دارد که می توانید خودتان در خانه انجام دهید و به شما کمک می کند سن بیولوژیکی بدن خود را محاسبه کنید.

 

- ابتدا قبل از آزمون مقداری بدن خود را با حرکات کششی گرم کنید.

- اکنون که آماده هستید، صاف بایستید، پاهای خود را کنار هم قرار دهید و از ناحیه باسن خم شوید.

- برای شناسایی سن بیولوژیکی خود، باید ببینید تا کجا می توانید به پایین بیایید.

 

تست روانشناسی خودشناسی, تست سن بیولوژیکی, سن بیولوژیکی

تعیین سن بیولوژیکی

↓↓↓ 

↓↓↓ 

↓↓↓ 

↓↓↓ 

↓↓↓ 

↓↓↓ 

 

 

در اینجا پاسخ ها آمده است:

1) اگر بتوانید کف زمین را با دستان خود با پاهای صاف لمس کنید، بدن شما 20 تا 25 سال سن دارد.

 

۲) اگر بتوانید کف را با نوک انگشت و پاهایتان صاف یا خم کنید، حدود ۳۵ تا ۳۸ سال سن دارید.

 

3) اگر بتوانید انگشتان پا را با زانوهای خمیده لمس کنید، بدن شما متعلق به فردی است که بین 38 تا 50 سال سن دارد.

 

4) اگر اصلا نمی توانستید به پاهایتان دست بزنید و برای این کار باید زانوهایتان را خم می کردید، سن شما بالای 50 سال است.

 

آیا سن بیولوژیکی شما بیشتر از سن تقویمی شماست؟ برای بهبود سن بیولوژیکی خود باید استراتژی های سلامتی خود را تغییر دهید. 

 

گردآوری:بخش روانشناسی بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   {source}
   X آموزش و مشاوره,آموزش علمی و کنکور

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023