چگونه از کاری که انجام می دهیم بدون توجه به آنچه انجام می دهیم لذت ببریم؟لذت بردن از کارها بدون توجه به آن ها , لذت بردن از کاری که دوست نداریم

برای لذت بردن از انجام دادن یک کار به سود بلند مدت آن فکر کنید

 

چگونه می توانیم از کاری که انجام می دهیم لذت ببریم؟  

در حالت ایده‌ آل، می ‌توانیم انتخاب کنیم که همیشه کاری را که دوست داریم انجام دهیم، بدون اینکه نیازی به فکر کردن در مورد چیزهایی باشد که دوست نداریم. متأسفانه در دنیای واقعی اینطور نیست. مواقعی وجود دارد که باید کاری را انجام دهیم که دوست نداریم. در اینجا به شما می گوییم چگونه از کاری که انجام می دهید بدون توجه به آن لذت ببرید.

فقط به زمانی فکر کنید که در مدرسه یا دانشگاه بودید. در حالی که ماژول هایی وجود داشت که دوست داشتید، معمولا ماژول هایی نیز وجود داشتند که دوست ندارید. اما شما نیاز داشتید که از طریق همه آنها کار کنید، نه فقط آنهایی که دوست دارید. 

 

در اینجا چیزی است که جوئل اسپولسکی در مشاوره برای دانشجویان کالج علوم کامپیوتر درباره آنچه که او به عنوان استخدام کننده در رزومه به دنبال آن است می نویسد :

 هر شغلی لحظات خسته کننده خود را دارد و من نمیخواهم افرادی را استخدام کنم که فقط می خواهند کارهای سرگرم کننده انجام دهند.

 

همانطور که می بینید، توانایی انجام خوب کارهایی که دوست ندارید برای موفقیت ضروری است. این باعث می شود که شما بدون توجه به هر چیزی به طور مداوم عملکرد خوبی داشته باشید. چنین عملکرد ثابتی شما را در بین همسالان خود متمایز می کند.

 

البته هنوز هم باید به خودمان انگیزه بدهیم. اگر از این فرایند لذت ببریم، به احتمال زیاد عملکرد خوبی خواهیم داشت. اگرچه ممکن است این کار آسان نباشد، در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما کمک می کند از کاری که انجام می دهید لذت ببرید بدون توجه به آنچه که انجام می دهید:

 

 لذت بردن از کار , راههای لذت بردن از کار

معمولا انجام دادن کارهایی که دوست نداریم برای موفقیت ضروری است

 

راهکار لذت بردن از کارها بدون توجه به کاری که انجام می دهیم

1. به سود بلندمدت آن نگاه کنید

اغلب ما باید کاری را انجام دهیم که در آینده به ما سود زیادی خواهد داد. به عنوان مثال ما واحد هایی را که دوست نداریم در کالج انتخاب می کنیم، زیرا در نهایت مدرکی را برای ما به ارمغان می آورد که به ما فرصت می دهد تا شغل خوبی پیدا کنیم.

 

بعید به نظر می رسد که نیاز به انجام کاری داشته باشیم که دوست نداریم، اگر هیچ سود بلند مدتی وجود نداشته باشد. با نگاه کردن به مزایای بلند مدتی که در نهایت به دست خواهید آورد، فعالیت به آن بدی که هست به نظر نمی رسد.

 

2. آنچه را که می توانید از آن بیاموزید پیدا کنید

من معتقدم همیشه چیزی وجود دارد که می توانیم از هر تجربه یاد بگیریم. اگر نتوانستیم یکی را پیدا کنیم، شاید فقط به این دلیل است که ما بیش از حد روی جنبه های منفی تمرکز کرده ایم تا مثبت. به عنوان مثال، تاریخ اروپا که جوئل در مورد آن صحبت کرده است، ممکن است به ما کمک کند از هزاران سال تجربه بیاموزیم تا نیازی به تکرار اشتباهات مشابه نداشته باشیم.

 

علاوه بر این، می تواند زمینه مشترک بالقوه بیشتری را برای ارتباط با افراد جدید (به ویژه با کسانی که تاریخ را دوست دارند) به ما بدهد. اگر واقعا نمی ‌توانید چیزی پیدا کنید، حداقل تجربه به شما می‌ آموزد که در هر موقعیتی پایدار باشید. این خود یک درس ارزشمند است.

 

3. به این فکر کنید این کار را برای کسی که دوستش دارید انجام میدهید

عشق منبع قوی انگیزه است. اگر کاری را برای کسی که دوستش دارید انجام می دهید، به احتمال زیاد می توانید حتی کسل کننده ترین فعالیت ها را تحمل کنید و حتی از این روند لذت ببرید. پس به خاطر داشته باشید که این کار را برای خودتان انجام نمی دهید، بلکه برای کسی که دوستش دارید انجام می دهید.

 

تعامل با مردم برای لذت بردن از کارها,لذت بردن از کاری که دوست نداریم

در حین انجام دادن کارها از تعامل با مردم لذت ببرید

 

4. از تعامل با مردم لذت ببرید

منبع سرگرمی و لذت شما فقط فعالیت نیست، بلکه تعامل با مردم آنجاست. اگرچه فعالیت ممکن است خیلی هیجان انگیز نباشد، ممکن است تجربیات غنی زیادی از تعامل با مردم به دست آورید. این نیز یکی از دلایلی است که از کاری که انجام می دهید لذت می برید.

 

5. فکر کن و حرف مثبت بزن

اگر مدام فکر کنید یا می گویید که فعالیتی را دوست ندارید، هیچ راهی وجود ندارد که بتوانید از آن لذت ببرید. همیشه فکر کنید و چیزی مثبت بگویید. نکات بالا به شما کمک می کند تا چیزهای مثبتی را پیدا کنید که می توانید درباره آنها فکر کنید و بگویید. ممکن است به سود بلند مدتی که به دست می آورید یا تعامل خوبی که با مردم دارید فکر کنید. روی این چیزهای مثبت تمرکز کنید. هیچ وقت چیزی منفی نگو یا فکر نکن.

 

6. با افراد پرشور جمع شوید

اگرچه ممکن است همیشه این اختیار را نداشته باشید که با چه کسی کار کنید، اما در صورت امکان باید با افراد مثبت دور هم جمع شوید. افرادی را انتخاب کنید که می دانید به این فعالیت علاقمند هستند. اشتیاق آنها مسری خواهد بود. آنها به شما انرژی می دهند که مثبت بمانید و حتی از کاری که انجام می دهید لذت ببرید.

 

نتیجه پایانی

در زندگی هر کدام از ما روزهایی بوده و خواهد بود که ما خشنود به انجام کاری نیستیم اما زمانی که به سودی که آن کار برای ما دارد فکر می کنیم خودمان را وادار به انجام آن کار میکنیم و شور و اشتیاقی برای خود ایجاد می کنیم. سرنوشت افراد مشتاق را هدایت می کند و افراد بی میل را دنبال خود می کشاند.

 

گردآوری:بخش روانشناسی بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------