چرا مردان بی محلی میکنند؟کم محلی مردان به همسرانشان,چرا مردان بی محلی میکنند,کم محلی مردان نشانه چیست

کم محلی مردان نشانه چیست

 

چرا مردان بی محلی میکنند؟

احتمالا برای شما پیش آمده باشد که همسرتان به شما کم محلی کند و یا وقتی که به او پیام می دهید پاسخ شما را ندهد. شما با خود فکر می کنید که چه مشکلی پیش آمده است. اگر نمی توانید جواب قانع کننده ای برای خود داشته باشید با ما همراه باشید تا علت های این کم محلی را برایتان بگوییم.

هنگامی که همسرتان شروع به نادیده گرفتن شما می‌کند، شما باید علت این مسئله را بفهمید. این نخستین قدم برای رفع مشکل برقراری رابطه است. ممکن است که مشکل از شما نباشد و این خود همسرتان است که به علت استرس و اضطراب نمی‌خواهد موقع بازگشتن به خانه با کسی حرف بزند. امکان دارد او در طول این دوران شمارا نادیده بگیرد و خودش نیز متوجه این مسئله نشود.

 

به علل زیر امکان دارد شریک زندگی‌تان به شما محل نگذارد:

همسرتان از شما رنجیده است

خیلی از مردها دوست ندارند در مورد احساساتشان حرف بزنند. آن‌ها امکان دارد در خانواده‌ای بزرگ شده باشند که توقع دارند مردها قدرتمند باشند و به شریک شدن عواطف و احساسات خود با همسر را علامتی از ضعف بدانند. چنانچه هیچ‌یک از نکات بالا درست نباشد، بازهم امکان دارد برای همسرتان حرف زدن در مورد مسائلی که او را آزار می دهد، سخت باشد. مهم نیست که این مسائل در ارتباط با کار باشد یا رابطه‌ی او با شما؛ هنگامی همسرتان به شما محل نمی گذارد، بهتر است از او بپرسید چه اتفاقی افتاده است. چنانچه با همسرتان در این مورد حرف نزنید، هیچ‌ وقت دلیل ماجرا را متوجه نمی شوید.

 

کم محلی مردان به همسرانشان,چرا مردان بی محلی میکنند,بی توجهی مرد به زن

بی توجهی و کم محلی همسر را چه باید کرد

 

اولویت های او عوض شده است

وقتی که اولویت‌های یک  مرد عوض می شود، حس تعلق و وابستگی به همسر خود نخواهند داشت و به همین علت نمی تواند احتیاجات و خواسته های شما را ببیند و یا زمان بیشتری را با شما بگذرانند. این تفاوت ها امکان دارد از همان شروع ازدواج وجود داشته باشد و یا این که بعدها به علت تغییر احساسات، به وجود آمده باشد که در هر دو صورت باید بررسی شود.

 

بیشتر این گروه از مردان دوست دارند که با دوستان خود به تفریح و سرگرمی بروند و همین طور گذراندن وقت بیشتر در کنار دوستان خود را بهتر می دانند. 

 

نمی‌خواهد محدود شود (گرفتار شود)

متأسفانه، بعضی وقتها همسرتان به شما محل نمی گذارد چون دیگر نمی‌خواهد به زندگی زناشویی با شما ادامه دهد. درحالی‌که این یک موضوع تأسف‌ بار است ولی برای شما بهتر است که زودتر متوجه موضوع شوید تا این‌که به زندگی زناشویی بدون کلام ادامه دهید. این مسئله کم کم باعث افسردگی شما خواهد شد و آنچه برای شما اتفاق می افتد را پیچیده می‌کند. بهترین شیوه برای این‌که متوجه این مسئله و علت این‌که چرا همسرتان به شما محل نمی گذارد، پرسیدن سؤالاتی مانند «به نظر می‌رسد که اخیراً از من فاصله می‌گیری و به من توجه نمی‌کنی. آیا می‌خواهی مرا ترک کنی؟» می‌باشد. بسته به نوع جواب، شما می‌توانید عکس العمل بعدی خود را در نظر بگیرید.

 

کم محلی مردان به همسرانشان,چرا مردان بی محلی میکنند,بی توجهی و کم محلی همسر را چه باید کرد

بی توجهی و کم محلی شوهر

 

کاهش صمیمیت

همه ما انسان ها وقتی که حس صمیمیت با فرد روبروی خود داریم، سعی می‌کنیم تا ارتباط خود را با او بهتر کنیم و همین طور ساعات بسیاری را امکان دارد صرف بودن در کنار او کنیم. حرف های زیادی امکان دارد باشد که ما دوست داریم با همسرمان مطرح کنیم و همه این عوامل بستگی به بودن عشق و صمیمیت در میان زوجین می باشد.

 

به طور عادی بعد از ازدواج امکان دارد علاقه و صمیمیتی که  بین زوجین به وجود آید، کمتر شود. ولی این کاهش صمیمیت به معنی بی محلی و یا نبود آن نمی باشد. مسائلی که میان زوجین وجود دارد و به طور حل نشده باقی مانده است و سبب می‌شود تا صمیمیت میان آنها کمتر شود و به تدریج بی محلی خود را نشان دهد.

 

امکان دارد سوءتفاهم پیش‌آمده باشد

این امکان هم وجود دارد که همسرتان به علت یک سوءتفاهم به شما محل نگذارد. وقتی که یک زندگی مشترک موفق دارید و به‌خوبی با یکدیگر رابطه برقرار می‌کنید، معمولا می‌توانید از ایجاد چنین سوءتفاهم‌هایی خودداری کنید. بااین‌وجود، چنانچه برقراری ارتباط هیچ‌ وقت نقطه‌ی قوت ارتباط شما نبوده است، یک سوءتفاهم ساده می‌تواند علت بی توجهی همسر به زن باشد.

 

کم محلی مردان به همسرانشان,چرا مردان بی محلی میکنند,چرا یک مرد بی محلی می‌کند

چرا یک مرد بی محلی می‌کند

 

درک نکردن همدیگر

امکان دارد همسر شما رفتار بی محلی را در حال انتقام گرفتن از شما باشد. امکان دارد همسرتان هم نسبت به شما همین حس را داشته باشد و این شکایت دو طرفه باشد. درک کردن هم برای هر فردی معنای مختلفی داشته باشد. مثلا : برای بعضی انتظارات و توقعات غیر منطقی شاید از عوامل خیلی با اهمیت در این مورد باشد.

 

چنانچه همسر شما و همینطور شما نسبت به این موضوع گله و شکایتی دارید، بهتر است  رنجش ها و ناراحتی های خود را به او بیان کنید و از او بخواهید تا قدری در حل این موضوعات به شما کمک کند.  صحبت کردن و دادن راهکارها بسیار کمک کننده خواهد بود و احتیاجات شما را رفع می کند.

 

روابط جنسی نامناسب

چنانچه نیازهای جنسی به درستی رفع نشود یا به آن جواب داده نشود، کشش و گرایش یک مرد به سوی همسر کمتر شده و به همین علت سعی می‌کند تا ساعات کمتری را در کنار او صرف کند و همان گونه که او به احتیاجاتش توجه نمی کند مرد هم نسبت به نیازهای همسر خود بی توجه خواهد بود و انگیزه برای درمان این مسائل نخواهد داشت و به همین علت کم محلی مردان شروع می گردد.

 

خیانت مرد به زن

در بعضی موارد بی‌توجهی می‌تواند یکی از پیامدهای خیانت مرد به زن باشد. به عبارتی همسر شما توجه و محبت خود را به هر علتی با فردی دیگر تقسیم می‌کند و بی‌محلی او به شما به‌ ویژه در خصوص مسائل ظاهری یا جنسی علتی برای این مسئله است. 

 

گردآوری: بخش روانشناسی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------